Prije desetak godina Natali Sulman iz Amerike rodila je osmero žive djece. Dr. Kamrava, njezin liječnik, ugradio je 12 embrija u njezinu maternicu, što je rezultiralo oduzimanjem njegove liječničke licence, budući da tipični protokol dopušta usađivanje samo dva do tri embrija. U tom je razdoblju Natalie, majka koja je prošla razvod, odgajala šestero svoje djece.

  • Uz snažnu odluku da zbrine svoje 14-ero djece, namjeravala se vratiti u školu i samostalno ih financijski uzdržavati, odlučivši ne ovisiti o javnoj pomoći. Izjavila je: “Vjerujem da ću po završetku obrazovanja biti opremljena da im pružim sve što im je potrebno. Bilo bi sebično jednostavno sjediti i gledati televiziju ne poduzimajući ništa da svojoj djeci osiguram svjetliju budućnost.”

U potrazi za novčanom zaradom nekoliko je puta istupila u javnosti, pa čak i sklopila ugovor za vlastiti reality show koji, nažalost, nikada nije realiziran. Natali trenutno živi u skromnoj kući s tri spavaće sobe u blizini Los Angelesa, gdje se brine o četrnaestoro djece.

DODATNI SADRŽAJ

Apiterapija, bitan aspekt prirodne medicine, uključuje korištenje pčelinjih proizvoda za rješavanje određenih zdravstvenih problema, uz njihovo uključivanje u svakodnevnu prehranu za poboljšanje dobrobiti i sprječavanje bolesti kod ljudi i životinja.

  • Primjena pčelinjih proizvoda u apiterapiji nadilazi puko oralno uzimanje; također sadrži lokalizirane terapije, kao što je lokalna primjena meda za pomoć u zacjeljivanju rana koje sporo zacjeljuju, otopine propolisa za borbu protiv gljivičnih infekcija stopala i herpesa, medicinska upotreba pčelinjeg otrova za reumatske bolesti i dodatak matične mliječi u kremama protiv starenja, među raznim drugim slučajevima.

Bitno je naglasiti da za razliku od sintetičkih proizvoda, tijelo nije u stanju odoljeti pčelinjim proizvodima. Zamršen sastav i sinergistička svojstva ovih pčelinjih proizvoda čine ih ključnima za održavanje zdravlja i liječenje raznih bolesti. Zbog njihovog pozitivnog djelovanja na organizam sve je veća potražnja za pripravcima koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ.

  • Kvaliteta meda i njegov specifični botanički izvor igraju ključnu ulogu u određivanju njegove ljekovite učinkovitosti. Jedinstven sastav daje medu značajna antimikrobna i antioksidativna svojstva. Osim toga, djeluje kao lako probavljiva hrana koja brzo vraća izgubljenu energiju, a dosljedna konzumacija može poboljšati fizičku izdržljivost i mentalnu ravnotežu.

Fitonutrijenti pronađeni u sirovom medu i propolisu pokazali su potencijal u prevenciji raka. Štoviše, u kombinaciji s drugim lijekovima, sinergistički učinak flavonoida prisutnih u medu, propolisu i peludi može uvelike utjecati na prevenciju i liječenje tumora. Istraživanja su pokazala da redovita konzumacija meda podiže razinu korisnih antioksidansa u krvi, koji imaju antibakterijska svojstva.

  • Tradicionalna medicina već stoljećima priznaje terapeutske prednosti meda u ublažavanju simptoma prehlade i gripe. Opsežne studije uvjerljivo su pokazale da je med idealan prirodni zaslađivač za osobe koje imaju dijabetes tipa 2 i visoke razine kolesterola. Med se može pohvaliti širokim spektrom ljekovitih prednosti, poboljšavajući i apsorpciju i učinkovitost lijekova, dok također čisti tijelo uklanjanjem štetnih tvari.

Njegove terapeutske primjene uključuju rješavanje raznih bolesti kao što su gastritis, čir na želucu i crijevne infekcije, uz pomoć u regulaciji proizvodnje želučane kiseline i detoksikaciji jetre.

  • Nadalje, med se koristi za liječenje ginekoloških problema, ublažavanje jutarnjih mučnina i liječenje respiratornih stanja poput kroničnog bronhitisa, bronhijalne astme, rinitisa, alergijskog rinitisa, faringitisa, sinusitisa i laringitisa. Osim toga, pomaže kod anoreksije ili smanjenog apetita, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pruža olakšanje kod hemoroida.
Besplatno