Tema skrbništva nad sinom Severine Vučković, Aleksandrom, izazvala je brojne rasprave nakon presude Vrhovnog suda u korist Milana Popovića, Severininog bivšeg partnera. Severina je odlučna u zalaganju za prava svog djeteta i otvoreno izražava svoje neslaganje s odlukom suda. Značajan broj žena solidariše se sa Severinom, čvrsto vjerujući da je pravosudni sustav prema njoj nepravedno postupio.

Izražavajući još jednom nepokolebljivu potporu Severini, Vedrana Rudan pohvaljuje pjevačicu za odvažnost u izazivanju etabliranih institucija, što je ponašanje koje je postalo norma hrvatskog društva. Severinino odbijanje prilagođavanja konvencionalnim ženskim ulogama i njezina nepokolebljiva predanost afirmaciji vlastite autonomije i zagovaranju prava majki izazivaju različite reakcije. Dok nekima služi kao izvor inspiracije, drugi je osuđuju zbog navodnog odbacivanja tradicionalnih odgovornosti majke i supruge.

Tema majčinstva i položaja žene u društvu zauzima središnje mjesto u raspravama. Pri razvodu braka i raspadu obitelji u središte pozornosti stavlja se pitanje prava majke i djeteta te odgovornost institucija za zaštitu tih prava. Razni argumenti obuhvaćaju pravo na slobodu i dužnost prema svojoj djeci. Predmet postaje još zamršeniji kada se uzme u obzir uključivanje političkih odluka i načina na koji javnost percipira određene političke osobe. Razgovori o osobnim osobinama, funkciji upravnih tijela i političkim sklonostima sve su bitnije komponente javnih razgovora.

U cjelini, situacija oko Severine Vučković služi kao odraz zamršene društvene dinamike, prava žena i utjecaja institucija u modernom hrvatskom društvu. Uključivanje političkih implikacija dodatno komplicira već strastvenu raspravu. Slučaj Severine Vučković skreće pozornost na aktualnu bitku za prava žena i djece, a istovremeno postavlja pitanja o individualnosti, slobodi izbora i društvenoj jednakosti.