Prepoznavanje problema s perilicom rublja i uklanjanje kamenca i prljavštine može biti prilično skupo i uopće ne mora biti jeftino. Kao rezultat toga, odabir da ga sami očistite može vam pomoći da uštedite nešto novca. Kako bi vaša perilica rublja bila u vrhunskom stanju i izgledala kao nova, važno je naučiti neke jednostavne savjete koji će spriječiti bilo kakvu štetu.

  • Pogledajte ovaj vodič dostupan na portalu Sovkus. Čišćenje spremnika perilice bitno je za njezin optimalni rad. Kako biste osigurali učinkovit rad vaše perilice, potrebno ju je redovito održavati, jer se nakupljanje kamenca i ostaci deterdženta mogu nakupiti tijekom vremena. Upravo to može naštetiti vašoj perilici rublja, a ujedno i smanjiti kvalitetu pranja.

Začepljenja uzrokovana prljavštinom začepljuju odvod, što dovodi do nedovoljnog ispuštanja deterdženta i može rezultirati neugodnim mirisom koji izlazi iz perilice rublja. Poboljšajte čistoću ove kućanske perilice rublja i kao rezultat toga možete produžiti njezin životni vijek. Potrebno nam je: 50 grama vodikovog peroksida, 3 žličice sode bikarbone i 3 žličice deterdženta za pranje rublja. pristup: Sve sastojke dobro sjediniti. Lagano izvadite dozator deterdženta i pripremljenu smjesu rasporedite u debljem sloju po površini dozatora.

  • Ostavite da odstoji 15 do 30 minuta, ovisno o razini onečišćenja. Nakon toga ga spužvicom isperite i temeljito isperite pod tekućom vodom. Isti proizvod se može koristiti i za čišćenje bubnja perilice rublja. Smjernice tehničara za perilice rublja dobio sam preko prijatelja čija je supruga iskusan stručnjak za perilice rublja (sada u mirovini, ali još uvijek pomaže onima kojima je to potrebno).

Pokušajte; nedvojbeno ćete biti zadovoljni! Najpovoljniji komentar je da njihova perilica radi besprijekorno više od 20 godina, bez plijesni, mirisa i kamenca. Često ga koristim i, iako mnogi preporučuju ocat, ova se metoda za mene pokazala učinkovitijom. Moram naglasiti da je to uistinu dovoljno samo povremeno. Sklon sam čišćenju na ovaj način otprilike svaka 2 do 3 mjeseca.

  • Kako biste učinkovito uklonili naslage kamenca iz grijaćeg elementa, najlakši način je korištenje obične limunske kiseline. Jednostavno dodajte 100-200 g limunske kiseline u dozator deterdženta. Pokrenite ciklus pranja na 60 stupnjeva. Ova jednostavna metoda učinkovito čisti perilicu rublja i uklanja kamenac sa svih njezinih bitnih dijelova. Prije svega, grijač i bubanj. Provjerite je li gumena brtva perilice očišćena. Pomiješajte 1 žlicu limunske kiseline s pola litre vode.

Potopite krpu u ovu smjesu i provjerite je li unutrašnjost dobro zatvorena. Tlo, naslage i spore plijesni nestaju. Korištenjem gore navedenih tehnika čišćenja vaša će perilica rublja biti znatno čišća i moći će učinkovito raditi godinama koje dolaze. Čišćenje perilice rublja, kako sugerira čitateljica Peta, nužno je, pogotovo za perilicu staru oko dvije godine koja se često koristi, čak i za pranje na nižim temperaturama. Nedavno je moj muž primijetio da su njegove košulje izgubile prijašnji svježi miris.

  • Iako nisam obraćala puno pozornosti na ovu promjenu, moja usredotočenost na miris se smanjila budući da sam trenutno na porodiljnom dopustu i nisam toliko uključena u pranje rublja. Međutim, počeo sam shvaćati i da je neugodan miris koji dolazi iz perilice i rublja daleko od onoga što bi trebao biti. Prijateljica je podijelila svoje uvide u vezi s boosterom koji je otkrila u televizijskom programu.

Prema iznesenim informacijama, neugodan miris potječe od ostataka praha, prljavštine i masnoće koji se ne tope na nižim temperaturama, zadržavajući se u perilici rublja i uzrokujući neugodan miris. Upotrijebite standardne tablete za pranje posuđa kako biste ih uklonili. Isprobala sam ga i učinkovito otapa masnoće i naslage. Postupak je jednostavan: stavite 2 tablete u perilicu rublja, namjestite temperaturu na 90 stupnjeva i pustite je praznu. Ova metoda mi se pokazala učinkovitom jer uklanja sve neugodne mirise iz rublja.

  • Slijedom toga, ovaj postupak ponavljam najmanje svaka tri mjeseca. Posljednje desetljeće stvaram i koristim vlastiti domaći prašak Calgonit (kamenožder) i moja perilica rublja radi besprijekorno. Također sam ga predložio prijateljima koji imaju probleme s kamencem ili lošim mirisima, a pokazalo se učinkovitim i za njih.

Za one koji konzumiraju domaće kamenje, zahtjevi uključuju: 2 dijela sode za pranje, koja služi kao temelj. To će jamčiti visokokvalitetnu vodu za čišćenje unutrašnjosti perilice rublja. Dvije porcije sode bikarbone. Masnoću otapa soda bikarbona. Preporučuju se dva dijela limunske kiseline (originalni recept zahtijeva samo 1 dio, ali ja predlažem da koristite 2). Ova kiselina ne samo da pojačava snagu čišćenja, već posjeduje i antibakterijska svojstva, pomaže u otapanju kamenca, i daje svježi miris.

  • Koristi se jedan dio nejodirane soli, jer služi za omekšavanje vode. pristup: Dobro promiješajte sastojke i prebacite ih u posudu koja se može zatvoriti. Za čišćenje koristim više žlica (otprilike 4-5), stavljam ih u praznu perilicu i odabirem ciklus na 90 stupnjeva. Također uključujem 1 žlicu u bubanj tijekom pranja; pomaže omekšati vodu i čisti perilicu pri svakoj uporabi. Ovaj proizvod također koristim u perilici posuđa.
Besplatno