Umjesto da zadrži uobičajenu otpusnu listu iz rodilišta koju majke inače čuvaju i kasnije daju djeci, Milan Popović će zadržati policijsko izvješće. Dijete je bilo odjeveno u bijelu štrampu ispod koje je nosila bijelu košulju, a ukrašeno je pletenom štrikom s kapicom koja se sastoji od dva dijela: bijelog i četiri dijela “tetra” pelene. Umotano u bijelo-plavu dekicu, dijete je pratilo bočicu baby pudera koja se nalazila u liftu.

  • Ostavljen sam kao beba, Milan Popović (46) otkriven je u liftu zgrade u Ulici Kraljice Natalije u Beogradu 1977. godine. Ovaj incident dogodio se 29. travnja u 23.40 sati. Iako ovaj narativ može podsjećati na radnju filma, to je istinita priča o Popoviću, koji je u vrijeme kada je pronađen bio star otprilike mjesec dana. Pronašli su ga službenici Šeste stanice milicije Stari Grad, nakon dojave susjeda zgrade.

Gotovo pedeset godina kasnije, Milan uživa u životu koji je i radostan i zadovoljavajući. Oženio se, dobio dva sina i preselio se u Španjolsku, gdje živi nekoliko godina. Nedavno je Milan Popović u intervjuu za “Blic” podijelio svoju nesvakidašnju priču, kako je odrastao i koji motivi stoje iza njegove želje da se poveže sa svojom biološkom majkom. Na početku razgovora naš sugovornik otkriva da je za svoju sudbinu saznao od posvojitelja.

  • Pripovijest počinje u sirotištu u Zvečanskoj, gdje je boravio nekoliko mjeseci. Ilija Glušac, policajac koji ga je otkrio, doveo ga je u ovu ustanovu kada su im se putevi spojili u travnju 1977. godine. Kružili su oko lifta u kojem se nalazio. Milan se vratio u zgradu u kojoj je otkriven kao dijete. Po dolasku je preko interkoma došao do čovjeka koji ga je pronašao; međutim, muškarac, oprezan prema nepoznatom posjetitelju tijekom pandemije, zaprijetio je da će kontaktirati vlasti.

“Bez obzira na to, ušao sam unutra, a zatim sam mu poslao pismo. Izrazio je svoje žaljenje: ‘Ispričavam se, mladiću; kako sam mogao zaboraviti? Često si mi na umu.'” Milan napominje, “Ostajemo u Kad sam ušao u zgradu, nisam osjećao nikakvu brigu da bi me policija mogla privesti, a let mi je bio zakazan za tri sata”, dodaje uz smijeh. Milan Popović, kako je prikazano na snimku zaslona s YouTubea, kaže da uživa u ispunjenom životu. Priča o ljubavi svojih posvojitelja, svojim putovanjima, uspjesima u karijeri, braku i radosti podizanja dvoje djece dok je svoj dom pronašao u Španjolskoj.

  • Nakon 46 godina, sada je krenuo u potragu za lociranjem svojih bioloških roditelja, posebice svoje majke, kako bi poručio da ona nema ništa protiv ove potrage. “Lift je pozvao čovjek iz zgrade. Po njegovom dolasku zatekao ga je neočekivani prizor bebe unutra. Kasnije je ispričao kako je bio šokiran otkrićem. Nakon toga je kontaktirao policiju koja je odmah stigla, a ja Odvezen je u sirotište u Zvečanskoj.

Ime mi je dato po policajcu koji se odazvao na poziv mog rođenja ostaje mi nepoznat, jer su pedijatri bili nesigurni da sam imao otprilike jedan mjesec, a na kraju su odabrali 1. travnja kao moj datum rođenja, vjerujte mi da su bili u pravu—cijeli moj život karakterizira ‘. Prvi april”, sa smiješkom dijeli Milan. Nakon višemjesečnog boravka u Centru za zaštitu odojčadi, djece i omladine “Zvečanska”, Iliju su dočekali njegovi usvojitelji Svetlana, profesorica engleskog jezika, i Aleksandar Popović, zdravstveni radnik.

  • Među troje dojenčadi dostupnih za posvajanje odabrali su njega. Dječaka Iliju preimenovali su u Milana i odveli u Niš, gdje su ga njegovali i njegovali s velikom ljubavlju. Doživio je sreću i nije htio ništa. Od trenutka kada je postao svjestan svog identiteta, shvatio je da je usvojen; ta mu se činjenica nikad nije skrivala. U mom djetinjstvu odsutnost bioloških roditelja nije izazivala osjećaj gubitka; Posjedovao sam sve što sam trebao. Priznajem da je bilo slučajeva bezbrižnog zadirkivanja.

U to je vrijeme razvod bio rijedak, a posvajanje još rjeđe, što je moje okolnosti činilo prilično netipičnim unutar zajednice i među rođacima. Iako mi nijedno od tih iskustava nije ostavilo traumu, možda su pridonijela mom razvoju kao neovisne osobe – uvijek sam bio ravnodušan prema tuđim mišljenjima. Suočen s nedaćama, moj princip vodilja je: “Idemo naprijed; sutra je novi dan!” To je popraćeno osmijehom i duhom otpornosti: „Sve je u redu, ustrajmo, živimo punim plućima i slavimo!

  • Milan je završio srednju školu i potom odslužio vojsku. konkretno na Kosovu i Metohiji, posebno u Uroševcu i Prizrenu, u izrazito turbulentnom razdoblju. Nakon službe upisao je Fakultet za menadžment; međutim, građanski nemiri su ga natjerali da napusti Srbiju. “Nakon bombardiranja, osmijesi su postali rijetkost. Atmosfera je bila sumorna. Iako su financijski problemi svakako bili prisutni, oni nisu bili primarna briga. Moja jedina želja bila je doživjeti barem mali osmijeh svaki dan. Uhvatila sam se u sukobu zbog mogućnosti da imam brata.

Milan, čovjek razuma, ostao je duboko uznemiren događajem koji će mu ostati urezan u sjećanje. “Prije braka s Ivanom bio sam u vezi s mladom ženom iz Crne Gore. Jednom prilikom je razgovarala s numerologinjom. Ta osoba, koja nije znala moje porijeklo, ispustila je olovku iz ruke kad je dobila moje podatke. “Savjetujte ga da ne gaji mržnju; obavijestite ga da je to bio najbolji mogući ishod, da će se narativ na kraju otkriti”, dodala je upita: ‘A gdje je njegov brat?

  • Vidim da je dvoje djece ostalo?’ Ovo otkriće me potpuno uništilo. Cijeli život sam čeznula za bratom i sestrom, au tom sam trenutku neke prijatelje prepoznala kao svoje najbliže, jer sam njima bila samo prijateljica braće u mom srcu. Noseći točno 25 njemačkih maraka, prvo je otputovao u Grčku. Nakon provedenog vremena otišao je u Italiju, zatim u Švicarsku, da bi na kraju stigao u Španjolsku, gdje je proveo nekoliko godina baveći se nekretninskim poslovima.

Oženio se Ivanom, Smederevkom, i zajedno imaju dva sina: Aleksandra od 10 godina, koji je ime dobio u čast svog pokojnog posvojitelja, i Konstantina od 9 godina. Nakon rođenja svog prvog djeteta, Svetlana, majka, nagovarala ga je da potraži svoje podrijetlo: “Napomenula je: ‘Sada kada imate djecu, važno je razumjeti svoje podrijetlo i genetiku; ako je potrebno, pripazite na određene aspekte u vezi s tvojim potomstvom.'” Ona je osobno kontaktirala sirotište.

  • Djelatnica ustanove napomenula je da nikad nije dobila upite od posvojitelja. Međutim, zbog propisa o zaštiti osobnih podataka, bio sam dužan podnijeti vlastiti zahtjev. Slijedom toga, dali su mi sve podatke koje su imali, a to je bilo vrlo malo. Ovo putovanje je započelo tim liftom. Okolnosti su se, međutim, umiješale. Kako su djeca sazrijevala, on se suočavao sa sve većim obavezama na poslu, a odmicanju vremena pridonijela je i pojava koronavirusa.

Nedavno je odlučio potražiti pomoć putem platformi društvenih medija. Izrazio je svoju nevolju, nadajući se da bi netko mogao posjedovati relevantno znanje o njegovoj situaciji. Iako su se predstavili brojni šarlatani, lažni proroci i upitni pojedinci, nitko ga nije uistinu razumio. Pojedinac koji me usvojio je bez sumnje moja majka i ona i danas živi za mene. Moj otac, prije nego što je izgubio svoju bit, također se posvetio mojoj dobrobiti. Međutim, imam želju upoznati i svoje biološke roditelje.

  • Ne gajim osjećaje ljutnje; nego sam pun pitanja na koja tražim odgovore. Kad bih otkrio identitet svoje biološke majke, ne bih neočekivano upadao u njezin život. Nije mi namjera nanijeti štetu ili nevolju bilo kome; Ne zamjeram. Imala je mogućnost prekinuti trudnoću i zahvalna sam što je to odustala od toga, ostavljajući me da plovim ovim svijetom s takvim upitima. Milan smatra da je najvjerojatnije objašnjenje da je njegova majka bila studentica iz ruralnog područja koja je od svoje obitelji tajila mladenkinu ​​trudnoću. Bilo bi korisno locirati člana obitelji.

Milan je napravio DNK analizu preko međunarodne agencije s opsežnom bazom podataka. I dalje je optimist da će mu se potencijalni rođak obratiti, omogućujući im da uspostave obiteljsku vezu. Boravak u inozemstvu može se osjećati pomalo izolirano. Španjolci oko nas obično imaju velike obitelji i brojnu rodbinu, dok se mi nalazimo bez ikakvih veza. Bilo bi korisno locirati brata koji možda ima djecu, što bi nam omogućilo da održavamo kontakt telefonskim pozivima tijekom naših posjeta Španjolskoj.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here