Kad je prije trideset godina Debra Godard na buvljaku kupila prsten za samo 10 funti (oko 1200 dinara), nije ni slutila da će joj ta naizgled trivijalna odluka značajno promijeniti život. Nije ni slutila da će uskoro odustati od držanja prstena u kutijici i na kraju ga potpuno zaboraviti. Središnja figura današnjeg narativa je Debra Godard, britanska glumica u dobi od 55 godina.

  • Tek nakon što je njezina majka postala žrtva prijevare, što je dovelo do iscrpljivanja njezine životne ušteđevine, Debra se sjetila prstena koji je kupila prije trideset godina. Kako bi olakšala probleme koje je proživljavala njezina starija majka, Debra se odlučila odvojiti od nekoliko svojih stvari, uključujući i dotični prsten. Nakon što je donijela prsten zlataru, nadajući se čak i skromnom povećanju njegove vrijednosti, Debra se susrela s čistim iznenađenjem.

Na rubu nesvijesti, draguljarka je upitala shvaća li pravu bit prstena, otkrivši da je to zapravo dijamant. Ispunjena ushićenjem zbog gotovo besprijekorne kvalitete dijamanta, Debra nije mogla zaspati dok je cijelu noć razmišljala o svojim opcijama. Naposljetku se odlučila prodati ga preko prestižne aukcijske kuće “Sodbi”, koja ga je procijenila na nevjerojatnih 844.000 eura.

  • Nakon odbitka troškova dražbe, osigurala si je pozamašnih 536.000 eura. S tim novostečenim bogatstvom razmazila je majku ekstravagantnim odmorom na Barbadosu, kupila ulaznice za nezaboravne koncerte Toma Jonesa i Celine Dion u Las Vegasu, a čak si je priuštila i raskošnu bundu.

BONUS TEKST

Porast alergija, autoimunih bolesti i dijabetesa povezan je s pojačanim fokusom na higijenu. Stručnjaci predlažu različite lijekove za alergije, uključujući dopuštanje pasa unutra, ljubljenje i konzumiranje hrane koja je pala na pod. Iako se ove preporuke mogu činiti nelogičnima, one nisu nužno pogrešne.

  • Da bismo shvatili zabrinjavajući porast i epidemijske karakteristike alergija, moramo uzeti u obzir perspektive stručnjaka o njihovim glavnim uzrocima u suvremenom društvu. Mladi pas. Stručnjaci ukazuju da je moderna opsjednutost čistoćom dovela do nedovoljne izloženosti ključnim čimbenicima potrebnim za učinkovito funkcioniranje imunološkog sustava.

Alergijske bolesti su u našoj zemlji postale epidemija, a sadašnja generacija djece suočena je s primjetnim porastom stanja poput astme, ekcema, intolerancije na hranu i peludne groznice. Stručnjaci pokazuju da učestalost ovih problema nastavlja rasti svake godine, a projekcije sugeriraju da će se do 2021. godine gotovo svako dijete susresti s ovim izazovima od rođenja.

  • Doktorica Gorana Isailović, alergolog i dermatovenerolog, porast broja oboljelih pripisuje nekoliko čimbenika, poput suvremene dobi, povećane čistoće i pretjerano zaštićenog načina života. Ističe da djeca danas nemaju priliku za nesputanu igru ​​na otvorenom, a roditelji su postali previše fiksirani na održavanje čistoće. Posljedično, djeca propuštaju vitalnu izloženost esencijalnim mikrobima koji su važni za razvoj njihovog imunološkog sustava.

Iako je održavanje čistoće svakako značajno za sveukupno zdravlje, dr. Isailović ističe da nedostatak čistoće također značajno doprinosi poboljšanju dobrobiti. Jeste li razmišljali o dovođenju psa u svoj dom? Kao medicinska djelatnica, dio je skupine stručnjaka koji roditeljima djece s ekcemom preporučuju da razmisle o nabavi psećeg društva jer to može pomoći u smanjenju vjerojatnosti kasnijeg razvoja astme. Dr Isailović navodi da je 70 djece uspješno prošlo ovaj tretman.

  • Istraživanja pokazuju da rana interakcija s kućnim ljubimcima, posebice psima, prije treće godine života može uvelike smanjiti vjerojatnost da će djeca razviti alergije. To se pripisuje činjenici da odgajanje uz psa rano upoznaje djecu s prljavštinom i bakterijama, što pomaže u razvoju njihovog imunološkog sustava.

Posljednjih godina, smanjenje izloženosti bakterijama tijekom dojenčadi pridonijelo je porastu slučajeva alergija. Rizik od ovih bolesti može se ublažiti prisutnošću korisnih bakterija u crijevima djece. Samo spominjanje plastike, mobitela i Wi-Fi-ja može izazvati snažan val odgovora! S druge strane, profesor dr. Branimir Nestorović, alergolog Klinike za dječje bolesti u Tiršovoj, tvrdi da su se kao okidači alergijskih reakcija pojavili posve nekonvencionalni čimbenici.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here