Znate li šta je omura test i jeste li ga kada odradili ako niste ovo Vam je prvenstvena prilika za to.

 

  • Ovaj tekst govori o fascinantnom spoju psihologije, neuroznanosti i ezoterike kroz opis mišićnog testa poznatog kao Omura test, koji navodno omogućava pristup informacijama iz naše podsvijesti putem fizičkih reakcija tijela. U središtu je tvrdnja da je tijelo nepristrano i sposobno otkriti istine koje um potiskuje ili ne razumije. Ovaj princip temelji se na ideji da naš organizam, preko mišićne reakcije – osobito prstiju i ruku – može reagirati na nesvjesne impulse, emocije i sjećanja.

Mišićni test (ili kineziološki test) se izvodio i ranije tako da se testira otpor ruke na pritisak, no Omura test je naprednija varijanta. Njega je razvio dr. Yoshiaki Omura, kardiolog japanskog porijekla, koji je utvrdio povezanost između snage stiska prstiju i moždane aktivnosti, posebno cirkulacije krvi u neokorteksu. Ova metoda, poznata i kao Bi-digitalni O-Ring Test, koristi se već više od 50 godina, i to ne samo u alternativnoj već i u nekim segmentima klasične medicine, za dijagnostiku, odabir terapije i otkrivanje skrivenih stresora.

  • Ključno polazište ovog testa jeste da su mišići ruku – zbog bogate povezanosti s centralnim nervnim sistemom – odlični “detektori” stanja našeg uma i emocija. Kad se izgovori tvrdnja, a prsti ostanu čvrsto spojeni, to bi značilo da tijelo tu informaciju „prepoznaje kao istinitu“. Ako oslabe, znači da postoji unutarnji otpor, sumnja, laž ili emocionalni konflikt. Ovaj pristup se sve više koristi u terapijskom radu, jer omogućava terapeutu da “zaobiđe” obrambene mehanizme uma i izravno “sluša” tijelo.

Širi filozofski i duhovni okvir uključuje pojam akaše – eterskog, kozmičkog polja gdje su pohranjena sva znanja, iskustva i informacije Univerzuma. Ideja je da dok svjesni um nema pristup ovim informacijama, podsvijest (ili duša) – ima. Tako Omura test, tvrde neki, može razotkriti ne samo osobne psihološke konflikte, već i karmičke obrasce, nesvjesne odluke i skrivena uvjerenja.

  • Test se temelji na djelovanju amigdale – dijela mozga zaduženog za obradu emocija, instinktivne reakcije i emocionalnu memoriju. Budući da emocionalni stres najprije registrira amigdala (prije nego što dođe do racionalnog mozga), tijelo reagira već na sam emocionalni sadržaj koji um još nije ni “osvijestio”. Ova teorija pokušava objasniti zašto Omura test daje odgovore koji nadilaze racionalno objašnjivo.

Zagovornici ove metode tvrde da pomoću Omura testa možete:

  • otkriti emocionalne blokade

  • razjasniti sumnje u vezi izbora partnera ili posla

  • prepoznati istinsku motivaciju iza svojih odluka

  • dobiti uvid u podsvjesne konflikte ili stresore

  • pristupiti dubljoj duhovnoj razini svog bića

Skeptici, s druge strane, upozoravaju na nedostatak znanstveno validiranih dvostruko slijepih studija i ističu da placebo efekt, autosugestija i sugestibilnost mogu igrati veliku ulogu u rezultatima ovakvih testova.

U svakom slučaju, ovakve metode i testovi nude zanimljivu perspektivu na relaciju tijela, psihe i podsvijesti, ali ih treba koristiti uz dozu razboritosti, posebno kada je riječ o donošenju važnih životnih odluka.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here