S diplomom glume na cijenjenom Fakultetu dramskih umjetnosti, Dragana Varagić vrlo je vješta srpska glumica. Posvetila se brušenju svojih sposobnosti u interpretaciji Shakespeareovih djela, dodatno usavršavajući svoj zanat na prestižnom Shakespeare Institutu u Stratfordu u Engleskoj. Dok je prvenstveno bila poznata po nastupima u ozbiljnim kazališnim predstavama, njena uloga Jagodinke Simonović u filmu “Varljivo ljeto” osvojila je publiku.

U ovoj je ulozi glumila pekaricu koja je podlegla čarima lika Slavka Štimca. Osvrćući se na svoje iskustvo, Dragana se rado prisjeća te uloge, rekavši: “Za nju me vežu samo pozitivna sjećanja. Rado bih se ponovno upustila u tu ulogu. U moj je repertoar, koji se prvenstveno sastojao od tragičnog i ozbiljnog, donijela dašak humora. likovi na sceni Narodnog kazališta. Da mi se danas pruži prilika da ga snimim, pristupio bih mu na isti način.”
Dok je sjećanje na scenu Jagodinke Simonović mnogima ostalo u sjećanju, Slavko Štimac često je izražavao žaljenje što je zasjenila ostale.

Tijekom snimanja te scene Dragana Varagić imala je 27 godina, no njezin je profesionalni repertoar imao raznoliku lepezu uloga. Početkom 1990-ih donijela je odluku o odlasku u Kanadu u potrazi za novim okruženjem. Pohvalno je govorila o svojim iskustvima u Kanadi, ističući izuzetnu organizaciju zemlje, poštivanje privatnosti i uvažavanje lojalnosti. Međutim, naišla je na izazove, kao što je nedostatak pojednostavljenih postupaka za priznavanje stranih diploma.

Zbog obiteljskih obaveza Dragana je nakon dužeg vremena provedenog u Kanadi donijela odluku da se vrati u Srbiju. Po povratku se posvetila poučavanju na sveučilištu, zadubivši se u opsežna istraživanja različitih glumačkih tehnika i kazališnih praksi iz cijeloga svijeta. Tijekom svoje karijere, Dragana je dosljedno pokazivala nezasitnu znatiželju i spremnost da prigrli nova iskustva. I nakon povratka kući ostala je predana svom umjetničkom bavljenju, aktivno sudjelujući u različitim projektima. Za nju je život neprekidno putovanje koje pruža nebrojene prilike za osobni i profesionalni razvoj.

BONUS TEKST : Zdravlje

Vrlo tražen lijek za ublažavanje brojnih tegoba je konjska mast. Ovaj poseban melem pažljivo je izrađen s kombinacijom botaničkih ekstrakata, ulja i povremeno dopunjen aktivnim komponentama poput kamfora ili mentola. Unatoč svom nazivu, konjska mast zapravo ne sadrži nikakve sastojke dobivene od konja, čime se otklanja bilo kakva povezanost s konjima. Obično se nanosi izravno na kožu, ova mast nudi privremeno ublažavanje nelagode koja proizlazi iz istegnuća mišića, uganuća, sportskih ozljeda, artritisa ili reume. Osim toga, neki pojedinci tvrde da učinkovito rješava glavobolje, kao i bolove u leđima ili vratu.

 

Razne komponente konjske masti mogu izazvati različite reakcije u tijelu. Na primjer, prisutnost kamfora i mentola može potaknuti osvježavajući osjećaj i ublažiti nelagodu, dok ulja poput eukaliptusa ili lavande imaju sposobnost promicanja osjećaja mira.

Treba naglasiti da konjska mast ima potencijal pružiti dobrobiti određenim pojedincima; međutim, njegova učinkovitost može varirati ovisno o vrsti boli i pojedincu. Dodatno, vrijedno je spomenuti da neki pojedinci mogu doživjeti iritaciju kože zbog osjetljivosti na određene sastojke koji se nalaze u masti.

Ako razmišljate o upotrebi konjske masti ili bilo kojeg drugog lijeka za ublažavanje bolova, preporučuje se da potražite savjet liječnika, osobito ako imate zdravstvenih problema ili trenutno uzimate druge lijekove. Vaš će liječnik moći procijeniti je li konjska mast prikladna opcija liječenja za vaše specifično stanje ili predložiti alternativne pristupe. Ključno je pridržavati se uputa proizvođača i obratiti se zdravstvenom stručnjaku ako imate bilo kakvih pitanja ili bojazni.