Uklanjanje kamenca sa stakla može se činiti kao čaroban proces. Jedini nedostatak koji bi svakoga mogao natjerati da ponovno razmisli o svojoj odluci da ima funkcionalnu tuš kabinu je nemogućnost njenog stakla da vrati svoj prijašnji sjaj. Pojava istrošenog i obojenog stakla uobičajena je pojava zbog naslaga kamenca, koje je teško ukloniti čak i rigoroznim ribanjem. Nakupljanje kamenca često je uzrokovano “teškom vodom” koja sadrži minerale poput kalcija i magnezija. Ova nakupina može učiniti da inače besprijekorna kupaonica izgleda prljavo i zapušteno, a njeno uklanjanje nije tako jednostavno kao čišćenje drugih površina u domu.

Za početak navlažite staklenu površinu svim potrebnim sredstvima, najbolje raspršivačem. Ključno je provjeriti je li staklo mokro. Nakon toga pretočite alkoholni ocat u bočicu s raspršivačem i poprskajte mjesta na staklu na kojima se nakupio kamenac. Pustite da ocat odstoji na površini ne manje od deset minuta.

Kako biste ostvarili značajan utjecaj, ključno je obratiti pozornost na manje detalje. Na primjer, ako su naslage gušće i imaju veću tendenciju lijepljenja, savjetuje se da ga ostavite dulje. Mnogi pojedinci imaju tendenciju prskati ocat i odmah početi ribati; međutim, ovoj kiselini je potrebno neko vrijeme da započne svoju reakciju i razgradi kamenac. Ovaj savjet je neprocjenjiv i može učiniti razliku.

Započnite umakanjem abrazivne strane spužve u toplu vodu, a zatim je premažite sodom bikarbonom. Upotrijebite ovu sodu bikarbonu kao sredstvo za ribanje stakla, jer će djelovati kao grubo abrazivno sredstvo protiv prljavštine ili prljavštine. U međuvremenu, ocat se može koristiti za uklanjanje mrlja od vode ili ostataka sapuna koji su se mogli nakupiti na staklenoj površini, zahvaljujući svojstvima otapanja. Nakon što ste istrljali staklo kako biste bili zadovoljni, isperite ga toplom vodom. Kada završite, sljedeći korak uključuje upotrebu suhe krpe za uklanjanje preostalih ostataka. Na kraju nanesite sredstvo za čišćenje stakla kako biste ispolirali površinu do sjaja.