Živimo u društvu koje stavlja pritisak na vječnu žensku ljepotu, iako je činjenica da svi starimo i naš izgled se mijenja. Nažalost, mnoge djevojke i žene osjete taj pritisak i krenu se oblačiti neobično, operisati svoje tijelo i šminkati se previše. Danas otkrivamo neke savjete za oblačenje.
Prema stručnjacima za kosu kao što je frizer Justin Hickotx, žene starije od 50 godina možda bi trebale ponovno razmotriti duge, ravne frizure. Iako duga kosa može biti zapanjujuća i prilagodljiva, ona ne naglašava nužno najljepše crte lica, što je ključni aspekt za zrelije žene.
Slično kao što odjeća može istaknuti ili sakriti različita područja tijela, kosa ima sposobnost poboljšati karakteristike lica, osobito upotrebom slojeva. Justin ističe da sama dužina kose ne proizvodi isti učinak kao slojeviti kroj, slično kao što široka haljina ne uspijeva pokazati obline na način na koji to čini pripijena odjeća.
Tekstura se može postići nanošenjem slojeva, koje također uokviruje lice i daje podignuti izgled, učinkovito brijući godine s vlastitog izgleda. Unatoč tome, brojne žene zaziru od slojeva kose zbog zabrinutosti da bi njihova kosa mogla djelovati tanje, neravnomjernije ili “isjeckane”. Prema riječima stručnjaka, kada se slojevi vješto nanose, oni mogu istinski poboljšati lice, čineći ga osvježenijim i mladolikijim.
- Za osobe koje možda nisu u potpunosti spremne za drastične transformacije, Justin preporučuje dodavanje slojeva samo na prednji dio kose. Ovaj pristup generira pokrete i oblik dok minimalizira značajne izmjene.
Nudi fleksibilnost, jer prednji slojevi rastu bez napora, dopuštajući ženama da istražuju različite stilove bez straha. Osim duljine i stila kose, boja je također presudna. Preporuke stručnjaka objavljene u časopisu “The Voice” sugeriraju da se žene starije od 50 klone tamnih nijansi poput crne, tamno smeđe i tamno crvene, jer ti tonovi mogu istaknuti bore i nesavršenosti na licu, što rezultira starijim izgledom.
Umjesto toga, savjetuje se korištenje svjetlijih tonova i prirodnih pramenova koji stvaraju iluziju osunčane kose, što rezultira mekšim i mladolikim izgledom lica. Ukratko, iako neki pojedinci možda preferiraju dugu kosu ujednačene dužine, isprobavanje slojeva i svjetlijih boja može revitalizirati nečiji izgled i istaknuti crte lica, dopuštajući ženi da odiše samopouzdanjem i mladenačkim sjajem.
DODATNI TEKST
Zadivljujući fenomen u području botanike je mimoza pudica, često nazivana “stidljivom biljkom” ili “biljkom koja se kreće”. Podrijetlom iz tropskih područja Južne Amerike, ova izvanredna biljka pokazuje intrigantnu karakteristiku: njezini se listovi savijaju i zatvaraju na najmanji dodir.
Brzina ove reakcije je toliko nevjerojatna da se čini kao da biljka posjeduje sposobnost “osjećanja” kada se dodirne. Nevjerojatan fenomen je omogućen mehanizmom poznatim kao seizmomorfizam, koji reagira na fizičke podražaje poput dodira, vibracija ili vjetra. Kada listovi dođu u dodir jedan s drugim, voda se oslobađa iz stanica na dnu lista, što dovodi do brzog savijanja i zatvaranja listova.
Ova reakcija omogućuje biljci da se zaštiti od mogućih prijetnji, kao što su biljojedi, budući da nagli pokreti lišća mogu odvratiti insekte ili male životinje koje bi mogle predstavljati rizik. Iako se može činiti da se biljka boji dodirivanja, istraživači misle da takvo ponašanje služi kao obrambeni mehanizam i sredstvo za očuvanje energije.
- Zatvaranjem listova biljka nakratko zaustavlja fotosintezu, čime se smanjuje rizik od oštećenja ili gubitka vode. Uz fascinantnu reakciju na dodir, mimosa pudica poznata je po svojim ljekovitim svojstvima.
- Koristi se u tradicionalnoj medicini za rješavanje niza bolesti, poput infekcija, upala i kožnih problema. Lišće i korijen ove biljke bogati su korisnim spojevima koji pomažu u borbi protiv bakterija i gljivica.
Poznata kao “sramežljiva biljka”, ova vrsta nije samo vizualno zadivljujuća, već služi i kao izvanredan primjer kako se biljke mogu prilagoditi svojoj okolini. Njegova osobita sposobnost kretanja čini ga popularnim izborom među entuzijastima i istraživačima zainteresiranima za biološke reakcije.