Kako napraviti domaći repelent za miševe? Postoje mnogi prirodni načini pomoću kojih možemo eliminirati štakore iz našeg doma i spriječiti njihov ulazak u njega. U kojem se toplo preporučuje kombinacija sode bikarbone i praška za zube. Dokazano je da se na ovaj način vrlo brzo i učinkovito možemo riješiti ovih nametnika.

  • Otkrijte kako je jednostavno pripremiti ovaj repelent od sastojaka koje već imate u svom domu. 1 žlica sode bikarbone 2 žlice brašna 4 žlice nasjeckanog slanog kikirikija 1 žlica šećera 2 žlice paste za zube

METODA: Pomiješajte sve sastojke u zdjeli dok se dobro ne sjedine i ujednače gustoću. Formulacija bi imala pastu za zube kao vezivno sredstvo. Zatim oblikujte male kuglice i stavite ih gdje god vidite miševe. Glodavce bi trebali privući šećer i kikiriki; nakon što probaju mamac, to bi trebalo riješiti vaš problem.

  • Soda bikarbona će ubiti ove štetočine. Drugi savjeti za prirodnu kontrolu ovih glodavaca Prirodna rješenja mogu se koristiti za uklanjanje štakora ili za tjeranje glodavaca i ovo je idealna alternativa u odnosu na otrovne proizvode. Ovo bi trebalo isprobati na temelju elemenata koje imate i što vam najbolje odgovara.

1. Gips i brašno Neki glodavci vole određene tvari koje će ih ubiti ako ih pojedu. Među njima je i mješavina gipsa i brašna koja se pokazala vrlo učinkovitom kada su glodavci progutali pripravak. Isto vrijedi i za Colu; samo sipaš u zdjelu i staviš u kuću.

2. Metvica Paprena metvica prirodni je repelent za insekte, a posebno su joj odbojni štakori. Oni stvarno mrze miris ove biljke.

Nekoliko kapi eteričnog ulja možete nakapati na vatu i staviti na svoju terasu, balkon ili vrt kako biste zaplašili sve vrste glodavaca. Može se koristiti i u posudama za cvijeće i staviti na isto mjesto. Korištenje paprene metvice kao prirodnog sredstva protiv glodavaca također se može boriti protiv paukova.

3. Čili papričica Ovaj ljuti začin još je jedno učinkovito sredstvo protiv insekata. Da biste ga koristili, slijedite ove korake: Uzmi zdjelu. Dodajte 2 žličice čilija u prahu. Dodajte žličicu tekućeg sapuna, promiješajte i dobro pomiješajte s 2 šalice vode. Ulijte otopinu u bocu s raspršivačem.

  • Koristite ga u područjima poput vrtova ili dvorišta. 4. Eukaliptus, limunska trava ili kadulja Možete čak uzeti eterična ulja eukaliptusa, limunske trave ili kadulje i na isto područje nanijeti natopljenu vatu. Ostale biljke s jakim mirisima su iste. Međutim, imajte na umu da istražite biljke koje nabavite jer neke mogu biti otrovne za ljude ili kućne ljubimce općenito. 5. Čelična vuna To je koristan materijal za odbijanje nepoželjnih stvorenja.

Čelična vuna je vrlo učinkovita u popunjavanju rupa i pukotina jer im onemogućuje slobodan prolaz. Što kažete na ultrazvučne repelente za nametnike? Učinkovitost ovih proizvoda leži u zvučnim vibracijama koje ljudi ne čuju, ali ih glodavci mogu osjetiti. Osim što su posebno korisni za tjeranje glodavaca svih vrsta, budući da njihove vibracije ne putuju kroz zidove.

  • Da biste pojačali njegov učinak, morat ćete ih staviti u svaku sobu u vašem domu. I mačke mogu pomoći Mačke su poznate kao izvrsni predatori u lovu na miševe. Ako ga imate, štetočine se nikada neće usuditi napustiti kuću. Postoji li neki drugi način za hvatanje glodavaca? Od prirodnih repelenata, kućnih ljubimaca i praktičnih naprava možete koristiti i klasični sustav hvatanja glodavaca.

Kavez možete koristiti kao zamku za miševe bez da ih ubijete. Možete ih koristiti za hvatanje štakora u zamku unutar ili izvan svog doma. Očito bi bilo bolje dodati neki mamac kako bi se povećale šanse za uspjeh. Kruh, brašno, maslac od kikirikija ili sir odlična su hrana. Kako ih možemo spriječiti da zauvijek nestanu?

  • Spriječiti miševe od invazije na vaš dom jednostavno je poput pite uz sljedeće osnovne mjere. Evo nekoliko praktičnih: Stavite rešetku na kraj cijevi. Stavite ih i na prozore koji vode u podrum. Locirajte sve otvore i pukotine u svojoj kući kroz koje miševi mogu ući, a zatim ispunite ta mjesta (npr. cementom ili, za manje ekstreman pristup, čeličnom vunom).

Pobrinite se da stavite hranu na mjesto gdje je miševi ne mogu dohvatiti. Vaše smeće treba zatvoriti. Hrana se mora čuvati u posudama koje su hermetički zatvorene. Ne dopustite da se stvari nakupljaju u podrumu, garaži ili na tavanu; miševi i voluharice tamo će pohraniti svoje stvari ako ih već ima previše.

  • U skladu sa zdravim životom, čuvajte svoju kuću. Održavanje može olakšati stvari. Kada se suočite s najezdom glodavaca, treba imati na umu da iako prirodne metode mogu biti učinkovite, one možda nisu najbolje rješenje za potpuno istrebljenje štakora u vašoj kući zauvijek; evo kada trebate ugovoriti tvrtku za kontrolu štetočina.
Besplatno