Poznata po svojoj ljepoti koja oduzima dah, Gija Karangji stekla je ime kao supermodel pionir i tražena zvijezda s naslovnice. Njezina prisutnost bila je glavni dio brojnih časopisa, dok je također davala svoj zadivljujući izgled reklamnim kampanjama cijenjenih modnih marki poput Diora, Versacea i Yves Saint Laurenta. Ginina privlačnost, sveopća privlačnost i neodoljivi šarm bili su toliko očaravajući da su drugi željno prigrlili priliku da se s njom otisnu na romantično putovanje.

Vrijedno je napomenuti da se Gina ističe kao jedini supermodel koji je krasio naslovnicu “Cosmopolitana” ne jednom, već dvaput u jednoj godini. Neodoljiva privlačnost njezine ljepote bila je nezaboravna kvaliteta koju ni muškarci ni žene nisu mogli zanemariti. Na prvi pogled njezin se život činio kao bajka, no ispod površine kriju se skrivene sjene. Godine 1960. Gia je rođena u gradu Philadelphiji, a njezin se život odvijao poput suvremene priče o čaroliji. Brzo je postala istaknuta kao zadivljujuća ličnost koja je krasila stranice “Voguea”, učvrstivši svoj status jednog od najslavnijih modela tog doba.

Cijenjene modne zvijezde, uključujući Calvina Kleina, Ralpha Laurena, Diora i Armanija, bile su očarane njezinom privlačnošću i iznimnim talentom. Gijin duboki utjecaj na modni svijet, koji proizlazi iz njezinog talijanskog podrijetla, doveo je do toga da ju je slavna manekenka Cindy Crawford ljupko nazivala “mala Gia”. U hrabrom potezu odlučila se preseliti u živahnu metropolu New York u nježnoj dobi od 17 godina. Unutar impresivno kratkog razdoblja od samo godinu dana, doživjela je nevjerojatnu metamorfozu, izrastajući u iskusnog profesionalnog modela.

Surađujući s cijenjenim fotografima i stekavši obožavanje i podršku cijenjenih pojedinaca u umjetničkom svijetu, brzo je postala poznata. Njezina golema popularnost otvorila joj je vrata do viših slojeva njujorške elite, učvrstivši njezin položaj cijenjene manekenke. Čak je imala privilegiju da redovno gostuje u renomiranom noćnom klubu “Studio 54”. Nažalost, njezin je život skrenuo u negativnom smjeru jer se zaplela u svijet droga, počevši s blažim supstancama prije nego što je podlegla mučnoj borbi s heroinom.

Mračne podzemne struje njezina postojanja donijele su značajne promjene u njezinoj karijeri i postavile goleme izazove na duboko osobnoj razini. Izraziti nedostatak ljupkosti bila je glavna karakteristika njezina temperamenta. Kako je Đija Karandji stjecala naglu medijsku slavu, njezino se ponašanje pogoršavalo, pa je često zbog neraspoloženja ili nezadovoljstva frizurom sporadično napuštala set. Gija, pionir u LGBTQ+ zajednici, prkosila je očekivanjima upuštajući se u romantične veze s muškarcima, a pritom je bila i istaknuti model.

Prema izvješćima, često se zatekla kako razvija emocionalne veze sa svojim kolegicama modelima tijekom uredničkog snimanja. Njezina je seksualnost potaknula opsežne razgovore i okarakterizirana je kao asertivna, što je dovelo do glasina o njezinim pokušajima da očara svoje kolege dok je snimala. Učinci zlouporabe droga uzimali su danak na njezinu fizičku dobrobit, uzrokujući pogoršanje njezina ukupnog zdravlja. Kako je njezin biograf Stephen Freed kasnije istaknuo, zbog ponovljenih injekcija na istom mjestu, na kraju je morala biti podvrgnuta operaciji ruke kako bi se riješila teška infekcija koja je stvorila tunel koji se protezao u njezinu venu.

Tijekom svoje posljednje sesije kao model za naslovnicu Cosmopolitana u dobi od 22 godine, vješto je sakrila ubodne rane na rukama tako što ih je diskretno smjestila iza leđa. Nadalje, vješto je nagnula lice na način da prikrije sve znakove otekline. Kako je njezino ponašanje doseglo najnižu razinu, što je rezultiralo nedostatkom suradnje s drugima, donijela je odluku otići iz New Yorka i potražiti utjehu kod svoje majke u Philadelphiji. Nažalost, zarazila se virusom HIV-a. Tijekom zime 1985. u njezinim se mislima počela stvarati sve veća svijest – mogućnost da je zaražena AIDS-om. Naposljetku, njezini su se strahovi potvrdili kada je dobila dijagnozu ove bolesti. Prevladava uvjerenje da je virus HIV-a dobila činom ubrizgavanja heroina iglom.

Čak i dok se situacija pogoršavala, Gijina majka je ostala čvrsto uz nju, odbijajući sve posjetitelje sve do Gijine smrti 18. studenog 1986. U jesen 1986. Karanđi se našla u bolnici, snoseći evidentne posljedice neumoljivog spavanja vani na kiši, kao i brutalnog napada i seksualnog nasilja. Gijina smrt prošla je potpuno nezapaženo, jer je njezina smrt ostala nepoznata svima. Tek nekoliko tjedana kasnije stigla je objava o smrti ove zanosne žene, kao što je prikazano u ovoj srceparajućoj priči, na kraju je napravljen. U samoći i usred kiše otišla je s ovoga svijeta, s njezinim sprovodom bez ikoga da joj se posljednji oprosti.