Želite vratiti izgled svojih starih, istrošenih kuhinjskih ručnika u stanje kao novo? Jednostavno je! Dijelimo jednostavan trik pomoću kojeg će i najtvrdokornije mrlje nestati s vaših kuhinjskih ručnika. Ova metoda čišćenja tkanina može vam pomoći uštedjeti novac, jer smanjuje potrebu za čestim zamjenama.

 

  • Ono što je posebno fascinantno je da kuhanje nije potrebno; no ako ih nakon ovog postupka stavite u perilicu i operete na visokoj temperaturi, rezultati će biti još impresivniji. Što je to što trebate? Veći lonac koji sadrži 5 litara vode, 1 žlicu suncokretovog ulja, punu šalicu sode bikarbone, 1/2 šalice bilo kojeg deterdženta za pranje rublja i 1/2 žličice soli.

 

Postupak: Počnite kuhanjem pet litara vode u loncu, a zatim isključite vatru. U kipuću vodu dodajte suncokretovo ulje, zatim sodu bikarbonu, sol i prašak za pranje rublja. Sve komponente dobro sjediniti i u tu mješavinu uroniti zaprljane krpe.

  • Prema Dom&Dizajn lonac poklopite i ostavite da se voda ohladi. Neka krpe ostanu u otopini najmanje jedan sat. Nakon toga ih možete izvaditi za pranje u perilici ili, za još bolje rezultate, potopiti ih u čistu vodu nekoliko sati prije nego što ih stavite u perilicu. Bit ćete iznenađeni ishodom; čak će i najteže mrlje nestati.

BONUS TEKST

Prilikom odabira povrća često razmišljamo kako odabrati ono organsko i hranjivo. Evo nekoliko jednostavnih savjeta koji će vam pomoći da prepoznate kupus koji je bogat kemijskim spojevima. Prilikom odabira povrća mnogi od nas razmišljaju kako odabrati ono koje je prirodno i zdravo. Kupus, široko omiljeno povrće, može biti podvrgnut brojnim kemijskim tretmanima.

  • Evo nekoliko jednostavnih savjeta koji će vam pomoći da prepoznate glavicu kupusa krcatu kemikalijama. 1. Boja i izgled Početni aspekt na koji se treba usredotočiti je izgled kupusa. Obično prirodni kupus ima postojanu boju i teksturu. Ako primijetite bilo kakve nepravilne mrlje, pretjerani sjaj ili pretjerano svijetlu glavu, to može značiti da je bila podvrgnuta kemijskom tretmanu. 2. Miris Držite kupus u rukama i na trenutak ga pomirišite.

Svjež, blag miris ukazuje na prirodni kupus. Međutim, ako osjetite jak kemijski miris ili neugodan miris, to vjerojatno znači da je povrće tretirano pesticidima ili drugim kemikalijama. 3. Lišće Pažljivo pregledajte listove kupusa. Ako su pretjerano čvrsti i hrskavi, to može značiti da su tijekom rasta kupusa korišteni kemijski dodaci.

  • Nasuprot tome, prirodno uzgojeni kupus ima listove koji su mekani, ali čvrsti i mogu se lako savijati. 4. Podrijetlo i cijene Lokalno proizvedeni kupus često je zdraviji i izložen manje kemikalijama. Vodite računa o cijenama; ako vam se kupus čini pretjerano jeftin, raspitajte se o njegovoj kvaliteti.

Kupnja izravno od poljoprivrednika ili na tržnicama može pružiti bolji izbor. 5. Sezona i vrijeme Kupus ima određenu sezonu rasta. Ako ga naiđete izvan tog razdoblja, možda je uzgojen u umjetnim uvjetima, potencijalno uključujući kemikalije. Uvijek je preporučljivo kupovati povrće u skladu s njegovom sezonom rasta.

 

Besplatno