U ovom sveobuhvatnom vodiču otkrijte postupak korak po korak za stvaranje besprijekorne maske za lice bez potrebe za posjećivanjem salona ili ulaganja u skupe proizvode prepune kemikalija. Ova potpuno prirodna maska ​​učinkovito pročišćava pore, smanjuje vidljivost akni, bora i ožiljaka.

  • Isprobajte i pripremite se za iznenađenje izvanrednim rezultatima. Potrebne osnovne komponente. Za izradu maske pomiješajte 4 žlice sode bikarbone, 1 žlicu meda i 2 žlice vode u čistoj posudi. Temeljito izmiješajte sastojke dok ne dobijete glatku smjesu. Zatim dodajte vodu i još jednom promiješajte. Dobivenu masku nanesite na lice, pazeći da izbjegnete područje oko očiju i usta.

Za nanošenje maske ostavite je na licu 10-15 minuta. Nakon isteka vremena, isperite ga toplom vodom. Nakon toga nježno osušite lice mekim pamučnim ručnikom. Kako biste postigli zamjetna poboljšanja u izgledu vaše kože, imate mogućnost provoditi ovaj tretman svakodnevno tijekom uzastopnih dana. Kao rezultat, vaša će koža postati vidljivo čišća, urednija i estetski ugodnija.

  • Mogu se istražiti različite primjene različitih sastojaka. Soda bikarbona služi kao dezinficijens, čisti pore i uklanja mrtve stanice kože. Med hrani kožu, ima protuupalna svojstva i pomaže u smanjenju akni i bora.

Korištenjem ove nekomplicirane, ali vrlo učinkovite maske za lice, imate mogućnost postići kožu koja je i zdravija i estetski ugodnija, a sve dok izbjegavate potrebu za skupim tretmanima i potencijalno opasnim kemijskim proizvodima. Dosljedna primjena ove potpuno prirodne maske omogućit će vam postizanje željenih rezultata i poboljšanje cjelokupnog stanja vaše kože na potpuno organski način.

BONUS TEKST:

Kreirajte svoju prirodnu kremu koja učinkovito ublažava crvenilo lica, smanjuje pojavu kapilara i potiče bolju cirkulaciju. Peršin, začinska biljka koja se često koristi u raznim kulinarskim kreacijama, ne samo da dodaje okus, već pruža i dobru dozu vitamina C. Gotovo svaki kućni vrt može se pohvaliti vlastitom biljkom peršina, jer je to svestrani sastojak koji se nalazi u brojnim umacima, preljevima i juhama .

Međutim, ideja da se peršin uklopi u jelo s vrhnjem nije mi odmah pala na pamet. Iako se krema od peršina može kupiti, možda nije lako dostupna na svim mjestima, što je čini pomalo nedostižnim otkrićem. vrhnje-peršin Kakvi su učinci peršina na kožu? Vlaži, ublažava crvenilo lica i proširene krvne žile te potiče prokrvljenost.

Brojni internetski izvori tvrde da peršin također može ublažiti ubode insekata, djelovati kao antiseptik za rane, povećati svjetlinu kože, riješiti pjegice i neujednačenu boju kože te revitalizirati cjelokupni ten. Krenuvši u proces izrade kreme, uspješno sam postigla svoj cilj.

Krajnji proizvod bila je krema koja je imala izvrsnu konzistenciju, iako je njezina aroma bila daleko od željenog. Ipak, može se smatrati zadovoljavajućim. Za kremu su potrebni sljedeći sastojci: Za ovaj recept sakupite 50 grama svježeg lišća peršina, idealno iz vlastitog vrta ili kupljenog od proizvođača bez kemikalija.

Uz to, trebat će vam 120 mililitara domaćeg maslinovog ulja i otprilike 10 grama pčelinjeg voska (što odgovara otprilike 6 žličica fino mljevenog voska). Kako bi se osigurala željena konzistencija, krema bi se trebala stvrdnuti prilikom ispitivanja gustoće.

Dostupan je izbor dodatne opreme za različite varijante. Za domaću kremu za kožu pomiješajte 2 kapi eteričnog ulja čajevca zbog njegovih protugljivičnih, antivirusnih i antibakterijskih svojstava, zajedno s 3 kapi eteričnog ulja lavande za njegu kože i pružanje ugodnog mirisa. Dodajte djevičansko ricinusovo ulje za hidrataciju i njegu oštećene kože, kao i hladno prešano ulje koštica marelice koje je blagotvorno za suhu i osjetljivu kožu, prerano starenje i brzo se upija.

Hladno prešano ulje avokada također se može uključiti za njegu suhe kože, borbu protiv preranog starenja i pružanje hidratacije i mekoće. Na kraju, dodajte gel aloe vere za obnavljanje stanica kože, poboljšanje teksture kreme, poboljšanje upijanja bez masnoće i stvaranje osjećaja hlađenja nakon nanošenja. Postupak: Započnite pranjem peršina, a zatim ga temeljito osušite tako da ga ocijedite u krpi.

Nastavite s rezanjem peršina na sitne komadiće. U tavi zagrijte ulje i na laganoj vatri pržite peršin otprilike tridesetak minuta. Pazite da peršin neprestano miješate i istovremeno cijedite sok iz listova. Kako se proces kuhanja nastavlja, listovi će postupno tamniti. Nakon što dobijete željenu boju, smjesu prebacite u malu staklenku i dobro je zatvorite. Ostavite staklenku na toplom mjestu, na primjer na radijatoru, dva do tri dana. Po želji možete pojačati miris kreme dodavanjem eteričnog ulja lavande na kraju.

Nakon razdoblja od tri dana, smjesa je podvrgnuta zagrijavanju i zatim filtrirana pomoću sterilne gaze, osiguravajući da je svo ulje izvađeno iz peršina. Procijeđeno ulje je zatim ponovno zagrijano, au smjesu je uveden pčelinji vosak. Na plinskom štednjaku smjesa se zagrijavala otprilike jednu minutu dok se vosak nije počeo topiti, nakon čega je plin odmah isključen.

Kako bih istražio različite dodatke i izbjegao rijetke “varijacije”, želio sam robusniju konzistenciju kreme. Različite iteracije kremastih mješavina od peršina. Za umirujuću mješavinu pomiješajte 10 ml kreme od peršina s pola žličice aloe vera gela. Za kremu pomiješajte 10 ml kreme od peršina s pola žličice ricinusovog ulja. 

Besplatno