Otkrijte učinkovite strategije kako biste pojednostavili zadatak čišćenja pećnice i učinili svoj posao učinkovitijim. Unutrašnjost pećnice, zajedno sa staklenim vratima, često je prekrivena tvrdokornim zagorjelim ostacima hrane, masnim naslagama i prljavštinom. Katie Burkay, vlasnica agencije za čišćenje, dijeli dvije učinkovite i ekološki prihvatljive metode za učinkovito čišćenje staklenih vrata pećnice.

Za bolji pristup unutrašnjosti pećnice, savjetuje da prvo uklonite vrata jer su obično puna mrvica, ostataka hrane i prašine. Prema Burkejevom savjetu, preporuča se koristiti crijevo usisavača za temeljito čišćenje unutrašnjosti pećnice, pri čemu treba upotrijebiti nastavak za dosezanje u uže pukotine i skučene prostore. Nakon toga, staklena vrata prolaze kroz proces temeljitog čišćenja kako bi se uklonili svi tragovi masnoće.

U vašoj vlastitoj kuhinji savršeno sredstvo za čišćenje vrata možete napraviti kombinacijom dva lako dostupna sastojka: sode bikarbone i octa. pećnica Kako biste riješili problem nakupljanja prljavštine i masnoće na staklu, jednostavno nanesite obilnu količinu sode bikarbone izravno na zahvaćeno područje. Zatim ravnomjerno rasporedite kombinaciju octa i sode bikarbone po cijeloj površini.

Nakon što je pasta pripremljena, nanesite je na staklo pomoću spužvice, osiguravajući ravnomjerno širenje. Nakon toga vlažnom spužvom obrišite pastu, ostavljajući staklo čistim i prozirnim. U slučaju tvrdokornih mrlja, nježno izribajte površinu grubom stranom spužve, izbjegavajući abrazivne materijale ili tvari koje mogu oštetiti staklo.

Dala je upute da površinu nakon čišćenja pošpricate sredstvom za čišćenje stakla kako biste dobili sjajni izgled, a zatim nastavite sa sastavljanjem staklenih vrata. Iz Real Simplea javljaju da postoje situacije u kojima skidanje staklenih vrata pećnice nije moguće, ali čak iu tim slučajevima postoji učinkovita metoda za njihovo čišćenje.

Baš kao u prethodnom scenariju, pasta za čišćenje koja se sastoji od sode bikarbone i octa, ili sode i vode ako je poželjno, može se koristiti za rješavanje zadatka. Zatim možete upotrijebiti spužvu, krpu ili čak ruke u rukavicama da nanesete pastu na staklenu površinu, dopuštajući joj da odstoji otprilike 15 do 20 minuta, prilagođavajući trajanje ovisno o razini prljavštine vrata.

Slobodno produljite trajanje nanošenja ako je potrebno, jer je pasta potpuno organska i ne šteti staklu. Važno je napomenuti da kako smjesa upija prljavštinu i masnoću, postupno će tamniti.

BONUS TEKST:

Prošla su gotovo dva desetljeća otkako je privatna liječnička praksa postala dio naše svakodnevice. U ovom ogromnom oceanu privatnih zdravstvenih usluga, kako se obični pojedinac snalazi i donosi informirane odluke? U razgovoru za RTS Goran Stamenković, savjetnik ministra zdravlja, pojasnio je razliku između rutinskih i izvanrednih pregleda zdravstvenih ustanova.

Također je iznio utvrđeni protokol za pacijente koji žele podnijeti pritužbu ako su nezadovoljni svojim iskustvom. Iako je mogućnost dobivanja besplatne zubne skrbi bila dostupna, nismo voljeli posjećivati ​​zdravstvene centre radi liječenja zuba. Značajan broj pojedinaca, vođen strahom, odgađao bi potrebne popravke sve dok vađenje ne bi postalo jedina alternativa.

Godine 2006. pojavio se novi razlog koji se činio uvjerljivijim i naveo nas da preispitamo svoja razmišljanja o oralnoj higijeni – uvođenje naplate stomatoloških usluga za osobe od 18 do 65 godina. Prema podacima Instituta za javno zdravlje “Milan Jovanović Batut”, podaci pokazuju da je vrtoglavih 700.000 ljudi u Srbiji bez zuba, stoji u epilogu.

 

Besplatno