Duško Tošić je u zadnje vrijeme glavna tabu tema prvenstveno zbog razvoda od pop pjevačice Jelene Karleuše, koji je izazvao veliki interes javnosti. Njihov brak, koji je trajao 16 godina, zaključio je sporazumnim razvodom, potaknut Jeleninom javnom objavom da je rastava neizbježna. Mediji su ovo pretvorili u značajnu temu, navodeći mnoge da razmišljaju o implikacijama za njihovu osobnu i profesionalnu budućnost.
- Poprilično se intrigiralo oko mogućnosti da Duško Tošić ima novu partnericu, a njegovo djelovanje i privatni život izazvali su veliko zanimanje nakon razvoda. Duško Tošić se nakon sklapanja braka sve više posvetio unaprjeđenju svojih poslovnih nastojanja. Uložio je značajna sredstva u svoje restoranske pothvate, a također preuzima aktivnu ulogu u nogometnom menadžmentu.
Ovaj pomak u njegovoj karijeri izazvao je dodatno zanimanje medija. Iako je prije bio prepoznat kao uspješan nogometaš, sada je odlučio potražiti nove poslovne prilike. Nadalje, Tošić je nakon razvoda na svom Instagram profilu najavio otvaranje luksuznog restorana koji se nalazi u elitnoj četvrti, mjestu koje je popularno među brojnim poznatim osobama.
- Brak između Jelene Karleuše i njezina supruga neumorno privlači pažnju javnosti, pa se o njihovoj vezi često spekulira u medijima. Unatoč njihovim naporima da održe svoju vezu, čini se da su se godinama suočavali s brojnim nesuglasicama. Jelena Karleuša je u jednom trenutku otkrila da su nakon 16 godina braka odlučili da se razvedu.
Na pitanje novinara o mogućnosti ponovnog druženja s Duškom, odlučno je odgovorila: “Neka svatko ide svojim putem, briga o djeci je zajednička.” Ovaj odgovor dodatno potvrđuje njihovu odluku da se raziđu, a da pritom zadrže pozitivan odnos u vezi s njihovim roditeljskim dužnostima. Ukratko, Duško Tošić je krenuo u novu fazu svog života usmjerenu na poslovne pothvate i obiteljske obaveze, iako mediji nastavljaju pisati o njegovim privatnim poslovima.
DODATNI TEKST
Fascinantan aspekt ljudskog mozga je njegova sposobnost stvaranja novih neuronskih veza čak iu odrasloj dobi, što je fenomen poznat kao neuroplastičnost. Dugo se godina smatralo da mozak prestaje stvarati nove neurone nakon što dosegne određenu dob; međutim, suvremene studije su pokazale da mozak posjeduje izvanrednu sposobnost prilagodbe i razvoja tijekom života osobe.
- Sposobnost mozga da se prilagodi novim iskustvima, stječe znanje i oporavi od ozljeda poznata je kao neuroplastičnost. Kada pojedinac nauči novu vještinu ili se susreće s nepoznatom informacijom, mozak stvara nove neuronske veze. Isto tako, ako je određena regija mozga oštećena, druga područja mogu preuzeti odgovornost za taj oštećeni dio.
Ovaj fenomen je posebno uočljiv u situacijama koje uključuju oporavak od moždanog udara ili traumatske ozljede mozga, gdje zdrave regije mozga kompenziraju funkcije oslabljenih područja. Na proces pamćenja i prisjećanja značajno utječe neuroplastičnost. Svaki put kada stječemo nova znanja, naš mozak prolazi kroz reorganizaciju, omogućujući pohranu svježih informacija.
- Štoviše, čak i tijekom razdoblja kada nismo uključeni u aktivno učenje, mozak uporno restrukturira veze među neuronima kako bi poboljšao učinkovitost kognitivnih funkcija. Važno je napomenuti da određene aktivnosti mogu poboljšati neuroplastičnost. Na primjer, bavljenje tjelesnom aktivnošću, posebice aerobnim vježbama, potiče razvoj novih neurona u regijama mozga povezanih s pamćenjem i učenjem.
Osim toga, prakse poput meditacije, društvenih interakcija i redovite izloženosti novim iskustvima igraju ulogu u očuvanju zdravlja mozga i njegove sposobnosti da se prilagodi promjenama. Izvanredna sposobnost mozga da se prilagodi i razvije čini ga vrlo moćnim organom, sposobnim za kontinuirani rast u bilo kojoj dobi.