Iako bi se ovaj pristup nekim ljudima mogao činiti nekonvencionalnim, pokazao se korisnim za brojne pojedince, a mogao bi i vama pomoći! Majstor Mu Yuchun ovu masažu preporučuje i za ublažavanje bolova i kao preventivu. Video u nastavku prikazuje specifičnu tehniku ​​koja može poboljšati zdravlje vaših koljena.

  • On pojašnjava da energija proizvedena u našim rukama tijekom pljeskanja funkcionira slično kao pumpa za koljena. Nježno tapšanje koljena pomaže u apsorpciji hranjivih, biološki aktivnih spojeva u tom području. Iako se tehnike pljeskanja mogu koristiti na drugim dijelovima noge, glavni naglasak treba ostati na koljenu. Koristeći ovu tehniku, važno je držati jednu ruku stalno na koljenu.

Nakon ove masaže primijetit ćete pojačan osjećaj opuštenosti u koljenu, popraćen osjećajem lakoće. Druga tehnika masaže temelji se na ideji smanjenja trenja. Jednom rukom gurnite koljeno prema unutra prema tijelu dok ga drugom rukom istovremeno gurnite prema van. Stavite ruke na koljena, postavljene točno ispod vas. Usredotočite se na ključnu točku na unutarnjem dijelu koljena, gdje završava kost, i nježno je kružno masirajte neko vrijeme.

  • Značajna regija izbija malo dublje, blizu tetiva. Ovdje biste ponovno trebali koristiti kružne pokrete dok masirate i nemojte se ustručavati izmjenjivati ​​prste i ruke dok radite na ovom području. To se može postići isključivo upotrebom laktova. Značajan mišić koji se nalazi u koljenu je treći bitan element. Kada se u koljenu nakupi tekućina, ovaj element igra ključnu ulogu u pružanju početnog liječenja.

Lagano namjestite svoj položaj. Usredotočite se na osjetljivu točku koja se nalazi odmah ispod bedra. Ovu jednostavnu masažu koljena isprobali smo u redakciji i moramo priznati da je vrlo ugodna i nudi trenutno opuštanje. Glavna prednost je njegova široka dostupnost, što ga čini lakim za pronalaženje gotovo bilo gdje. Nadamo se da ćete uživati ​​u izvrsnom zdravlju!

BONUS:

EVO RAZLOGA ZA NADITANJE STOPALA PO TOPLOM VREMENU: Ovo je temeljni uzrok i može se lako izbjeći. EVO ŠTO TREBATE UČINITI. Kako se približava ljeto, mnogi ljudi jedva čekaju priliku da oslobode svoja stopala od stege cipela. Ono što je počelo kao entuzijazam ubrzo se pretvara u grižnju savjesti kada primijete oticanje stopala zbog nošenja sandala. Glavni razlog za ovaj problem je neadekvatan unos tekućine.

  • Širenje krvnih žila uzrokovano toplinom rezultira nakupljanjem tekućine, što u konačnici dovodi do oticanja. Postoje brojne metode za rješavanje problema otečenih nogu. Pobrinite se da pijete puno vode. Prošećite. Obavezno povremeno zastanite i pomaknite se te dodatno njegujte svoja stopala. Za najbolje rezultate preporučljivo je u masažu stopala uključiti losion. Kada dođe do dehidracije, koncentracija soli u tijelu raste, zbog čega ono zadržava male količine vode koju prima.

BOUS TEKST

  • Simptomi na jeziku mogu ukazivati ​​na to ima li kava štetan utjecaj na vaše zdravlje. Dr. Anis Khalaf preporučuje jednostavan test kod kuće koji će vam pomoći da saznate je li konzumacija kave štetna za vas. Nedavno je otkrivena mogućnost da bi određeni simptomi na jeziku mogli sugerirati da bi konzumacija kave mogla biti štetna za naše zdravlje. Dr. Anis Khalaf kaže da se jednostavan test može provesti kod kuće kako bi se utvrdilo predstavlja li vam kava problem.

Dr. Anis Khalaf upozorava da bi specifični simptomi na jeziku mogli sugerirati da kava možda nije idealan napitak za vas. On savjetuje da ako primijetite brojne pukotine i gustu žutu prevlaku na jeziku, bilo bi mudro kloniti se kave. Mirror izvještava da ti znakovi često ukazuju na “neravnotežu u tijelu”, koju kava može pogoršati. Iako Khalaf ne elaborira opširno, ova se pojava u kineskoj medicini naziva “yin nedostatak”. Ovo stanje definirano je viškom topline u kombinaciji s nedostatkom tekućine ili hladnoće.

  • Dr. Lawrence Cunningham opisuje nedostatak yina kao neravnotežu unutar tijela koja je rezultat osiromašenih nutritivnih elemenata, što dovodi do simptoma poput lupanja srca i nemira. Kao stimulans koji “inherentno grije”, kava ima potencijal pogoršati ove simptome. Cunningham ističe da žuti sloj na jeziku obično označava probleme u probavnom sustavu, a ne da se pripisuje isključivo konzumiranju kave.

Čimbenici koji pridonose ovom plaku mogu uključivati ​​neadekvatnu oralnu higijenu, dehidraciju ili postojanje bakterija i gljivica. Zbog svojih kiselih svojstava, kava može pogoršati ova stanja narušavanjem pH ravnoteže u ustima, čime se olakšava rast bakterija i gljivica. Osim simptoma koji pogađaju jezik, kava može dovesti do dodatnih problema poput želučanih tegoba i refluksa kiseline zbog svoje uloge u poticanju proizvodnje želučane kiseline. Nadalje, prekomjerna konzumacija kave može uzrokovati glavobolje ili migrene.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here