Ako ste već doživjeli prijevaru, možda ćete prepoznati neke (ili sve) fraze navedene u nastavku. “To nije imalo nikakav značaj. Ako mu to što vas je izdao nema nikakvog značaja, razmislite što mu vaša veza doista znači kad je lako može zanemariti zbog nečega što je njemu trivijalno.

  • 1.“Neću ponoviti tu akciju. Kao što izreka kaže, osoba koja vara uvijek će biti varalica. Morate razmotriti situaciju sa stajališta varalice. Ako je jednom uspio prevariti, što ga priječi da to ponovi? Sljedeći put vjerojatno će se više potruditi prikriti svoje postupke. Vjerovati mu ne bi bilo mudro.

3. “Ispričavam se Žali što je otkriven! Da doista osjeća grižnju savjesti, ne bi se družio s drugim ženama. Tipično, narcisi pokazuju malo obzira prema emocijama drugih. Iako glume zabrinutost, njihovi postupci otkrivaju da se ne bi tako ponašali da im je doista stalo do vaših osjećaja. Vaš bi odgovor trebao biti: “I ja se ispričavam. Žao mi je što sam potrošio svoje vrijeme na tebe. Ipak, idem naprijed.”

  • 4. “Ti si me natjerao na to. Muškarčeva nevjera nikada nije kriva žena; ne ovisi o njezinim postupcima ili nedjelima koji vode njegovom lutajućem pogledu. Umjesto toga, vrti se oko njegovog uvjerenja da ima pravo ispuniti sve svoje želje, čak i kada se protežu izvan granica postavljenih brakom ili vezom.

5. „Doživio sam depresiju. Ako tvrdi da ga je njegova depresija navela da povjeruje da je prevara tebe njegov jedini bijeg od svojih problema, razmislite kako bi se mogao nositi s poteškoćama u nastavku. Je li njegovo rješenje okrenuti se drugoj ženi kad god se pojave izazovi? Vjerojatnost da se to dogodi je značajna.

  • 6. „Zlo mi je od tvoje zvonjave. Muškarci su skloni svaki problem pripisati utjecaju žene, inzistirajući na tome da je svaka pogreška koju naprave njezina krivnja. Muškarca neće odvesti na krivi put poziv druge žene, već njegov vlastiti jadni karakter.

BONUS TEKST

Pojava pucketanja u zglobovima, kao što su prsti, leđa ili vrat, raširena je pojava s različitim uzrocima. Nekim osobama služi za ublažavanje napetosti u ramenima ili leđima, dok drugima djeluje kao automatski odgovor na stres ili tek kao uobičajena radnja. Možda ćete biti znatiželjni o mogućim prednostima pucanja ovih zglobova. Odgovor je donekle povoljan, ali nosi i određene rizike.

  • Rijetko pucketanje neće vam štetiti. S druge strane, ako se radi nepravilno, pretjerano ili s previše sile, može dovesti do povećane nelagode ili boli. Što uzrokuje pucketanje? Kada dođe do ozljede vrata ili zgloba, kapsule koje okružuju zglob postaju rastegnute. Ove kapsule zadržavaju tekućinu, a njihovo rastezanje dovodi do smanjenja tlaka unutar zgloba. Kako se tlak smanjuje, tekućina se pretvara u plin, što rezultira pucketanjem.

Ovaj fenomen, poznat kao ključanje ili kavitacija, općenito je bezopasan. U predjelu vrata mogu se pronaći više skupova zglobova poznatih kao fasetni zglobovi; ovi mali zglobovi nalaze se između kralježaka kralježnice. Svaka strana vrata sadrži ove zglobove. Zvuk sličan pucketanju u vratu javlja se kada su fasetni zglobovi izduženi, što omogućuje širenje tekućine unutar zglobne čahure.

  • Dok se ova tekućina pretvara u plin, dolazi do pucanja vaših vratnih zglobova. Ovaj fenomen stvara osjećaj smanjenja pritiska u predjelu vrata nakon puknuća. Kada se zvuk proizvede iz vrata, to znači da se fasetni zglobovi istežu, što dovodi do transformacije tekućine u plin i rezultira pucketanjem. Postoje li prednosti ovog fenomena? Kada se izvodi pravilno i umjereno, pucketanje vrata može ublažiti pritisak u tom području.

Iako ova praksa može imati prednosti, mudro je prije toga potražiti savjet od svog liječnika ili kiropraktičara. Oni mogu procijeniti vašu pojedinačnu situaciju kako bi utvrdili njezinu sigurnost i preporučili alternativne metode za olakšanje. Kiropraktičarsko “podešavanje” vrata, prema jednoj studiji, može pozitivno utjecati na psihičko stanje, budući da brojni pojedinci pucketanje povezuju s ublažavanjem pritiska i ispravnim položajem zglobova.

  • U određenim slučajevima, ovaj zvuk pucketanja može pružiti olakšanje čak i kada pritisak nije u potpunosti smanjen, potencijalno zbog placebo učinka. Kada pucketate vratom, to također izaziva oslobađanje endorfina, hormona koje stvara hipofiza i koji pomažu u kontroli boli, što rezultira osjećajem zadovoljstva i opuštenosti.
Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here