Rerna je jako važan kućanski aparat jer nam da mogućnosti da nešto pečemo dugo sati, da pravimo peciva ili da pripremamo jela na razne načine. Međutim, rernu nije uvijek najlakše očistiti. Danas vam otkrivamo mnoštvo trikova za čišćenje rerne.
- Ako želite čišćenje pećnice učiniti lakim, postoje razni prirodni proizvodi koji su vrlo učinkoviti u razgradnji i uklanjanju tvrdokorne masnoće i prljavštine. Dopustite mi da s vama podijelim nekoliko provjerenih metoda s kojima možete eksperimentirati.
Sastojci: Za pranje posuđa trebat će vam jedan limun, paketić praška za pecivo i silikonska spužvica. Uzmite limun i podijelite ga na dvije jednake polovice, zatim iscijedite sok pritiskom na svaku polovicu preko zdjele. Pomiješajte prašak za pecivo sa svježe iscijeđenim limunovim sokom i dobro izmiješajte ta dva sastojka.
- Dajte mješavini vremena da proizvede pjenastu reakciju. Silikonskom spužvicom uronite u otopinu i nastavite s čišćenjem unutrašnjosti pećnice, uključujući i vrata. Temeljito obrišite sve površine vlažnom krpom, a zatim suhom krpom za besprijekoran završetak.
Evo nekoliko dodatnih prijedloga naših čitatelja o tome kako oprati odjeću toplom vodom i sapunom. Počnite tako da naribate sapun za pranje rublja u posudu s vrućom vodom i miješajte dok se potpuno ne otopi. Zatim premjestite otopinu u posudu i stavite je u pećnicu. Za početak zagrijte pećnicu na 120 stupnjeva i ostavite je da se grije 30 minuta, a za to vrijeme ne otvarajte vrata.
Nakon što tajmer istekne, nastavite s čišćenjem unutrašnjosti pećnice pomoću kuhinjske krpe, jer bi se nakupljena prljavština trebala ukloniti bez napora. Kako biste učinkovito očistili vrata pećnice, napravite mješavinu pomiješanjem sode bikarbone i tople vode. Nanesite dobivenu pastu na površinu i ostavite da odstoji 20 minuta.
Nakon toga jednostavno obrišite pastu kako biste otkrili čista i osvježena vrata pećnice. Započnite nanošenjem octa na unutrašnjost pećnice i ostavite je da djeluje četvrt sata. Nastavite s čišćenjem površina kuhinjskom krpom, a zatim isperite vodom. Na kraju, pomiješajte sodu bikarbonu i ocat i unesite ovaj pripravak u unutrašnjost pećnice.
- Nakon što ga ostavite da odstoji 20 minuta, obrišite ga krpom i čistom vodom. Nanesite veliku količinu soli na dno pećnice, uključite pećnicu i strpljivo pričekajte dok se sol ne transformira u divnu nijansu zlatnosmeđe.
Započnite s uklanjanjem soli i temeljitim čišćenjem površine slatkom vodom, pazeći da je potpuno obrisana. Nastavite ravnomjerno raspodijeliti prašak za pecivo po površini pećnice, nakon čega lagano poškropite vodom. Ostavite ovu smjesu da nesmetano odstoji 20-30 minuta. Pripremite površinu temeljitim čišćenjem.
- Pomiješajte naribani sapun za pranje rublja, ocat i sodu bikarbonu kako biste dobili smjesu koja će učinkovito zamastiti unutrašnjost pećnice. Obilno nanesite smjesu i ostavite da odstoji 3 sata. Nakon toga, očistite područje toplom vodom i kuhinjskom krpom.
Napravite gustu pastu kombiniranjem 1/4 šalice vode, soli i sode bikarbone. Kako biste postigli optimalne rezultate, navlažite pećnicu i obilno rasporedite smjesu, ostavljajući je da odstoji dulje vrijeme, bilo nekoliko sati ili preko noći. Nakon toga nastavite s postupkom čišćenja.
Pomiješajte žlicu limunske kiseline, prašak za pecivo i deterdžent dok ne dobijete teksturu kiselog vrhnja. Za čišćenje područja koja su zaprljana, nanesite mješavinu i ostavite da odstoji 20 minuta. Upotrijebite krpu i vodu bez nečistoća za dezinfekciju, nakon čega slijedi čin sušenja. Želimo vam puno sreće u vašim nastojanjima čišćenja pećnice! Ne zaboravite prenijeti ove vrijedne savjete svojim najdražima!
DODATAK
Fascinantan podatak koji bi vas mogao zateći nespremne odnosi se na pojavu prepoznatu kao “zlatna pravila” u sferama prirode i arhitekture. Ovo načelo, koje se često naziva “zlatni omjer” ili “zlatni omjer”, naširoko je korišteno u područjima dizajna i umjetnosti kroz različita povijesna razdoblja.
Označava matematičku korelaciju koja se očituje u brojnim prirodnim pojavama i ljudskim kreacijama. Zlatni rez, iracionalan broj koji je otprilike 1,618, predstavlja omjer u kojem se veći dio odnosi na manji dio na isti način na koji se cijeli dio odnosi na veći dio. Time se stvara vizualno ugodna i skladna ravnoteža između dva segmenta.
- Na primjer, u pravokutniku dizajniranom zlatnim rezom, dulje stranice bit će 1,618 puta veće od duljine kraćih stranica. Umjetnici i arhitekti često koriste ovaj omjer u svom radu jer stvara kompozicije koje su estetski ugodne oku.
Prisutnost zlatnog reza očita je u raznim aspektima prirodnog svijeta, uključujući zamršene uzorke cvijeća, položaj lišća na drveću i zadivljujuće spirale koje se nalaze u školjkama i galaksijama. Ovaj harmoničan omjer nije ograničen samo na prirodu, jer je istaknut iu renomiranim umjetničkim djelima, kao što je kultni Vitruvijev čovjek Leonarda da Vincija.
Osim toga, arhitektonska čuda poput Partenona u Ateni pomno su izrađena imajući na umu zlatni rez, dodatno ilustrirajući njegov značaj u dizajnu. Zaista je zadivljujuće otkriti da pojedinci posjeduju inherentnu sposobnost identificiranja zlatnog reza kao vizualno privlačnog.
Ovo otkriće baca svjetlo na to zašto dizajneri često uključuju ovaj matematički koncept u svoje kreacije, bilo da se radi o web stranicama ili reklamnim pothvatima, kako bi postigli osjećaj privlačnosti i ravnoteže. Stoga, kad se sljedeći put nađete kako se divite umjetničkom djelu ili arhitektonskom čudu, možda ćete shvatiti prisutnost matematičke formule koja je duboko utjecala na svijet u kojem živimo.