Nebrojeno puta svjedočili smo je na pozornici, blistavu i punu radosti, no godinama se iza tog osmijeha krilo bolno iskustvo o kojem se borila govoriti. Jedan od najpoznatijih bendova je “The Frile”. Ovaj trojac, poznat po tome što na svakom nastupu osvaja publiku svojim glazbenim talentom, svoju je karijeru godinama gradio prvenstveno zahvaljujući svojim iznimnim vokalnim sposobnostima.

  • Godine 2009. tri simpatične žene – Nataša Mihajlović, Jelena i Nevena Buča – donijele su odluku o osnivanju benda i od tada su ostale bliske. Iako njihova glazba odudara od aktualnih trendova, oni nastavljaju ustrajati i postoji nada da će njihov put trajati još mnogo godina. Iako su njih troje prilično poznati u Srbiji i okruženju, o privatnom životu rijetko govore.

Ipak, Jelena Buča nedavno je svoju osobnu traumu odlučila podijeliti u dokumentarcu “Umijeće ispovijedi” autorice Aleksandre Shvonje. Bila je noć kada sam se zatekao kako šetam ulicom i odjednom me je stranac zgrabio i povukao u grmlje. To je označilo početak moje borbe za preživljavanje. Napadačev stisak mi je stegnuo oko vrata i suočio se s problemom jer sam uzvratio.

  • U tim prolaznim trenucima lako se može izgubiti život. Dok mi je cijeli život prolazio pred očima, prisjetila sam se da mi je rođendan. Ovo je priča u kojoj je moj glas postao moj spasitelj; moj je vrisak privukao pažnju drugog prolaznika koji me je pritekao u pomoć. U filmu raspravljam o izazovima dijeljenja ovog iskustva.

Prije samo mjesec dana povjerila sam se mami o tome, objasnila je Jelena. Ovo zapanjujuće otkriće uznemirilo je srpsku publiku, a film je osvojio holivudsku nagradu za najbolji psihološki film, uz priznanje za najbolji kratki dokumentarac na festivalu u Los Angelesu.

  • Ispod vedre fasade naizgled tipične djevojke krila se priča koju godinama nije imala hrabrosti otkriti ni svojim najbližima. Kako je spomenula, nije mogla sa svojom majkom podijeliti događaje te noći, a nije mogla podnijeti ni razmišljanje o posljedicama da se njezin spasilac nije pojavio. Svi događaji odvijali su se na njezin 20. rođendan, a pukim je slučajem izbjegla tešku situaciju koja je mogla biti opasna po život.

BONUS TEKST

Njezina primarna poruka osobama koje se suočavaju sa smrću je da prednost daju ljubavi. Nancy, predana katolkinja porijeklom iz Ohija, našla se na operacijskom stolu, pripremajući se za biopsiju kvržice za koju su liječnici vjerovali da bi mogla biti rak dojke. Nažalost, doživjela je smrtonosni odgovor na anesteziju, što je dovelo do srčanog zastoja. “Moja smrt 1994. promijenila je sve”, primijetio je Danison, koji trenutno ima 74 godine

  • Tijekom tog razdoblja Nancy je bila uspješna odvjetnica, a sebe je nazivala “tražiteljicom istine”. Izjavila je da je njezino iskustvo u zagrobnom životu bilo usmjereno na traženje odgovora, odražavajući njezin pristup rješavanju pravnih slučajeva. “Bio sam potpuno nesvjestan da moje tijelo propada.

Tijekom procesa odumiranja mog tijela, prelaska u sljedeće kraljevstvo, pa čak ni nakon toga, nisam izgubio niti jednog trenutka svijesti. Ostao sam potpuno svjestan, i prisjećam se svega, “ izjavila je. U svom iskustvu zagrobnog života susrela se s dragim prijateljima koji su preminuli, pojavljujući se kao svjetleća bića. Nancy je sudjelovala u “dokumentarnom prikazivanju” koje je detaljno opisivalo povijest Zemlje, nudilo uvid u evoluciju religija i bavilo se pitanjima koja su je mučila tijekom života.

  • “Promatrala sam svoje tijelo u sobi za mamografiju i postala sam svjesna ‘Svjetla’ koje me okružuje. U tom trenutku pojavio se ogroman broj gorućih pitanja u vezi sa suštinom stvarnosti: Tko sam ja? Što je Bog? Što Bog radi Što je svrha života? Gdje se nalazi pakao? Nancy dijeli. Nakon što je pohađala katoličke škole i metodistički koledž, Nancy je sebe smatrala predanom duhovnom tragateljicom.
Besplatno