Priznat po svojim ljekovitim svojstvima, gavez je visoko cijenjen zbog svojih terapeutskih sposobnosti u liječenju niza stanja kao što su tendinitis, artritis, uganuća, iščašenja zglobova, prijelomi kostiju i problemi koji se odnose na vene i cirkulaciju. Da biste iskoristili njegove prednosti, evo vodiča kako ga uključiti u svoju rutinu:

Za ublažavanje tegoba naribajte svježi korijen gaveza i nanesite ga izravno na zahvaćena područja pomoću obloga. Primjena tinkture gaveza pokazala se učinkovitom u rješavanju problema vezanih uz vene i cirkulaciju. Ako svježi gavez nije lako dostupan, možete ga zamijeniti tinkturom gaveza.

Tinktura gaveza je poznata po svojoj sposobnosti pomlađivanja tkiva. Kako biste poboljšali ukupnu izvedbu i optimizirali rezultate: Za dodatni protuupalni učinak na vene, tinkturu gaveza možete kombinirati s uljem ili tinkturom gospine trave. Ova kombinacija učinkovito smanjuje upalu i potiče regeneraciju tkiva.

Pri korištenju nedavno ubranog korijena gaveza, ključno je osigurati da koža ostane bez prljavštine i da se zavoj redovito mijenja. Neophodno je potražiti savjet medicinskog stručnjaka ili travara prije uključivanja biljnih lijekova u svoju rutinu, osobito ako trenutno uzimate lijekove ili već imate zdravstvenih tegoba. Gavez, zbog svojih protuupalnih svojstava, predstavlja holističku i učinkovitu alternativu za rješavanje širokog spektra upalnih bolesti.

BONUS TEKST:

S obzirom na to da je ljeto u punom jeku, sunce koje nas tjera da potražimo spas u hladovini, sada je savršen trenutak za odlazak na plažu. Bilo da se nađete uz more ili na jednoj od urbanih plaža razasutih diljem zemlje, jeste li ikada razmišljali o idealnoj kuhinji na plaži? Kad se odvažite na kupanje, važno je imati piće pri ruci, bez obzira na dostupnost pitke vode.

Veća je vjerojatnost da ćete osjetiti žeđ, a ne glad, stoga je mudro ponijeti tekućinu poput vode, čaja, kave ili limunade. Kako biste osigurali da vaša pića ostanu na željenoj temperaturi, toplo se preporučuje termos boca (ili čak dvije). Za vrućih dana kada temperatura u hladu prelazi 35°C, ideja o roštiljanju možda neće biti privlačna. U takvim slučajevima, preporučljivo je spakirati unaprijed pripremljena jela ili opcije koje se mogu konzumirati sirove.

Hranu za plažu ključno je držati na temperaturi od 40°C, savjetuje Jasna Vujičić, iskusna viša dijetetičarka-nutricionistica, koja daje i razne prijedloge. Odlučiti se za salate dosljedno je mudra odluka. Tijekom ljetne sezone savršena je prilika za stvaranje ukusnih salata kombiniranjem raznog povrća i koštuničavog voća. No, važno je izbjegavati salate koje su lako kvarljive, poput ruske salate koja obično sadrži meso, majonezu, vrhnje i sireve.

Umjesto toga, zašto ne biste probali osvježavajuću salatu od svježe naribane mrkve, nasjeckanog kupusa, poprskanog kukuruza šećerca i indijskih oraščića, lagano začinjenu maslinovim uljem? Druga opcija mogla bi biti salata od rajčica, krastavaca, listića badema i rikule, također prelivena malom maslinovom ulju. Slobodno prepustite svojoj kreativnosti i eksperimentirajte s različitim kombinacijama sastojaka. Hranjivi međuobroci uključuju bademe, orahe i lješnjake.

Iako se orašasti plodovi mogu uključiti u salate, njihova svojstva povećanja energije čine ih idealnim međuobrokom za nadoknadu izgubljene energije na plaži. Odlučite se za bademe, orahe, lješnjake, pečeni slanutak, a budite oprezni s indijskim oraščićima i brazilskim oraščićima. Kokice su fantastična opcija koja se lako može nabaviti kod prodavača na plaži, ali pripazite na pretjeranu konzumaciju soli. Sjemenke suncokreta ili bundeve također su odličan izbor za prehranu na plaži, nudeći vrhunsku nutritivnu vrijednost u usporedbi s prerađenim čipsom i grickalicama.

Kukuruz koji je kuhan u kipućoj vodi. Kuhani kukuruz savršena je ljetna poslastica koju možete povoljno kupiti kod prodavača na plaži. No, ako ga radije pripremate sami, možete u njemu uživati ​​tijekom cijelog dana držeći ga u vodi od kuhanja. Samo ne zaboravite da ne pretjerate sa soli.

Žitarice koje se mogu konzumirati s mlijekom duži vremenski period. Žitarice, poput müslija i pahuljica, služe kao praktičan i nekvarljiv obrok za plažu. Mogu se brzo pripremiti i na njih ne utječu temperature od 35 stupnjeva ili više. Kako bi žitarice bile potpuno zasićene, preporučuje se promiješati ih pola sata prije konzumiranja. Osim toga, možete poboljšati okus dodavanjem grožđica, drugog sušenog voća, kakaa ili kokosa.

 

Besplatno