Namirnica sa velikom količinom nutrijenata i zdravim crijevnim mikroorganizmima je kefir. Smatra se da je znatno korisniji od jogurta, odličan za zdravu probavu i stoga može pomoći u procesu mršavljenja. Zrna kefira se dodaju mlijeku kako bi se stvorio. Međutim, unatoč činjenici da ih mnogi ljudi pomiješaju sa žitaricama, oni su zapravo zrnaste kolonije kvasca i bakterija mliječne kiseline poput karfiola. Domaći kefir je znatno bolji od kupovnog, a Beograđanka je opisala svoj način pripreme i prednosti svakodnevnog korišćenja kefira.

Svake večeri sam plastičnim sitom uklonila zrnca kefira dok sam zrnca kefira još uvijek ostavljala u kefiru. Nakon toga sam dobro oprala žitarice pod mlazom hladne tekuće vode da bih uklonila sve tragove mlijeka i podsirenog mlijeka. Nakon što se zrnca kefira dobro operu, stavljaju se u staklenu posudu i preliju slatkim kravljim ili kozjim mlijekom koje je već zagrijano na sobnu temperaturu. Sljedeća 24 sata natopljena zrna se stavljaju u tamni prostor doma i pokrivaju pamučnom krpom. Kefir se filtrira i servira nakon 24 sata.

Kefir ne treba držati na suncu, u frižideru ili u dodiru sa metalom, što je sve veoma važno. Za miješanje koristite drvenu, plastičnu ili keramičku žlicu. Dnevna konzumacija kefira bila je moj tretman mjesec dana. Imala sam svoj tipičan doručak i ručak, a za večeru sam popila jednu šoljicu od 250 ml svježe cijeđenog kefira. Nakon nedelju dana primetila sam ogroman napredak, uključujući ubrzanje mog metabolizma, više energije i sveukupni osećaj svežine.

Treće nedelje sam primetila da mi je stomak mnogo manji, a druge nedelje sam primetila da su mi farmerke malo „udobnije“ oko struka. Tri kilograma je bilo manje na vagi! Te “koristi” sam pripisala isključivo njemu jer ni na koji način nisam mijenjala ishranu osim dodavanja kefira.