Pojedinci s oslabljenim imunološkim sustavom i oni koji imaju upalu uha trebaju biti posebno oprezni. Ključni zaključak je da su infekcije uha prilično uznemirujuće, a pravodobno prepoznavanje ključno je za ubrzanje liječenja. Dodatne informacije o simptomima upale uha i načinima kako ih spriječiti možete pronaći ovdje. Ključno je naglasiti da je dobivanje liječničkih smjernica od zdravstvenog radnika ključno kada se rješavaju bilo kakvi zdravstveni problemi.

  • Može se pojaviti neugodan osjećaj škakljanja ili bockanja na koži, a ako se zanemari, ono što se čini bezopasnim svrbežom unutar ušnog kanala može se razviti u ozbiljniji problem. I unutarnji i vanjski dio ušiju mogu pokazivati ​​crvenkastu nijansu, počevši s blagim crvenilom u unutarnjem ušnom kanalu. Kako stanje napreduje, može doći do povećane vidljivosti crvenila i otekline, koji se protežu izvan granica uha.

Osjećaj nelagode ili fizičke boli U početku se može javiti osjećaj nelagode unutar uha, osobito nakon bilo kakve manipulacije ušnim kanalom ili pritiska primijenjenog na tragus. S vremenom biste mogli primijetiti osjećaj punoće u ušima. U ozbiljnijim slučajevima, nelagoda se može proširiti na lice, vrat ili jednu stranu glave. Ispuštanje tekućine bez mirisa može se u početku činiti kao manji problem, sličan drugim simptomima, no može se pojačati kako infekcija napreduje.

  • Sluh može biti oslabljen ili mučen stalnim zvukom zvona. Dok se ovaj simptom možda neće pojaviti u blažim slučajevima, ozbiljniji slučajevi mogu dovesti do oštećenja sluha. Može se osjetiti stalni osjećaj zvonjave ili nejasna slušna percepcija koja potječe iz ušiju. U području vrata mogu se uočiti natečeni limfni čvorovi. Ako infekcija ostane neriješena, može rezultirati značajnom upalom limfnih čvorova, što potencijalno može dovesti do vrućice uzrokovane potpunim začepljenjem ušnog kanala.

Kako biste spriječili ili zaustavili ovaj problem, preporučljivo je suzdržati se od korištenja pamučnih štapića ili drugih predmeta koji nisu namijenjeni za umetanje u ušni kanal. Iako su štapići od vate sposobni očistiti stijenke uha, ključno je znati da oni mogu nenamjerno gurnuti ušni vosak dublje u ušni kanal. Ako tijekom korištenja osjetite bilo kakvu nelagodu, preporuča se da ih u potpunosti prestanete koristiti.

  • Osim toga, mudro je izbjegavati korištenje stranih predmeta kao što su ključevi, pribadače ili spajalice za češanje ušiju, jer to može gurnuti ušni vosak dalje unutra, iritirati kožu i potencijalno uzrokovati pukotine na koži. Ako ste osjetljivi na infekcije uha, mudro je usvojiti posebne preventivne strategije. Za početak, korištenje kape za plivanje može pružiti učinkovitu zaštitu vaših ušiju od izlaganja vodi.

Štoviše, uporaba čepića za uši mogla bi biti održiva alternativa. Ako ste zabrinuti, uvijek je preporučljivo posavjetovati se s liječnikom radi dodatnih mjera opreza. Osim toga, korištenje sušila za kosu može pomoći u uklanjanju vlage iz ušiju. Nakon izlaska iz vode važno je poduzeti odgovarajuće mjere za njegu svojih ušiju.

  • Započnite tako da nagnete glavu i ručnikom nježno očistite i osušite uši, što će pomoći u sigurnom uklanjanju viška vode. Ako nakon povratka kući otkrijete da vam je voda ostala zarobljena u ušima, možete ih osušiti sušilom za kosu. Ne zaboravite namjestiti sušilo za kosu na nisku brzinu i nisku temperaturu kako biste spriječili bilo kakvu nelagodu ili štetu.
Besplatno