On je poznat po svojim šoumenskim sposobnostima i po tome da uvijek jasno i glasno iznosi svoje mišljenje. Dragan Marinković Maca, poznati  glumac i voditelj,  izgradio je prostrano imanje za svoju porodicu u blizini Beograda, obezbeđujući im životni standard kakvog je  sam bio lišen tokom detinjstva. Maca je redovno glavna tema svih medija, posebno kako se saznalo da je sa 20 godina mlađom ženom stupio u brak. Njihov odnos mnogima je fascinantan, pa žele da saznaju što je više moguće o tome.

  • Nedavno je javnost kroz video snimak dobio uvid u njegovu impresivnu rezidenciju, ali ono što je zaista privuklo pažnju je Marinkovićeva nepokolebljiva poniznost uprkos ogromnoj popularnosti. Pre nekoliko godina, nakon što se venčao, Maca je izgradio porodičnu kuću u Batajnici, udaljenoj tridesetak kilometara od Beograda. Ekipa “Paparaco Lova” imala je priliku da obiđe njegovo imanje i uslika prve fotografije ove zadivljujuće kuće i okolnog dvorišta. Koristeći savremeni pristup, Maca je lično nadgledao izgradnju svih objekata u objektu, uključujući i susjedni biznis.

Iz eksterijera, kuća odiše osjećajem prostranosti, dok se prednje dvorište može pohvaliti intrigantnim karakteristikama. Marinković je pomno vodio računa o svakom detalju, ukrasivši dio puta uz dobro održavan travnjak, naglašen raskošnom dekorativnom ogradom, i ukrašen razbacanim djetelinama, dajući dašak šarma cijelom ambijentu.

Žarište interesovanja je replika crkve postavljena ispred rezidencije, praćena asortimanom šarmantnih sitnica koje krase pomno uređeno dvorište, uključujući fontanu koja oduzima dah.Osim toga, tim je snimio snimak Macine supruge kako bez napora šeta uz njihove pse. Dragan Marinković, poznat pod umjetničkim imenom Maca, vrlo je cijenjena ličnost u Bosni i Hercegovini.

Ne samo da je talentovan glumac i reditelj, već je stekao i široko priznanje kao voljeni televizijski voditelj i učesnik rijalitija. Iako je sakupio impresivan repertoar na filmu, televiziji i u pozorištu, njegova zadivljujuća prisutnost na malom ekranu ono je najdublje odjeknulo kod gledalaca. Rođen 17. marta 1968. godine u Sarajevu, Maca je završio školovanje na prestižnoj Akademiji scenskih umjetnosti u svom rodnom gradu. 2008. godine, nakon nekoliko godina boravka u Sarajevu, donosi odluku da se preseli u Beograd.

Trenutno Maca svoje vrijeme dijeli između ova dva grada i često naglašava mantru koja je definirala njegov život: “Možeš me voljeti, možeš me prezirati, ali me ne možeš zanemariti.” Macin prepoznatljiv izgled i oštra duhovitost doprinose njegovoj neospornoj karizmi.

Maca, koja je trenutno u sretnom braku sa dvadeset godina mlađom Jovanom, prošao je zanimljivo putovanje. Pre nego što je upoznao Jovanu, imao je dva sina po imenu Lev i Fjodor Simeun iz prethodnih veza. Tokom intervjua, Maca je ispričao priču iza svog nadimka. Poteklo je iz njegove navike da ljude čijih se imena nije mogao sjetiti naziva “mačkom”. Ova neobičnost na kraju je navela druge da ga od milja zovu Maca. U tinejdžerskim godinama, Maca je posjećivao Skenderiju, gdje se udubio u pank subkulturu.

Prigrlio je punk frizuru rano u Sarajevu i okružio se osobama istomišljenika koji su dijelili duboku strast prema domaćoj i stranoj punk i rok muzici. Još kao dete Maca je pokazivao izuzetnu duhovitost, vedrinu i odličan smisao za humor. Majka ga je, prepoznavši njegovu nezavisnost u mladosti, ohrabrila da samostalno obavlja poslove i kupuje kada je imao samo pet godina. Zbog razvoda roditelja, Maca je prvenstveno boravio sa majkom u Sarajevu, što je rezultiralo ograničenim kontaktima sa ocem.

Uprkos retkim susretima, njihova veza donela je radost i zadovoljstvo. Macin otac, cenjeni arhitekta poreklom iz Beograda, često je krenuo na putovanja vezana za posao, stekavši reputaciju pravog svetskog putnika. Na jednom od ovih službenih putovanja u Sarajevo ukrstio se sa Macinom majkom. Nakon godinu dana udvaranja, Dragan, Macin otac i Macina majka, odlučili su da se rastanu. Međutim, njihovo razdvajanje nije omelo Macino odrastanje, jer je on čvrsto vjerovao da je okončanje nesrećnog braka daleko bolje od njegovog podnošenja.

  • Ipak, Maca je čeznuo za još više vremena sa svojim ocem, ali nažalost, njegov otac je preminuo kada je Maca imala samo 12 godina. Ovo iskustvo je za njega predstavljalo značajan izazov. Zanimljivo, Maca je još kao dijete sanjao da postane ljekar, posebno ortoped. Ova težnja zaživjela je u mladosti, a njegov izuzetan uspjeh u osnovnoj školi dodatno je podstakao njegove ambicije.

Nakon završenog osnovnog obrazovanja, Maca je doneo odlučnu odluku da se bavi medicinskom karijerom, čime je na kraju stekao ugledno zvanje laboratorijskog tehničara. Nakon toga je podnio prijavu na Medicinski fakultet u Sarajevu. Međutim, uprkos njegovim izuzetnim akademskim dostignućima, njegova prijava je odbijena.

Maca je u intervjuu otkrio da su u tom periodu lične veze imale značajan uticaj na upis na fakultete, posebno za pojedince čiji su roditelji već bili upisani na medicinu. Nakon što se suočio sa odbijanjem, doneo je odluku da diplomira fiziku na Prirodno-matematičkom fakultetu. Uprkos ograničenom poznavanju materije, odlučio se za ovaj put kako bi osigurao očevu penziju i time olakšao svoj obrazovni put.

Tokom školovanja Maca se izdržavao radeći kao konobar u poznatim sarajevskim kafićima. Međutim, njegove aspiracije na polju fizike nisu se odvijale kako je planirano, što ga je navelo da se preseli u Dubrovnik i upiše Višu turističku školu. Boravak u Dubrovniku ostavio je neizbrisiv trag u njegovom sjećanju, jer je to bio izuzetno ugodan period. Umjesto da se posveti studiju, podlegao je privlačnosti Dubrovnika, što mu je ometalo napredak i sprečavalo ga da završi prvu godinu.

Oko dvadesete godine, izbijanje rata ga je zatvorilo u Sarajevo na iscrpljujuće četiri godine. Uprkos teškoćama, doneo je odluku da ostane sa svojom majkom, iskustvo koje je smatrao duboko uznemirujućim. Grad je postao prožet barikadama, ozbiljno ograničavajući slobodu kretanja.

Iako je žudio da pobjegne iz ratom razorenog Sarajeva, u tome ga je spriječila njegova odanost majci. “Trajanje rata je sve zateklo”, razmišljao je Maca. U intervjuu je izrazio svoju neizmjernu radost zbog nesretnih okolnosti koje su mu omogućile da izbjegne mobilizaciju i izdrži rat, a sve zahvaljujući pomoći “mangupa” koju je stekao dok je radio u sarajevskim kafićima.

Maca je takođe istakao duboku čežnju svoje majke za Jugoslavijom, dok on lično nije delio isto mišljenje. Iako nema nikakvu zlu volju prema nacionalizmu, on se žestoko protivi šovinizmu.