Činjenica je da danas kompanije prave mašine i aparate da što prije prestanu funkcionisati kako bismo ih opet kupili. Međutim, ako znamo trikove za održavanje ovih sprava, mogu nam duže potrajati. Danas vam otkrivamo zgodan trik za veš mašinu odnosno perilicu.
- Kako bi vaša perilica rublja ostala čista, svježa i učinkovito funkcionirala, preporučljivo je provoditi redovito čišćenje. To se može postići pomoću nekoliko osnovnih sastojaka koji se nalaze kod kuće.
Započnite stavljanjem dvije tablete deterdženta za pranje posuđa izravno u bubanj stroja bez skidanja omota. Zatvorite vrata i odaberite ciklus pranja pamuka na 60 stupnjeva. Tijekom ciklusa čišćenja talog će postati vidljiv, a na kraju će voda izgledati prilično čista. Zatim uzmite limun, prerežite ga na pola i stavite malo paste za zube u sredinu. Zatim stavite polovicu limuna u bubanj.
Drugom polovicom nanesite pastu na unutarnju stranu vrata, koja pomaže u uklanjanju neugodnih mirisa, a vrata ostavljaju sjajna i svježa. Osim toga, obrišite gumenu brtvu unutar perilice mješavinom sode bikarbone i octa. Ove jednostavne metode pomoći će vam u održavanju vaše perilice rublja, osiguravajući da vaše rublje ostane svježe i produžujući životni vijek i učinkovitost uređaja.
DODATNI TEKST
Apiterapija, bitan aspekt prirodne medicine, uključuje korištenje pčelinjih proizvoda za rješavanje određenih zdravstvenih problema i njihovo uključivanje u svakodnevnu prehranu za poboljšanje dobrobiti i sprječavanje bolesti kod ljudi i životinja.
Primjena pčelinjih proizvoda u apiterapiji nadilazi puko oralno uzimanje; uključuje lokalizirane terapije kao što je lokalna primjena meda za pomoć u zacjeljivanju rana koje sporo zacjeljuju, korištenje otopina propolisa u borbi protiv gljivičnih infekcija stopala i herpesa, korištenje pčelinjeg otrova u terapiji reumatskih stanja i uključivanje matične mliječi u kreme protiv starenja, među razne druge aplikacije.
- Bitno je naglasiti da za razliku od sintetičkih proizvoda, tijelo ima jedinstvenu sposobnost prihvaćanja pčelinjih proizvoda. Zamršen sastav i sinergistička svojstva ovih proizvoda čine ih ključnima za održavanje zdravlja i liječenje niza bolesti.
Zbog njihovog pozitivnog djelovanja na organizam sve je veća upotreba pripravaka koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ. Kvaliteta meda i određeni biljni izvor iz kojeg dolazi igraju ključnu ulogu u određivanju njegove ljekovite učinkovitosti. Zahvaljujući svom jedinstvenom sastavu, med ima značajna antimikrobna i antioksidativna svojstva.
- Osim toga, djeluje kao vrlo probavljiva hrana koja brzo vraća izgubljenu energiju, a redovita konzumacija može poboljšati fizičku izdržljivost i psihičku ravnotežu. Fitonutrijenti pronađeni u sirovom medu i propolisu pokazali su potencijal u prevenciji raka.
Štoviše, u kombinaciji s drugim lijekovima, sinergistički učinak flavonoida u medu, propolisu i peludi uvelike utječe na prevenciju i liječenje tumora. Istraživanja su pokazala da stalna konzumacija meda podiže razinu korisnih antioksidansa u krvi, koji imaju antibakterijska svojstva. Ljekovita svojstva meda u ublažavanju simptoma gripe i prehlade već odavno su priznata od strane tradicionalne medicine.
Opsežne studije su učinkovito pokazale da med djeluje kao izvrstan prirodni zaslađivač za osobe s dijabetesom tipa 2 i visokim razinama kolesterola. Med se može pohvaliti raznim ljekovitim svojstvima, poboljšavajući i apsorpciju i učinkovitost lijekova, dok također pročišćava tijelo uklanjanjem štetnih tvari.
Njegove terapeutske prednosti pokrivaju niz bolesti, poput gastritisa, čira na želucu i crijevnih infekcija, uz reguliranje lučenja želučane kiseline i detoksikaciju jetre. Ovaj prirodni lijek također je učinkovit za rješavanje ginekoloških problema, ublažavanje jutarnjih mučnina i liječenje respiratornih stanja poput kroničnog bronhitisa, bronhijalne astme, rinitisa, alergijskog rinitisa, faringitisa, sinusitisa i laringitisa.
Osim toga, med pomaže u borbi protiv anoreksije ili gubitka apetita, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pomaže kod hemoroida.