Svima nam je poznata romantična priča Biljane Jevtić i Ace Ilića koja je procvetala poslednjih godina. Kao kolege i životni partneri, u vezi su već 37 godina. Oboje su talentovani pevači i ponosni na svoju saradnju u muzičkoj industriji.
- Ljubazno su ispričali priču o svom prvom susretu, dubokoj privrženosti koja se razvila među njima i postojanoj predanosti koju su njegovali tijekom godina. Nedvosmisleno je da je snaga njihove veze tolika da je ni silne rijeke Sava i Dunav ne bi mogle raskinuti.
Njihovi scenski nastupi naširoko su priznati kao suštinski prikaz idealnog para. Među najčešćim upitima mladih koji traže savjet o održanju braka odnosi se na njegove bitne elemente. Često razmišljaju o tome kako smo Aca i ja vješto prebrodili godine zajedno. Bilja naglašava važnost povjerenja, razumijevanja i sposobnosti rješavanja sporova prije nego što oni prerastu u značajne sukobe.
- Aca dijeli svoje viđenje: Za vrijeme naših zajedničkih godina riječ “razvod” nikada nije spominjana, čak ni u opuštenim razgovorima. Često se šalim da će Dunav doživjeti razvod prije nas! Međutim, tek kad je sudbina poigrala svoje, njihova su se putovanja konačno uskladila, prateći njihova predana nastojanja da izgrade svoje karijere na mjestu koje smatraju svojim domom.
Biljana se rado prisjeća svog idiličnog djetinjstva u selu Grejač, nedaleko od Niša, gdje je odrasla u velikom domaćinstvu koje je činilo deset članova obitelji, a među njima su bili majka Dobrila, otac Života, sestra Svetlana, stric i baka. Stambeni dio sastojao se od dvije prostorije, koje su obuhvaćale spavaću i dnevnu sobu, te dodatni prostor s ugodnim kaminom koji je služio kao mjesto za pripremu obroka i uživanje u domaćim kolačima.
- Njihov život karakterizirala je jednostavnost i zadovoljstvo, a pjevačica se s ljubavlju prisjeća Biljanine razdragane razigranosti koja ju je zavoljela i pjevačici i njezinoj mlađoj sestri. U dobi od sedam godina, istraživala je voćnjak koji se nalazio iza njihove rezidencije, bez napora se popela na stablo trešnje.
Međutim, izazovi su se pojavili tijekom njezina spuštanja, što ju je natjeralo da potraži pomoć svojih prijatelja. Odmalena se bavila poljoprivrednim poslovima. Molimo vas da navedete rečenicu koju želite da ponovno stvorim u formalnom stilu pisanja. Za Mašu i Dašu, sijamske blizanke, često se smatra da su proživjele najtragičnije živote. Rođeni kao sijamski blizanci, postali su predmet opsežnog istraživanja Pyotra Anokhina, sovjetskog fiziologa poznatog po svojim studijama o ljudskom kardiovaskularnom i živčanom sustavu.
- Anohin je značajan dio svojih znanstvenih istraživanja posvetio Maši i Daši Krivošljapov, poduzimajući istraživanja koja su trajala većinu njihovih života. Sestre su trpjele muke, povučenost i život bez tipičnog ljudskog angažmana zbog eksperimenata odobrenih u SSSR-u. Okolnosti za Mašu i Dashu Krivošljapovu bile su dodatno zakomplicirane njihovim izrazito suprotnim osobnostima – jedna je pokazivala psihopatske karakteristike, dok je druga predstavljala empatiju.
Iako su blizanci dijelili zajednički kardiovaskularni sustav, njihov živčani sustav bio je različit. Nakon rođenja sijamskih blizanaca Maše i Daše u Moskvi 1950. godine, koje su imale jedinstveni kardiovaskularni sustav dok su imale dva različita živčana sustava, Anokhin ih je identificirao kao optimalne subjekte za svoje nadolazeće istraživanje.
- Znanstvenici su bili posebno očarani reakcijama, ili odsutnošću istih, svakog blizanca na fizičku bol koju trpi onaj drugi, s obzirom na to da su Maša i Daša dijelile kardiovaskularni sustav, ali su imale odvojene živčane sustave. Provedeni pokusi uključivali su različite tehnike, uključujući primjenu leda na jednog blizanca dok se drugi pomno pratio radi bilo kakve vidljive reakcije.
Usporedne procjene su provedene korištenjem intenzivne topline, bolnih podražaja i injekcije radioaktivnog joda. Izvještaji pokazuju da su djevojčice bile podvrgnute elektrošokovima, da su bile podvrgnute umetanju cijevi u želudac za procjenu želučanih sokova i da su imale nedostatak sna, posebno tijekom godina formiranja, od rođenja do otprilike dvanaeste godine života.
- Postoji dokumentacija o eksperimentima kojima su djevojke bile podvrgnute. Tijekom njihovog boravka na medicinskom institutu, Akademija medicinskih znanosti SSSR-a pomno je bilježila različite interakcije koje su uključivale djevojčice, od djetinjstva do ranog djetinjstva. Rezultirajući film demonstrira primjenu različitih stimulativnih alata korištenih za procjenu odgovora “neozlijeđenog” blizanca.
Nadalje, video prikazuje blizance dok stječu vještine nošenja čarapa i hodanja sa štakama. Dokumentirano je da je dat radioaktivni jod kako bi se utvrdilo hoće li ta tvar prijeći iz krvotoka jedne sestre u krvotok druge.
- U drugom eksperimentu, jednom blizancu je davana hrana, dok je drugom uskraćena hrana, s ciljem procjene želučanih sokova obiju sestara putem cijevi umetnutih u njihov želudac. Maša je pokazivala različite osobine koje ukazuju na psihopatsko ponašanje. Maša je pokazala očigledan prkos odmah kada su sovjetski znanstvenici započeli procjenu motoričkih sposobnosti blizanaca tijekom njihovih godina odrastanja.