Iskusna izvođačica Snežana Đurišić nastavlja se baviti glazbenom scenom. Osim pjevačke karijere, preuzima ulogu sutkinje u raznim glazbenim televizijskim emisijama. S obzirom na njezino veliko iskustvo i vrijeme provedeno u Srbiji, moglo bi se pomisliti da ima jake veze sa zemljom; međutim, to nije istina!
- Snežana je odlučila da se odrekne srpskog državljanstva. Možda ćete se iznenaditi kada saznate koje je nacionalnosti sada! Snežana Đurišić željno iščekuje završetak snimanja “Zvezda Granda” kako bi otputovala iz Srbije. Ona više nema nikakve veze s ovom zemljom, čak ni državljanstvo kojeg se odrekla prije nekoliko godina. Kako joj kćer živi i radi u SAD-u, Snežana je dobila američko državljanstvo.
Početkom ljeta pripremila je svoje stvari i krenula prema novom prebivalištu u Americi. Snežana Đurišić, poznata folk pjevačica iz Srbije, rođena je 6. lipnja 1959. godine u Kragujevcu u Srbiji. Započevši svoju karijeru kao tinejdžerica, brzo se proslavila zahvaljujući svom jedinstvenom glasu i iznimnom talentu.
- Snežana je poznata po brojnim uspješnicama i zapaženim uspjesima na polju narodne glazbe. Njezin repertoar čine tradicionalni narodni napjevi i moderna narodna djela. Također je sudjelovala u raznim glazbenim natjecanjima i programima, a posebno je bila sutkinja u poznatom showu “Zvezde Granda”, što joj je pomoglo da stekne široku afirmaciju.
BONUS TEKST
Recept za klasični topli doručak koji je savršen za prohladna jutra. Kačamak je tradicionalno jelo koje se nalazi u Srbiji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Bugarskoj, Makedoniji i Turskoj. Usporedivo jelo priprema se diljem svijeta i naziva se palenta ili palenta. Izraz “kaçamak” je izveden iz turskog jezika, a potječe od riječi “kaçamak”, što u prijevodu znači kaša.
- Nasuprot tome, riječ “palenta” ima svoje korijene u latinskom, gdje se odnosi na svako zrno koje je oljušteno i zgnječeno. Postoji mišljenje da su kačamak i palenta u biti isto jelo, iako mnogi tvrde da su zapravo dva različita jela. Navode da je razlika u tome što se palenta priprema od kukuruznog griza ili žutog kukuruznog brašna, dok se kačamak pravi od bijelog kukuruznog brašna.
Dok mnogi vjeruju da je kačamak nastao u našem narodu, studije pokazuju da ovo jelo zapravo vuče korijene iz sjeverne Italije, gdje se tradicionalno pripremalo na selima. U istočnoj Srbiji kačamak je često zamjenjivao kruh u vrijeme posta. Kad nije bio post, bogatiji seljaci uživali su u kačamaku umočenom u rastopljeni maslac ili mast, često pomiješan s ribanim sirom.
- Najbogatiji pojedinci umakali bi kačamak u vruća pržena jela, kulinarska tradicija južne Srbije. U Homolju se kačamak pravio isključivo za praznike ili za seoske slave. Neki su seljaci u potrebi zaradili za nadnicu od jednog kilograma bijelog kukuruznog brašna. Za pripremu jela potrebni su vam sljedeći sastojci: 3 velike kutlače bijelog speltinog brašna, 1,5 litara vode, sol po ukusu i sir ili vrhnje.
Započnite tako što ćete u veliki lonac uliti 1,5 litara vode, dodati soli po želji, a zatim staviti na štednjak da prokuha. U kipuću vodu dodajte brašno bez miješanja. Brašno mora plivati na vodi, poput šalice. Napravite udubljenje u sredini brda od brašna pomoću lemilice i ostavite da kuha 20 do 30 minuta. Osigurati dovoljno vode tijekom procesa kuhanja je ključno. Kada se brašno potpuno uklopi i više se ne vidi na površini, počnite miješati, po mogućnosti drvenom žlicom.
- Na kraju kačamku pokapati vrhnjem ili sirom. Kačamak ima zdravstvene prednosti jer sadrži prirodne masti, točnije karotenoide, koji pospješuju rad crijeva. Osim toga, odličan je za skidanje viška kilograma. Kačamak smanjuje rizik od razvoja raka, što je jedna od prednosti koje daje ljudskom organizmu. Konzumacija ovog hranjivog jela također pruža dobrobiti vezane uz zdravlje srca i krvožilnog sustava, navodi Espresso.