Nakon pranja odjeće i dodavanja omekšivača, možda ste primijetili da se ugodan miris prilično brzo rasprši, osobito ako su neki predmeti bili pohranjeni u ormaru duže vrijeme. Međutim, postoje brojne metode ili tehnike koje mogu produžiti dugotrajnost svježine i mirisa svježe oprane odjeće za nekoliko dana.

Prema Bustleu, primjena određenih strategija može čak osigurati da se miris zadrži mjesecima. 1. Miris i maramica za lice Kako biste izbjegli potencijalno oštećenje ili mrlje na vašoj voljenoj odjeći, odlučite se za raspršivanje parfema na maramicu i stavite je u ormar. Ova metoda osigurava da će ugodan miris prožeti zrak, dopuštajući vašim odjevnim predmetima da ga prirodno upijaju.

Osvježite svoj automobil ovim divnim osvježivačem za auto. Svakako, borovi se mogu iskoristiti i u ormarima. Odlučite se za suptilnije mirise ovih stabala, umotajte ih u maramicu ili tkaninu i stavite u ladicu. To će rezultirati dugotrajnom aromom koja će trajati nekoliko mjeseci. Zrna kave ključni su element u stvaranju savršene šalice kave. Ne samo da zrna kave upijaju neugodne mirise, već emitiraju i vlastitu divnu aromu.

Šaku graha stavite u malu posudu, probušite nekoliko rupa na poklopcu ili aluminijskoj foliji koja ga pokriva i spremite u ormar. Ne zaboravite zamijeniti grah svaki mjesec. 4. Ulja za aromaterapiju Slično načinu na koji zrna kave mogu dati svoju aromu, eterična ulja imaju sposobnost ostaviti dugotrajan miris na vašoj odjeći.

Jednostavno dodajte nekoliko kapi u završni ciklus pranja vaše perilice rublja ili ih stavite na krpu ili maramicu i spremite u svoj ormar. Sapun, sredstvo za čišćenje, vitalan je proizvod koji ima značajnu ulogu u osobnoj higijeni i čistoći.

To je tvar koja pomaže ukloniti prljavštinu, klice i nečistoće s kože, ostavljajući je čistom i osvježenom. Sapun je dostupan u različitim oblicima, poput pločica, tekućine i pjene, koji zadovoljavaju različite preferencije i potrebe. Sastoji se od sastojaka poput masti ili ulja, lužina i vode, koji prolaze kroz kemijsku reakciju koja se naziva saponifikacija da bi se proizveo sapun.

Upotreba sapuna seže stoljećima unazad, a dokazi o njegovom postojanju pronađeni su u drevnim civilizacijama. Danas je sapun neizostavan predmet u kućanstvima, bolnicama i na javnim mjestima, pridonoseći općem zdravlju i dobrobiti pojedinaca. Klasična metoda koja se i dalje koristi je stavljanje čvrstog sapuna između predmeta. Jednostavno ga zamotajte u papirnati ručnik ili ga ostavite u originalnom pakiranju u ormaru.

BONUS TEKST:

Opće je poznato da nezdrav način života i prehrane mogu rezultirati nedostatkom vitalnih vitamina i minerala, a taj problem postaje sve prisutniji među pojedincima. Među esencijalnim hranjivim tvarima, vitamin C ističe se kao ključni koji treba dosljedno unositi u prehranu kako bi se izbjegli štetni učinci njegovog nedostatka, koji mogu imati štetne učinke na cjelokupno zdravlje.

Loša prehrana, alkoholizam, anoreksija, teška mentalna bolest i pušenje primarni su čimbenici koje dijetetičari ističu kao rizike za nedostatak vitamina C kod pojedinaca. Vrijedno je napomenuti da se simptomi ozbiljnog nedostatka vitamina C ne moraju manifestirati nekoliko mjeseci, ali postoje određeni pokazatelji koje ne treba zanemariti jer potencijalno mogu značiti nedostatak ovog ključnog vitamina. Ovi znakovi uključuju: umor Koža kojoj nedostaje vlage.

Povećana osjetljivost na bolesti Desni koje krvare. modrice Rane za koje je potrebno dosta vremena da zacijele. Neudobnost ili bol u zglobovima, osobito u koljenima. anemija Negativno raspoloženje ili česte promjene raspoloženja.

Debljanje koje se ne može objasniti. Na temelju statističkih podataka, utvrđeno je da značajan broj žena (otprilike 7 posto) i muškaraca (oko 10 posto) često ima nedostatak vitamina C. Kako bi se riješio ovaj problem, postoji nekoliko dostupnih prehrambenih opcija koje mogu pomoći u nadoknadi za ovaj nedostatak, kao što su crvena paprika, kivi, naranče, jagode, prokulice i dinje.

 

 

Besplatno