Prošlo je pet godina otkako se u Njemačkoj dogodila tragična prometna nesreća u kojoj je prerano preminuo Šaban Šaulić, renomirani folk pjevač s ovih prostora. U znak sećanja na tu mračnu godišnjicu danas su se ispred njegovog večnog počivališta na Novom groblju u Beogradu okupili najmiliji, kolege umetnici i bliski prijatelji.
Gordana Šaulić i njezina kći Ilda prve su stigle do Aleje zaslužnih građana, posljednjeg počivališta njihove voljene. Oni su položili vijenac okićen srdačnom porukom “S ljubavlju vaša Goca”. Supruga ne nalazi utjehu u ovom trenutku tuge… Na komemoraciji su kao podrška bili i Zorica Brunclik i Miroljub Aranđelović Kemiš, kao i ostali poznanici iz showa. Životi ljudi iz užeg kruga legendarne ikone narodne glazbe nepovratno su se promijenili njegovim neočekivanim odlaskom. Ovaj duboki gubitak posebno je pogodio njegovu suprugu koja je s njim dijelila 44 godine života. Dubina njezine čežnje za njim poznata je samo njoj. Goca, u svojoj nepokolebljivoj odanosti, marljivo čuva draga sjećanja na njihove radosne prošle godine. Nedavno je milostivo ogolila dušu u intimnom intervjuu za televiziju “Hype”.
U emisiji “Pretres” prepričala je tužan dan Šabanove prerane smrti. Na pitanje voditeljice ima li priliku da ga pozdravi, odgovorila je blagim osmijehom. Ne, djeca mi nisu darovana. Odsutnost potomaka bila je jasna stvarnost, budući da su se svi događaji odvijali u dalekom području, izvan područja mogućnosti. Je li njezin suprug bio poznat po tome što je često izražavao duboku naklonost prema njoj? Za razliku od nekih pojedinaca čiji su brakovi kratki, ali koji neprestano ispovijedaju svoju ljubav, on nije bio od onih koji stalno izgovaraju takve osjećaje. Međutim, uvijek sam osjećala njegovu ljubav prema nama. Bio je svjestan naše naklonosti, naše nepokolebljive podrške, osobito kad je krenuo na svoja putovanja. Naša bi djeca primijetila: “Oh, mama, ti daješ prednost tati ispred nas.” Na što bih ja odgovorio: “Ti si ovdje, dok je tata na putu.”
Dodatno: Šaban Šaulić, renomirani srbijanski folk pjevač, glazbenik i producent, titulu “kralja narodne glazbe” zaslužio je svojom velikom pojavnošću u medijima i popularnosti među publikom. Rođen 6. rujna 1951. u Šapcu, tragično je preminuo 17. veljače 2019. u Bielefeldu. Rođen 6. rujna 1951. godine u Šapcu, Šaban Šaulić porijeklom je iz Šapca. Njegova majka Ilduza Demirović porijeklom je iz Bijeljine, mjesta gdje je i on proveo dosta vremena. Boraveći i djelujući u gradu Beogradu, Šaulićev kućni život uključivao je suprugu Gordanu i njihovo troje djece – Sanelu, Ildu i Mihajla. Među razonodama koje je najviše volio baviti se ribolovom u svom seoskom skloništu u Krčedinu i prepustiti se nogometu.
Poznat po svom iznimnom talentu, Šaban Šaulić se etablirao kao visoko cijenjena osoba u glazbenoj industriji. Njegov nepokolebljivi profesionalizam, zadivljujuće melodije i neusporedivo vokalno umijeće učvrstili su njegovu reputaciju prave ikone. Ne čudi stoga da je s pravom okrunjen za “kralja narodne glazbe” i pokupio mnoštvo prestižnih priznanja. Bucina skladba pod nazivom “Utjehu, dajte mi utjehu” bila je na njegovom debitantskom albumu iz 1969. Ova posebna pjesma katapultirala je mladog pjevača do slave, što je rezultiralo kasnijim albumima i nastupima uživo koji su dodatno povećali njegovu popularnost.
U dobi od 23 godine postigao je značajne prekretnice u svojoj karijeri, uključujući postavljanje rekorda, osvajanje publike na festivalima i izdavanje svog debitantskog albuma. Naime, na njegovom se repertoaru već nalaze popularni hitovi poput “Bio sam pijanica” i “Zašto se ljubav ne vraća”. Kako se njegov uspješan put nastavlja, svaka godina koja dolazi iznjedrit će nove vrhove ljestvica poput “Kako si, majko, kako si, tata”, “On nije čovjek za tebe” i “Jedan čovjek sjedi sam na Stol”. Osim toga, stvorio je bezvremenske klasike poput “Withering White Narcissus” i “Two White Seagulls”.
No, tek 1978. godine s pjesmom “Dođite da ostarimo zajedno” Šaban se zauvijek upisao u kulturnu povijest srpskog naroda. Tekst pjesme potpisuje sam Šaban, a glazbu talentirani i poletni Rade Vučković. S 19 godina Vučković je napustio rodnu Kuršumliju i otišao u Beograd kako bi nastavio studij na Muzičkoj akademiji. No, njegov pjevački talent brzo mu je priskrbio nastup na popularnoj Topčiderskoj noći.