Bez obzira na to koliko temeljito ribali, crne mrlje često ostaju. Kada fugirna masa u vašoj kupaonici postane crna, vraćanje njene izvorne bele nijanse može biti prilično izazovno. Zbog toga kupaonica može delovati neuredno i nečisto, čak i nakon temeljitog čišćenja.

  • Ove gljivice uspijevaju u vlažnom okruženju, a blizina kade ili tuša pruža optimalno stanište za njihov rast. Ako mislite da je jedini lijek postavljanje novih pločica, razmislite o primjeni ovog alternativnog pristupa. Unutar Facebook grupe “Savjeti i trikovi za čišćenje”, članica je podijelila sliku svoje kupaonice, tražeći pomoć i potencijalna rješenja za svoje probleme.

Brojni su pojedinci otkrili metodu korištenja izbjeljivača za njezinu odjeću, s kojom je odmah eksperimentirala i potom prenijela svoje uzbuđenje drugima. Kako biste učinkovito riješili prisutnost plijesni, uronite vatu u izbjeljivač i ostavite je da ostane na zahvaćenom području.

  • Preporučljivo je ostaviti preko noći za optimalne rezultate. Ova je metoda dokazano učinkovita, kako je s entuzijazmom prenijela, poprativši svoju poruku fotografijom koja prikazuje izvanredan ishod.

BONUS TEKST

Kačamak je tradicionalno jelo koje se nalazi u Srbiji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Bugarskoj, Makedoniji i Turskoj. Globalno se priprema slično jelo, poznato kao palenta. Izraz “kačamak” potječe iz turskog jezika, a potiče od iste riječi koja označava kašu. Nasuprot tome, riječ “palenta” ima svoje korijene u latinskom jeziku, gdje označava bilo koju vrstu oljuštenog i zgnječenog zrna.

  • Uvriježeno je mišljenje da su kačamak i palenta zapravo isti kulinarski pripravak; međutim, mnogi tvrde da su to posve različita jela. Tvrde da je razlika u tome što se palenta priprema od kukuruzne krupice ili žutog kukuruznog brašna, dok se kačamak proizvodi od bijelog kukuruznog brašna. Iako se smatra da kačamak vuče korijene iz našeg naroda, istraživanja pokazuju da ovo jelo zapravo potječe iz sjeverne Italije, gdje se tradicionalno jelo kao seoski specijalitet.

Istočna Srbija je poznata po običaju da se u vrijeme posta kruh zamijeni kačamakom. U neposno vrijeme imućniji seljaci uživali su u kačamaku umočenom u rastopljeni maslac ili mast, uz često naribani sir. Najbogatiji, nasuprot tome, umaču kačamak u prženice koje su karakteristične za južnu Srbiju. U Homolju se kačamak tradicionalno pravio isključivo za svečane prilike ili za vreme seoskih slava.

  • Pojedini osiromašeni seljaci za svoj rad zarađivali su plaću od jednog kilograma bijelog kukuruznog brašna. Potrebne komponente za pripremu su sljedeće: U većoj posudi pomiješajte tri velike žlice bijelog speltinog brašna s 1,5 l vode, posolite po želji. Smjesu stavite na štednjak i zakuhajte.

Ubacite brašno u kipuću vodu bez miješanja. Brašno mora plivati ​​na površini vode, poput šalice. Napravite otvor u sredini brda od brašna pomoću lemilice i ostavite da lagano ključa 20 do 30 minuta. Osiguravanje odgovarajuće količine vode tijekom procesa kuhanja je ključno. Nakon što se brašno više ne vidi na površini, treba krenuti s miješanjem, što je najbolje izvesti drvenom kuhačom.

  • Na kraju kačamku po vrhu preliti vrhnjem ili posuti sirom. Kačamak ima zdravstvene prednosti zbog sastava prirodnih masnoća, točnije karotenoida, koji pospješuju rad crijeva. Osim toga, služi i kao učinkovito sredstvo za uklanjanje viška kilograma. Kačamak umanjuje mogućnost obolijevanja od raka, što je jedna od prednosti koje daje ljudskom organizmu. Konzumacija ovog hranjivog jela također pozitivno pridonosi zdravlju srca i krvožilnog sustava, navodi Espresso.
Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here