Uobičajeno je opažanje da perilice rublja mogu ispuštati neugodne mirise. To je prije svega zbog vlage koja se zadržava u bubnju, kao i nakupljanja prljavštine unutar stroja tijekom vremena. Osobito ako ste nenamjerno ostavili perilicu uključenu nakon završetka pranja, taj se neugodan miris lako može prenijeti na odjeću koja je upravo oprana. Pravilna uporaba vaše perilice rublja je važna, ali ipak zahtijeva povremenu njegu i održavanje kako biste osigurali učinkovit rad i izbjegli bilo kakve neugodne mirise.

  • Perilica rublja je uređaj koji koristimo gotovo svaki dan, ali rijetko razmišljamo o potrebi čišćenja. Često se zavaravamo vjerujući da će se sama pobrinuti za svoju čistoću dok obavlja svoje poslove pranja rublja. Unatoč tome, prisutnost vlage, ostataka deterdženta i prljavštine stvara savršeno okruženje za razvoj bakterija, plijesni i gljivica, što dovodi do neugodnih mirisa i ugrožava čistoću vašeg rublja.

Kako biste spriječili ove probleme, redovito čišćenje perilice rublja je bitno. Ova praksa će vaš stroj održavati higijenskim i čistim, osiguravajući da vaša odjeća ostane svježa i bez mirisa. Jednostavan način da osvježite svoju perilicu rublja je korištenje vodice za usta. Dodajte pola šalice vodice za ispiranje usta ili u odjeljak za deterdžent ili ravno u bubanj perilice rublja.

  • Nakon toga, uključite stroj u kratkom ciklusu, po mogućnosti brzom ili brzom postavkom, koji bi trebao trajati otprilike 15 do 30 minuta. Zbog antibakterijskih svojstava tekućine za ispiranje usta, mikroorganizmi koji se nakupljaju unutar perilice bit će temeljito eliminirani. Osim toga, ova tekućina pomaže u uklanjanju ostataka deterdženta i drugih onečišćenja iz bubnja i crijeva, osiguravajući da vaša perilica rublja ostane i čista i operativna.

Sastavni dio našeg svakodnevnog života, perilica rublja često je zanemarena kada je u pitanju čišćenje. Iako možemo pretpostaviti da se brine sam za sebe, ova pretpostavka nije potpuno točna. Unutar stroja mogu se razviti bakterije, plijesni i gljivice, što dovodi do neugodnih mirisa i ugrožava čistoću našeg rublja. Stoga je ključno povremeno se usredotočiti na održavanje perilice kako bi se zajamčilo higijensko i čisto okruženje za pranje rublja.

BONUS TESKT

Za žene su čimbenici poput krvnog tlaka, razine šećera, kolesterola, indeksa tjelesne mase, pušenja i tjelesne aktivnosti najučinkovitiji pokazatelji rizika od kardiovaskularnih bolesti. Doktorica Tamara Urošević, specijalistica ženske kardiologije, na Instagramu savjetuje da sve žene starije od 30 godina jednom godišnje obave osnovni pregled srca, bez obzira na to imaju li ikakve simptome.

  • Liječnik preporučuje da se žene starije od 65 godina, osobito one s kroničnim bolestima, podvrgnu osnovnoj procjeni srca svakih šest mjeseci, osim ako njihovo trenutno zdravstveno stanje ne zahtijeva drugačiji raspored.

Ženama s obiteljskom poviješću kardiovaskularnih bolesti savjetuje se posjet kardiologu jednom godišnje, bez obzira na to pokazuju li simptome srčane bolesti. Prijeti li vam potencijalna opasnost? Temeljna procjena srca sastoji se od analize krvi, procjene od strane kardiologa, elektrokardiograma (EKG), ultrazvuka srca i testa opterećenja. Pet bitnih čimbenika za procjenu zdravlja srca žene su:

 

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here