Nakon što je završila vezu s kolegom Harisom Berkovićem, pjevačica Rada nedavno je viđena s novim partnerom, što je, čini se, njeno prvo javno pojavljivanje s nekim nakon dužeg vremena. Poznata po tajnosti svojih veza i izbjegavanju eksponiranja, Rada je neočekivano uhvaćena od strane paparazza.

  • Tijekom vožnje, njezin novi pratitelj ne samo da joj je predao stvari, već je podijelio i trenutke ljubavi, uključujući poljupce koji su se razmjenjivali putem. Pjevačica se svim silama trudi zaštititi svoj privatni život od znatiželjnih očiju medija, a njezini postupci odražavaju tu odlučnost.

Rada Manojlović je popularna srpska pevačica koja je postala poznata nakon učešća u muzičkom takmičenju “Zvezde Granda.” Njena karijera je u usponu od tada, zahvaljujući hitovima poput “Nikada više” i “Metropola.” Prepoznatljiva je po energičnim nastupima, harizmi i emotivnim baladama. Rada uživa veliku popularnost na Balkanu, a njena muzika često kombinuje pop i folk elemente. Pored uspešne muzičke karijere, Manojlovićeva je postala medijski zapažena i zbog svog privatnog života.

Iako bi moglo izgledati da se Rada duboko zaljubila u tim trenucima koje promatramo, ona je izjavila da izgled može zavarati. Rada je pojasnila da osoba s kojom je snimljena nije njen novi ljubavni partner. Da pojasnimo stvar, vozač je njen pouzdani prijatelj. Željela je spriječiti moguće nesporazume. Također je izrazila zahvalnost na interesu koji su svi pokazali.

BONUS TEKST

Jakša Vučurević iz Zrenjanina u dobi od 29 godina prije gotovo osam godina počeo je osjećati simptome koje je povezao s pritiskom studentskog života. U početku se susreo s glavoboljama praćenim mučninom, no te su epizode bile rijetke. No, kako su se počele javljati sve češće, potražio je liječničku pomoć na temeljitu procjenu, što je označilo početak njegove bitke za preživljavanje.

  • Jakša u razgovoru za Zdravlje Kurir ističe kako ljudi često zanemaruju važnost prevencije i nužnost redovitih pregleda, čak i kada se osjećaju sasvim dobro. Kronično zatajenje bubrega prikriveno je stanje koje obično pokazuje simptome tek u uznapredovalim stadijima, a do tog vremena može biti prekasno za učinkovitu intervenciju. Prije gotovo osam godina osjetio sam jake glavobolje popraćene povraćanjem, ali sam ih odbacio jer su bile rijetke i pripisao sam ih stresu u sezoni ispita.

Međutim, kako su glavobolje postajale sve učestalije i trajale su danima, odlučio sam otići u Urgentni centar u Beogradu. Tamo su mi dijagnosticirali visoki tlak, napravili CT glave i uputili me u studentsku polikliniku. Privatna arhiva Počelo je stalnim glavoboljama i povišenim krvnim tlakom. Dogovorio je preglede u studentskoj ambulanti, ali kako je bio državni praznik odlučio se vratiti kući u Zrenjanin.

  • Zateknem se kako ponovno mjerim tlak prije odlaska u Urgentni centar u Zrenjaninu, gdje me primaju zbog alarmantnih 180/120 sa samo dvadeset i jednom godinom. U početku sam smješten na koronarnu skrb, a ubrzo sam premješten na nefrologiju nakon što stignu rezultati pretraga. Za to vrijeme nitko mi ne daje informacije. Dvije ljubazne liječnice su me obavijestile da je moje stanje kronično i da traje već neko vrijeme, ali je izlječivo.

U tom trenutku nisam siguran što to podrazumijeva i odlučio sam ne tražiti odgovore na internetu. Kad mi se razina kalija malo popravi, upućuju me u Klinički centar Vojvodine da se utvrdi je li potrebna biopsija. Tijekom ultrazvuka liječnik je jednostavno rekao: “Ovo je namijenjeno za transplantaciju. Jakši je brzo dijagnosticiran četvrti stadij zatajenja bubrega.

  • Dok mi je doktor u Kliničkom centru Vojvodine radio ultrazvuk, studentu pored sebe je rekao: “Ovo je za transplantaciju”. Te će riječi vjerojatno zauvijek ostati u meni. U tišini sam izašla iz ordinacije dok je liječnik razgovarao o situaciji s mojom majkom. Čvrsto me zagrlila i tiho rekla: “Izgurat ćemo.”

To je bio jedini slučaj kada su me emocije svladale. Yaksha je bio suočen s dva izbora: slijediti strogu dijetu ili se podvrgnuti dijalizi. Dijeta je uključivala ograničenja unosa proteina, soli, kalija i tekućine, dok je dijaliza zahtijevala oslanjanje na aparat tri puta tjedno. Iako ni dijeta ni dijaliza ne nude lijek, odluka je bila jasna: služe kao podrška životu dok se ne izvrši transplantacija. Jedino pravo rješenje je transplantacija.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here