Suhe smokve u maslinovom ulju moguće je napraviti u bilo koje doba godine jer su suhe smokve lako dostupne. Ovaj tradicionalni mediteranski lijek, koji spaja dva regionalna sastojka, od davnina se koristi za rješavanje raznih zdravstvenih problema. smokve-lijek Smokva je poznata po visokoj nutritivnoj vrijednosti, sadržaju halorija i ljekovitim svojstvima.

  • Smokva, raskošno voće velike vrijednosti, izaziva različita mišljenja među pojedincima. Dok je nekima drag njegov okus, drugi ne dijele isti osjećaj. Nije neuobičajeno da mnogi uzgajaju ovo plodonosno drvo u svojim vrtovima samo zbog njegovog izrazito egzotičnog lišća. Dok stablo smokve cvjeta u toplim obalnim regijama, također je sposobno uspijevati u kopnenim područjima.

Međutim, vrijedi napomenuti da je ova otporna biljka osjetljiva na štetne učinke niskih temperatura. Smokve su bogate kalcijem, kalijem i cinkom, što ih čini izvrsnim izvorom željeza, beta karotena te vitamina C, A, E i K. Kada je riječ o smokvama, važno je napomenuti da suhe smokve sadrže više kalorija u odnosu na svježe smokve. Stoga ih je preporučljivo konzumirati umjereno.

  • Smokve imaju brojne zdravstvene prednosti, uključujući pomoć u probavi, ublažavanje hemoroida i pomoć u regulaciji razine kolesterola. Osim toga, smokve su odličan izvor kalcija i mogu biti prikladna alternativa mliječnim proizvodima. Štoviše, poznato je da posjeduju svojstva afrodizijaka. Ipak, valja spomenuti da neki pojedinci mogu imati alergije na smokve, pa je bitno uzeti u obzir nečiju toleranciju na ovo voće.

Upute za pripremu suhih smokava u maslinovom ulju:

Za pripremu ovog recepta stavite do 40 suhih smokava u staklenku.

Zatim ulijte maslinovo ulje u staklenku dok ne dođe do vrha.

Staklenku dobro zatvorite i tako čuvajte 40 dana.

Za to vrijeme smokve će upiti znatnu količinu maslinovog ulja.

Nakon razdoblja od 40 dana preporučuje se konzumiranje jedne smokve prije svakog obroka. Za optimalne rezultate u ovom receptu ključno je koristiti najkvalitetnije maslinovo ulje i vrhunske suhe smokve. Blago iz prošlosti, ovaj tradicionalni narodni lijek je poznat po pružanju olakšanja za širok raspon zdravstvenih problema, uključujući želučane probleme, hemoroide, zatvor, visok kolesterol, neplodnost, anemiju, astmu i bronhitis.

BONUS TEKST:

Anemiju, također poznatu kao anemija, karakterizira smanjenje proizvodnje crvenih krvnih stanica u krvi. To dovodi do smanjenja koncentracije hemoglobina i hematokrita. Anemije se na temelju rezultata analize krvi razvrstavaju u različite kategorije. Anemija se može kategorizirati u tri razine na temelju razine hemoglobina: laka, srednja i teška.

Laku anemiju karakterizira razina hemoglobina iznad 109 g/l, dok je srednja anemija u rasponu od 70 g/l do 109 g/l. Tešku anemiju prepoznaje razina hemoglobina od 70 g/l ili niža. Svjetska zdravstvena organizacija je uspostavila posebne kriterije za definiranje anemije. Prema ovim smjernicama, kod odraslih muškaraca anemija se dijagnosticira kada je koncentracija hemoglobina (Hb) u krvi niža od 130 g/l ili hematokrit (Hct) niži od 39%.

U odraslih žena anemija je definirana razinom hemoglobina nižom od 120 g/l ili hematokritom nižim od 37%. Kada pojedinac doživi anemiju, može se susresti sa simptomima kao što su glavobolja, vrtoglavica, nepravilan rad srca i plitko disanje. Nedovoljna dostava kisika u tijelo putem krvotoka kao rezultat dovodi do umora i slabosti.

Anemija se manifestira u različitim oblicima, uključujući: Anemija, točnije anemija uzrokovana nedostatkom željeza, anemija u kroničnim bolestima i megaloblastična anemija, prevladavajuća su stanja koja se lako mogu izliječiti. Blaga anemija može se sporadično pojaviti kod pojedinaca zbog čimbenika poput prehrane, uzimanja lijekova ili drugih zdravstvenih tegoba.

Određeni oblici anemije mogu trajati kao kronično stanje, dok drugi mogu biti naslijeđeni. Anemija predstavlja veći rizik za žene koje imaju menstruaciju ili trudnoću. Također može biti posljedica raznih drugih stanja ili bolesti, uključujući želučano krvarenje, upale, infekcije, bolesti bubrega, rak i određene autoimune bolesti.

Odgovarajući tijek djelovanja za liječenje anemije ovisi o težini i specifičnoj vrsti stanja. U slučajevima blage anemije, primjena nadomjestaka željeza, vitamina ili lijekova koji potiču stvaranje crvenih krvnih stanica obično je primjerena.

 

Besplatno