Mnoge žene često navode dob kao razlog zašto ne postižu idealnu težinu, ali pravi problem obično je nedostatak samodiscipline. Svaka godina nosi svoju jedinstvenu privlačnost, a žene bi trebale dočekati te trenutke i uživati ​​u životu punim plućima. Za one starije od 50 godina koji možda imaju koji kilogram viška, “starenje” često služi kao primarno opravdanje za negubljenje težine.

  • Međutim, oni često čine značajne pogreške koje ih ometaju u postizanju idealne figure. Štoviše, nedostatak discipline ističe se kao jedan od ključnih izazova s ​​kojima se susreću. Lori Chong, dijetetičarka s Medicinskog centra Wexner na Državnom sveučilištu Ohio, napominje da skidanje kilograma nakon 50. godine može biti izazovno jer se metabolizam smanjuje s gubitkom mišića.

Chong napominje da povećanje mišićne mase dovodi do veće stope metabolizma, dok je smanjenje mišićne mase smanjuje. Osim toga, ističe da ženama skidanje kilograma nakon pedesete može biti izazovno zbog hormonalnih promjena koje se događaju oko menopauze.

7 NAVIKA KOJE MOGU BITI OD POMOĆI ŽENAMA KOJE TRAŽE VITKU LIKU:

1. Dosljedan trening s utezima

“Koristite otporne trake za dizanje utega ili se bavite cijelim treningom snage”, savjetuje Chong. American Heart Association navodi da ovo pomaže u minimiziranju gubitka mišića, što zauzvrat pomaže u sprječavanju pada metabolizma.

2. Adekvatna hidratacija i dovoljan unos vode za tijelo.

Nutricionistica Bonnie Taub-Dix navodi da voda podržava cijelo tijelo i olakšava neometano kretanje hrane kroz metabolički proces. Dok je uobičajena preporuka konzumiranje 8 čaša vode dnevno, individualne potrebe za hidratacijom variraju ovisno o čimbenicima kao što su vanjska temperatura — što zahtijeva povećan unos po vrućem vremenu — i osobne razine aktivnosti, osobito za one koji se jako znoje.

Osim toga, hrana s visokim udjelom vode, uključujući juhe, variva, voće i povrće, može pridonijeti sitosti, a ima malo kalorija, kako on napominje. Voda Foto: Jeppe Gustafsson / Uredništvo Shutterstocka / Profimedia. Uzimajući to u obzir, klinika Mayo preporučuje muškarcima da konzumiraju oko 3,7 litara tekućine dnevno, dok bi žene trebale težiti oko 2,7 litara.

3. Kardio vježbe i hodanje Kardio vježbe ne samo da jačaju srce, već i potiču metaboličku funkciju.

Prema Chongu, kardiovaskularni treninzi pospješuju metabolizam neko vrijeme nakon vježbanja. Trajanje ovog povećanja može varirati od nekoliko sati do nekoliko dana; međutim, napominje da obično, što je trening intenzivniji, metabolizam dulje učinkovito obrađuje hranu. American Heart Association preporuča odraslima da svaki tjedan 150 minuta vježbaju kardiovaskularni sustav.

4. Klonite se konzumiranja šećera.

Redovito jedenje slatkih poslastica može dovesti do debljanja jer “dodani šećer dodaje dodatne kalorije, a ne nudi nikakve hranjive tvari”, prema Chongu. Mnogi ljudi imaju naklonost prema slatkišima, ali je jednostavno prekoračiti preporučenu količinu. Prema njegovim riječima, dnevni limit dodanog šećera je 25 grama, što je otprilike 2000 kalorija.

5. Prakticirajte SVJESNO HRANENJE

Prema Taub-Dixu, uzimanje u obzir znakova gladi i sitosti može pomoći u održavanju zdrave tjelesne težine, i što je još važnije, pomaže vam prepoznati svoje fizičke i emocionalne potrebe za hranom, što može poduprijeti dugoročnu motivaciju za mršavljenje. Nadalje, pokazalo se da prepoznavanje početnih znakova gladi pomaže u naporima mršavljenja.

6. Izbacite zaslađena pića iz prehrane.

Chong savjetuje da je izbjegavanje slatkih pića najučinkovitija početna mjera za smanjenje potrošnje dodatnih kalorija. On objašnjava da se ‘šećer u tekućem obliku brzo apsorbira, što dovodi do značajnog porasta inzulina kako bi se održala stabilna razina šećera u krvi. Kada su razine inzulina povišene, tijelo ne koristi dobivenu mast za energiju, već je pohranjuje’, navodi MSN.

7. Neophodno je unositi dovoljnu količinu vlakana.

Konzumiranje obroka koji uključuju hranjivu hranu pomaže pojedincima da se dulje osjećaju zadovoljnima, što može smanjiti vjerojatnost konzumiranja nezdravih, kalorijski bogatih opcija. Vlakna potječu iz prirodne, nerafinirane biljne hrane, uključujući voće, povrće, cjelovite žitarice, orašaste plodove i sjemenke. Prema Chongu, hrana bogata vlaknima može nam pomoći da se osjećamo zadovoljni dulje vrijeme u usporedbi s onom koja sadrži malo vlakana. Napominje da proces žvakanja cjelovite biljne hrane oduzima više vremena nego konzumacija prerađene hrane, dajući mozgu priliku da registrira sitost i spriječi prejedanje.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here