Prema feng shui stručnjacima, ulazna vrata služe kao barijera protiv negativnih energija, a smatra se da bi idealna vrata trebala biti bijela, uglačana i svjetleća, opremljena metalnom bravom, ručkom i pločicom s imenom. Ako bojanje vrata u bijelo nije izvedivo iz estetskih razloga, bitno je da ostanu besprijekorno čista, obojana i dobro osvijetljena.

  • Prema Feng Shui načelima prostor ispred vrata treba održavati urednim, a postavljanje cvijeća tamo je uvijek povoljan izbor. Obavezno ukrasite svoja vrata. Stručnjaci za dizajn interijera koji cijene Feng Shui tvrde da se ukrasi trebaju primjenjivati ​​i na vanjskoj i unutarnjoj strani vrata.

Dodajte im ukras ili ogrnite vijenac. Iako je to tradicija koju obitelji održavaju tijekom blagdanske sezone, razmislite o mijenjanju ukrasa i održavanju ih tijekom cijele godine. Čineći to, uvlačit ćete samo pozitivnu energiju dok se štitite od iscrpljivača energije i negativnih vibracija.

BONUS TEKST

Razvoj pijeska događa se suptilno i postupno, često bez ikakve naznake, da bi se kasnije otkrio kao intenzivna, nesnosna nelagoda u donjem dijelu leđa, osobito ako dovodi do upale ili se nakuplja u značajnim količinama. Bubrežni pijesak može pogoditi osobe bilo kojeg spola, iako je tri puta češći kod muškaraca nego kod žena; međutim, posljednjih godina zabilježen je porast pojava među ženama.

  • Čimbenici koji mogu pridonijeti ovom stanju uključuju promjene u prehrani, pretilost i visoki krvni tlak. Osobito je česta u područjima koja karakterizira suha i vlažna klima, osobito tamo gdje je prehrana bogata solju i mesnim proizvodima. Obično se ovo stanje manifestira između 30. i 50. godine života, s otprilike 50 posto slučajeva koji doživi recidiv unutar prvih pet godina nakon dijagnoze.

Osim toga, značajan postotak pojedinaca može patiti od oslabljene funkcije bubrega. Koja je metoda otkrivanja? Pijesak u bubregu često se nenamjerno pronađe tijekom standardnih ultrazvučnih pregleda urinarnog trakta ili abdomena. Često pacijenti ne prijavljuju nikakve simptome, a kada se pojave, to može biti samo osjećaj težine u donjem dijelu leđa. Pet znakova koji ukazuju na prisutnost pijeska u bubrezima.

Nakon što postane stabilan, pijesak može pokazivati ​​sljedeće karakteristike: Bol u donjem dijelu leđa ili sa strane može se manifestirati kao tupa, stalna bol ili kao oštar osjećaj, osobito kada pijesak prolazi kroz mokraćni trakt. Pojedinci mogu doživjeti učestalo mokrenje u malim količinama, zajedno s mutnom mokraćom koja može imati tragove krvi.

  • Bol ili osjećaj peckanja tijekom mokrenja često su vidljivi kada se pijesak kreće kroz mokraćni sustav. Osim toga, mučnina ili povraćanje mogu se pojaviti zbog iritacije ili boli u mokraćnom sustavu. Dok ovi simptomi mogu upućivati ​​na prisutnost pijeska u bubrezima, oni također mogu biti pokazatelji drugih problema s bubrezima. Preporučljivo je odmah potražiti liječničku pomoć ako se pojave ovi simptomi.

Što znači prevencija? Presudno je piti dovoljno vode, s dnevnim unosom od najmanje dvije do tri litre. Ova tekućina pomaže u ispiranju pijeska dok također pomaže u sprječavanju njegovog razvoja.

  • Dodatno, za izbacivanje pijeska savjetuje se bavljenje tjelesnim aktivnostima poput vožnje bicikla i penjanja uz stepenice. Za borbu protiv infekcija preporučuju se različiti čajevi, osobito oni od peteljki grožđa, brusnice i trešnje. Alkohola se najbolje kloniti, ali prihvatljiva je umjerena konzumacija piva jer djeluje kao diuretik.

 

Besplatno