“Sestra mi je nanijela značajnu bol. Posjetila me u Njemačkoj na dvotjedni boravak, tijekom kojeg sam ja bila domaćin i brinula se o njoj. Iskoristio sam svoj godišnji odmor za to vrijeme da provedem s njom, svakodnevno sam je vodio u grad u kupovinu, objedovanje i još mnogo toga.

Kupio sam stvari za nju u ukupnom iznosu od 600 €. Osjetio sam radost jer sam primijetio njezinu sreću. Zatim, samo nekoliko trenutaka prije nego što je autobus trebao krenuti, izvadila sam svoj novčanik kako bih joj ponudila 500 eura koje sam uštedjela da ih podijelim sa svojom obitelji i obitelji mog supruga tijekom financijskih potreba.

Bila sam u stanju panike, prekapala sam po torbi kad mi je priznala: “Uzela sam je, oprosti, trebala mi je; mislila sam da nećeš ni primijetiti.” 26-godišnjakinja je vjerovala da će nedostatak 500 eura proći nezapaženo. Probudim se u 5:30 za te novce i naporno radim, ali neki pojedinci i dalje rade u iluziji da ovdje euri samo padaju s neba.

BONUS TEKST

Kraj rujna idealan je trenutak za sadnju zimskih ruža. Pružamo vam sve potrebne informacije o njihovoj njezi. Krizanteme, koje se obično nazivaju zimskim ružama, idealno bi trebalo saditi krajem rujna ili početkom listopada. Krizanteme su klasificirane kao višegodišnje biljke, ali u regijama s oštrim zimama ili planinskom klimom, jak mraz ih povremeno može ubiti.

  • Često nazivane zimskim ružama, ove biljke potječu iz istočne Azije. Ime im potječe od grčkih riječi chrysos, što znači zlatan, i anthemon, što u prijevodu znači cvijet. Krizanteme, koje se obično nazivaju zimskim ružama, idealno bi trebalo saditi krajem rujna ili početkom listopada. Krizanteme su klasificirane kao višegodišnje biljke, ali u regijama s oštrim zimama ili planinskom klimom, povremeno ih može oštetiti mraz.

Obično se nazivaju zimskim ružama, te biljke potječu iz istočne Azije. Ime im je izvedeno iz grčkih riječi chrysos, što znači zlatni, i anthemon, što u prijevodu znači cvijet. Unatoč istaknutoj žutoj boji u nazivu, krizanteme dolaze u nizu boja, uključujući tamnocrvenu, ljubičastu, ružičastu, crvenu, bijelu i raznobojne sorte. Ovo cvijeće raste grmoliko i može se razmnožavati sadnjom sjemena ili reznicama.

  • Krizanteme uspijevaju i na sunčanim mjestima iu zasjenjenim područjima. Prilikom postavljanja na sunce poželjno je birati biljke koje imaju veći broj pupova, dok je u sjeni bolje cvatuće biljke. Kupnja više posuda s biljkama u različitim fazama cvatnje idealan je pristup. Tijekom faze cvatnje, krizantema zahtijeva dovoljno vode, zbog čega je neophodno svakodnevno zalijevanje. Idealno tlo za ovu biljku je humusno.

Iako uživa u vlazi, ne smije biti prezasićen; stoga ju je važno zalijevati svaki dan, ali u malim količinama. Kako bi bili zdravi tijekom ljeta, pobrinite se da ih dosljedno zalijevate i spriječite da se previše osuše. Kako bi se osiguralo da krizanteme nastave cvjetati tijekom sezone, bitno je ukloniti uvenule cvjetove, omogućujući biljci da usmjeri svoju energiju prema stvaranju novih pupova.

  • Za optimalne rezultate kada ih premjestite iz lonca u zemlju, proljeće i ljeto su idealna godišnja doba, budući da je biljci potrebno nekoliko mjeseci da se ukorijeni. Ako se ovo vrijeme ne poštuje, vjerojatnost preživljavanja zime i mraza značajno se smanjuje.

Kada koristite već uzgojeno busenje, nećete se morati brinuti da će se isušiti; međutim, idealno vrijeme za sadnju je sada, kraj rujna i početak listopada. Kako biste pospješili rast, razmislite o upotrebi gnojiva namijenjenog i biljkama i cvjetnicama, koje će im pomoći da nastave cvjetati od rane jeseni do gotovo kraja zime.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here