Mihail Labkovski je poznati i cijenjeni ruski psiholog koji iza sebe ima više od četiri desetljeća iskustva u području muško-ženskih odnosa. Psiholog se često bavi svojom publikom, rješavajući njihove upite i izazove. Nedavno je na Instagramu odgovorio na pitanje o konceptu “savršene” žene.

  • Labkovski ističe da je kod ovih žena samopoštovanje najvažniji kvalitet, prenosi Ženablic.rs, a prenosimo njegov tekst u celosti. Postavljeno mi je pitanje o izgledu idealne žene. Više sam puta rekao da nitko nikome nije dužan! Stoga, prije nego što odgovorim, dopustite mi da preformuliram upit. Trebalo bi glasiti: “Koje radnje nikada ne bi poduzela žena koja poštuje samu sebe?”

To je moj odgovor! Žena s visokim samopoštovanjem, koja cijeni i poštuje samu sebe, nikada se neće ponašati na sljedeći način: **Delegiranje dužnosti vlastite sreće na druge — bilo da su to roditelji, partneri, prijatelji ili potomci… Ovisno isključivo o sebi, koristeći osobne snage i resurse. **Financijsko oslanjanje na drugu osobu je značajan faktor. Žena koja cijeni i poštuje sebe sposobna je samopodržati se.

  • Ova neovisnost zaslužuje joj poštovanje muškaraca, jer signalizira njezinu autonomiju. Posljedično, rijetko nailazi na narcisoidne ili sebične muškarce; takvi pojedinci obično zanemaruju žene koje su financijski sigurne.** **Prenesite odgovornost za svoje probleme na druge. Žena koja ima visoko samopoštovanje nastoji samostalno riješiti svoje izazove, a ne čekati da je netko spasi.

Iako je svjesna mogućnosti da zatraži pomoć, učinit će to samo kada je doista potrebno. Osim toga, ove žene uživaju u pružanju pomoći onima kojima je potrebna. **Ona traži potvrdu od drugih. Umjesto toga, slijedi svoje želje: radi koliko god želi, oblači se u odjeću koja joj se sviđa i okružuje se osobama koje joj donose radost.** Procijenite sebe u odnosu na druge — prijatelje, kolege s posla, glumice, modele na društvenim mrežama…

  • Jedina osoba s kojom se trebate mjeriti je vaše vlastito putovanje. Žena s robusnim samopouzdanjem shvaća da će uvijek postojati netko tko je bogatiji, uspješniji, s bujnijom kosom i dužim nogama, zbog čega ona ne nalazi nikakvu vrijednost u usporedbama. ** Nastojte sklopiti brak bez obzira na okolnosti.

Za ženu koja je svjesna sebe, prisutnost prstena je beznačajna; ono što je uistinu važno je ljubav i poštovanje unutar veze. Njezin cilj nikada nije bio službeni dokument ili dolazak djece. Spremna je čekati partnera koji je zaslužuje, a čak i u nedostatku takve osobe, posjeduje sposobnost da sama pronađe sreću.

BONUS TEKST

Stvaranje pijeska odvija se suptilno i neočekivano, a na kraju se otkriva kao intenzivna, iscrpljujuća bol u donjem dijelu leđa, osobito kada dovodi do upale ili se nakuplja u značajnim količinama. Bubrežni pijesak pogađa osobe oba spola, iako je tri puta češći kod muškaraca nego kod žena; međutim, posljednjih je godina učestala pojava kod žena. Čimbenici koji doprinose ovom trendu mogu uključivati ​​promjene u prehrani, pretilost i visoki krvni tlak.

  • Ovo je stanje osobito često u područjima obilježenim suhom i vlažnom klimom, gdje se prehrana uvelike oslanja na sol i mesne proizvode. Obično se javlja tijekom trećeg do petog desetljeća života, s oko 50 posto slučajeva koji se ponavljaju unutar prvih pet godina nakon dijagnoze. Osim toga, značajan je i udio pojedinaca koji mogu doživjeti oštećenje funkcije bubrega. Koja je metoda otkrivanja?

Pijesak u bubregu često se nađe slučajno tijekom rutinskog ultrazvučnog pregleda mokraćnog sustava ili abdomena. Mnogi pacijenti ne prijavljuju nikakve simptome, a neki samo osjećaju težinu u donjem dijelu leđa. Neugoda se može osjetiti u donjem dijelu leđa ili sa strane, što ukazuje na potencijalne probleme sa zdravljem bubrega. Evo pet simptoma koji bi mogli ukazivati ​​na prisutnost pijeska u bubrezima.

  • Nakon što se slegne, pijesak može pokazivati ​​sljedeće karakteristike: Neudobnost u donjem dijelu leđa ili sa strane može se manifestirati kao tupa, uporna bol ili oštra bol, osobito kada pijesak putuje kroz mokraćni trakt. Pojedinci mogu doživjeti učestalo mokrenje u malim količinama, zajedno s mutnom mokraćom koja može pokazivati ​​tragove krvi. Bol ili osjećaj peckanja tijekom mokrenja često su vidljivi kada se pijesak kreće urinarnim traktom.

Osim toga, mučnina ili povraćanje mogu se pojaviti zbog iritacije ili boli u mokraćnom sustavu. Dok ovi simptomi mogu upućivati ​​na prisutnost pijeska u bubrezima, oni također mogu biti pokazatelji drugih problema s bubrezima. Preporučljivo je odmah potražiti liječničku pomoć ako se pojave ovi simptomi. Što znači prevencija? Pijenje dovoljne količine vode je ključno, s dnevnim unosom od najmanje dvije do tri litre.

  • Ova tekućina pomaže u uklanjanju pijeska, a istovremeno sprječava njegovo nakupljanje. Nadalje, savjetuje se bavljenje tjelesnom aktivnošću, poput vožnje bicikla i penjanja uz stepenice, kako bi se pomoglo izbacivanje pijeska. Za borbu protiv infekcija preporučuju se različiti čajevi, osobito oni od peteljki grožđa, brusnice i trešnje. Preporučljivo je izbjegavati alkohol, iako je umjerena konzumacija piva prihvatljiva zbog diuretičkih svojstava.

 

 

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here