Dejan Matić već godinama uspješno balansira između Austrije i Srbije, ispunjavajući obiteljske i poslovne obveze, a ipak uspijeva pronaći vremena za uživanje, što dokazuje jedan vrlo cirkulirani video. Naime, na popularnoj društvenoj platformi “X” osvanula je snimka koja bilježi live nastup Pavla Dejanića, a kako je vidljivo iz snimke među prisutnima je bio i Dejan.

  • Pavle je tijekom nastupa otpjevao pjesmu “Hej, vi hitri dani”, pjesmu koju je Mile Kitić prethodno snimio dok je još bio član “Južnog vetra”, što je izazvalo hitnu reakciju Dejana koji je brzo izvukao novčanik. Na diskretan način kolegici je suptilno uručio izdašnu svotu od oko 500 eura. Podsjetimo, Dejan je nedavno pričao o vezi sa sinovima. Zoran, 11 godina, i Konstantin, 9 godina, zajedno se bave razigranim aktivnostima, pokazujući izvanrednu koordinaciju i vještinu.

Iznenađujuće, oni doživljavaju rani početak puberteta, što ponekad može predstavljati izazov. Ipak, potičem ih da se nastave igrati, provoditi vrijeme s prijateljima na otvorenom i vježbati svoje vještine. To je delikatna ravnoteža kako bi se osiguralo da ne budu preopterećeni, već da na to gledaju kao na društveno okupljanje. Jednog dana moj sin pita: “Koliko dugo ćemo se igrati?” Ja mu odgovaram: “Dok ne postaneš majstor”, na što on znatiželjno pita: “Koliko dugo igramo?” Iznenađujuće, obavještavam ga da je prošao samo sat vremena, značajno vrijeme za njegovu dob.

  • On uzvikuje: “Vau, ovo je stvarno super!” – podijelio je Dejan Matić, renomirani srbijanski folk pjevač poznat po popularnim pjesmama kao što su “Niko i neko”, “Dozvola za ljubav”, “Nije to bilo to”, “Nowhere to about in Bosnia”, “Sledeća” i još mnogo toga. . Rođen 26. travnja 1978. u Bihaću, Dejan je sretno oženjen i blagoslovljen s dvoje djece. Smještena između Beograda i Beča, obitelj Matić poznata je po svom glazbenom talentu. Dejan Matić, uz brata blizanca Sašu, izbio je u red najuspješnijih folk pjevača svoje generacije. Prepoznavši njihov potencijal još u mladosti, njihovi roditelji 1985. godine donose odluku da se presele u Beograd, s ciljem da im pruže najbolje glazbeno obrazovanje.

Braća su pohađala nižu i višu glazbenu školu, a Dejan je na kraju upisao klavir na Glazbenoj akademiji. Još tijekom srednjoškolskih godina počeo je nastupati sa svojim prijateljima, isprva pokazujući svoje vještine na bubnjevima prije nego što se odvažio na pjevanje i sviranje klavijatura. Dejanov talenat brzo je stekao priznanje, ne samo u Beogradu već iu okolnim regijama. Godine 2002. objavio je svoju prvu pjesmu pod nazivom “Sviraj”, skladbu Gorane Jelić i Saše Dragića.

  • Nakon toga, Dejan je kasnije izbacio svoj istoimeni album na kojem su se nalazile pjesme poput “Pola pola”, “Ta lepa žena neverna”, “Ruža”, “Nigdje ko u Bosni” i još mnogo toga. Od tada je producirao dodatnih pet trijumfalnih albuma, mnoštvo singlova i surađivao s kolegama umjetnicima Milicom Pavlović i Romanom Panić. Rođeni 1978. godine u Bihaću, Dejan Matić i njegov brat Aleksandar (Saša) bili su nedonoščad pa su morali biti smješteni u zagrebačku bolnicu. Nažalost, nakon nekoliko dana provedenih u inkubatoru oba dječaka su izgubila vid. Do 1985. Dejan i njegov brat živjeli su u Drvaru s roditeljima Zoranom i Dragicom, o kojima su se brinule deset godina starija sestra i tetka.

Dejan je u jednom intervjuu priznao da je nestašno i znatiželjno dijete, za razliku od svog brata. Unatoč sljepoći, braća Matić dobro su se snalazila u društvu i s lakoćom obavljala svoje svakodnevne poslove. Roditelji su ih učili da budu samodostatni, dopuštajući im da funkcioniraju poput svojih vršnjaka. Talent za glazbu izvirao je iz majčine obitelji koja je među rodbinom imala glazbene amatere. Već u dobi od dvije-tri godine vidjelo se da dječaci imaju dara. Često su pjevali, a jedna od omiljenih pjesama bila im je “Druže Tito mi ti se kunemo”.