Velika većina pojedinaca konzumira ovaj napitak, ali nisu svjesni njegovog utjecaja na njihovu fizičku dobrobit. Mnogi pojedinci često povezuju umor i stres sa simptomima poput iscrpljenosti i boli, koji nisu svjesni drugog potencijalnog uzroka. Dr. Anji Kasabi pružila je detaljno objašnjenje nedostatka magnezija, koji može biti povezan s različitim simptomima koje osjećate. Kako se bliži kraj kolovoza, suočavamo se s velikim vrućinama. S obzirom da visoke temperature mogu predstavljati značajnu opasnost, medicinski stručnjaci preporučuju da uvijek nosite tekućinu i nadomjestke elektrolita. Preporučljivo je izbjegavati izlaske za vrijeme velikih vrućina, ali ako morate, preporuča se odjenuti u laganu, prozračnu pamučnu odjeću i nositi šešir kako biste se zaštitili od štetnih sunčevih zraka.

Prema riječima liječnice Danijele Jevtić, koja radi u Hitnoj pomoći, i vozači i pješaci u značajnoj su opasnosti od utjecaja visokih temperatura. Vrućina u početku izaziva razdražljivost u saobraćaju, a kasnije dovodi do usporenosti, javlja RTS. Prema našem iskustvu, ključno je obratiti posebnu pozornost na oprez kako vozača tako i pješaka. To je zato što razdražljivost često prati tromost. Naša bi preporuka bila kontinuirana rehidracija, unos dovoljne količine soli i apstinencija od alkohola. Uz to, bilo bi pametno sa sobom ponijeti mineralnu vodu ili kocku za juhu. Ove male mjere mogu uvelike pomoći u osiguravanju sigurnosti na cesti.

Dodatno, ističe važnost opreza za pojedince koji konzumiraju lijekove koji mijenjaju razinu njihove svijesti, kao i one koji boluju od epilepsije ili dijabetesa te radnike koji rade na visokim visinama. Pojedinci koji su posebno osjetljivi na dehidraciju, uključujući trudnice, starije osobe i vrlo malu djecu, izloženi su povećanom riziku od negativnih zdravstvenih ishoda povezanih s gubitkom tekućine. Kako prenosi RTS, dr Jevtić preporučuje da se konzumira tečnost, poput mineralne vode ili kocke za juhu koja se lako otapa bez potrebe za miješanjem. To se može postići tako da se odlomi komadić kocke i ulije tekućina, čime se omogućuje brz i jednostavan način hidratacije.

Preporučljivo je sa sobom ponijeti slatkiš u slučaju naglog pada šećera u krvi. Pokrivanje glave i nošenje lagane pamučne odjeće su preporučene prakse za odijevanje. Kada upravljate vozilom opremljenim GPS tehnologijom, ključno je biti oprezan i pažljiv. Ako počnete osjećati bilo kakvu fizičku slabost, preporučljivo je sjesti i izbjegavati izlaganje ekstremnoj vrućini ako je moguće. Kada koristite javni prijevoz u urbanim područjima, ključno je ostati na oprezu.

Prema rečima dr Jevtić u intervjuu za RTS, česta je pojava da su ljudi rastreseni mobilnim telefonom, ne obraćaju pažnju na okolinu ili imaju loše držanje. To može rezultirati raznim ozljedama, uključujući padove, ozljede glave, pa čak i prijelome kuka. Kako bi se izbjegli takvi incidenti, savjetuje se izbjegavati prostore s velikim brojem ljudi, održavati hidrataciju, unositi dovoljne količine soli, nositi pokrivala za glavu, nositi odjeću svijetlih boja, suzdržati se od konzumacije alkohola i energetskih pića te voditi računa o određenim kombinacijama lijekova, pogotovo u vožnji.