Najučinkovitiji način sušenja rublja u zimskim i hladnim jesenskim mjesecima. Kako dani postaju kraći i svježiji, razina vlažnosti raste, što dovodi do većeg rizika od plijesni u vašem domu, stvarajući značajan izazov u pronalaženju učinkovitih načina za sušenje rublja. Prišla nam je žena s ručnikom koji obećava smanjenje vremena sušenja i troškova energije.

  • Jana predlaže da stavljanjem “suhog ručnika u prvih 15 minuta” ciklusa sušenja u sušilicu, a zatim ga izvadite, možete skratiti vrijeme sušenja, tvrdeći da to može povećati učinkovitost sušenja “za više od 30 posto. U komentarima videa jedna je gledateljica pitala je li ručnik “poslije mokar”, na što je ona odgovorila “da, upija dosta viška vlage”.

Drugi je komentator spomenuo da je ova metoda učinkovita, rekavši da ovu tehniku ​​primjenjuje na materijale koji se teže suše poput frotirskih ogrtača i popluna, ističući da dobro funkcionira i s tim predmetima. Tijekom jesenskih i zimskih mjeseci, ostavljanje mokre ili vlažne odjeće da se osuši na zraku može povećati vjerojatnost razvoja plijesni u kući.

Slično tome, korištenje sušilica rublja može dovesti do značajnog povećanja troškova električne energije, čineći trik sa suhim ručnikom korisnim načinom da se smanji vrijeme rada skupog uređaja i uštedi novac. Čak i bez sušilice rublja, postoji nekoliko metoda koje možete upotrijebiti kako biste smanjili učinke vlažne odjeće u svom domu i ubrzali proces sušenja.

Odvlaživač zraka može pomoći u smanjenju učinaka sušenja vašeg rublja, bilo da se odlučite za električni model ili isplativu verziju za jednokratnu upotrebu. Dodatno, stavljanje zdjele kamene soli na prozorsku dasku dok se vaše rublje suši još je jedan stručni prijedlog. Važno je držati prozore otvorenima jer pravilna ventilacija smanjuje kondenzaciju uzrokovanu mokrim rubljem, a sol će pomoći u apsorpciji neke vlage iz zraka.

BONUS TEKST

Ponekad se može činiti kao da je održavanje mekoće i blještave bjeline bijelih ručnika tijekom vremena nemoguća zadaća, jer imaju tendenciju da nakon nekog vremena dobiju sivkastu nijansu. Ipak, u hotelima i toplicama ovi ručnici ostaju bijeli poput snijega unatoč čestoj uporabi. Koja je njihova tajna?

  • Kako biste održavali svoje ručnike kod kuće, stručnjak za čišćenje predlaže dodavanje octa u stroj uz upotrebu alkoholnog octa i osiguravanje pravilnog sušenja. Ova metoda pomaže da tkanina ostane svježeg mirisa i briljantno bijele boje. Tehnika korištenja bijelog octa obično se koristi u hotelima i toplicama. Jednostavno prelijte 2-3 šalice octa preko ručnika i dodajte deterdžent u perilicu kao i inače.

Ova metoda pomoći će u uklanjanju ostataka omekšivača, iskorijenjivanju bakterija i uklanjanju neugodnih mirisa. Pritom ručnike perite na temperaturi od 60 stupnjeva. Izbjegavajte korištenje omekšivača tijekom pranja ručnika, jer onemogućuje upijanje vlage i rezultira suhom, grubom teksturom. Održavanje mekoće ručnika podrazumijeva njihovo sušenje u sušilici.

  • U nedostatku sušilice, objesite ih vani, ali ne zaboravite ih protresti i okrenuti nakon 30 minuta sušenja. Važno je napomenuti da ručnici imaju ograničen vijek trajanja, te je prirodno da se tkanina s vremenom istroši redovitom uporabom i pranjem. Stručnjaci predlažu zamjenu ručnika svake dvije godine.

 

Besplatno