Kakav nevjerojatan podvig! Moguće je da ste se suočili s razočaravajućim rezultatom perilice koja nije uspjela adekvatno očistiti vašu odjeću, ostavljajući za sobom neugodan miris, a ne svježi miris. Postoje trenuci kada se rublje ne može temeljito oprati, što rezultira nepoželjnim mirisom.
- Kada se to dogodi, pametno je ispitati funkcionalnost grijača, a ako se čini da stroj radi ispravno, razmislite o istraživanju drugih potencijalnih uzroka problema. Uz mogućnost neispravnog rada stroja, greške u procesu pranja također mogu biti u igri. Uobičajena sklonost mnogih ljudi, osobito žena, je korištenje previše deterdženta ili omekšivača tijekom pranja.
Nažalost, stroj se bori da eliminira te višak tvari, što dovodi do njihovog nakupljanja u tkanini. Kao rezultat toga, umjesto stvaranja svježeg mirisa, konačni ishod često izgleda prljavo. Razmislite o vrsti rublja koje perete i je li materijal prikladan za upotrebu omekšivača. Omekšivač nije prikladan za sve vrste tkanina, osobito za one sintetičke, jer može biti nedovoljno učinkovit i čak dovesti do oštećenja.
- Proizvođači trapera imaju jasan stav u pogledu omekšivača: nikada se ne smije koristiti na traperu. To je zbog činjenice da omekšivač dovodi do istezanja materijala i ubrzava blijeđenje boje. Ako odlučite ne poslušati ovu preporuku, savjetuje se pranje traperica svaka 2 do 6 mjeseci, s obzirom na to koliko ih često nosite i specifičnosti vašeg tijela.
Nakupljanje prljavštine u perilici rublja može dovesti do neugodnog mirisa u rublju i pojave bijelih mrlja na ormaru. Kako biste to spriječili, pridržavajte se nekih jednostavnih preporuka za održavanje. Obavezno izvadite rublje iz perilice odmah nakon svakog ciklusa pranja. Obavezno potpuno očistite brtvu na vratima, uklanjajući sve ostatke deterdženta, nakon svakog ciklusa pranja.
- Potrudite se da često sušite ladicu za deterdžent. Kako bi se osigurala odgovarajuća dezinfekcija, savjetuje se da stroj jednom mjesečno radite “prazan” koristeći mješavinu deterdženta i octa. Evo još jednog korisnog prijedloga: korištenje ove metode osigurat će da vaša odjeća zadrži svježi miris čak tjedan dana nakon pranja.
Za najbolje rezultate, preporučljivo je ne dodavati omekšivač na početku pranja; radije pustite perilicu da dovrši svoj prvi ciklus pranja i zatim ubacite omekšivač nakon što započne sljedeći ciklus i upije vodu.
- Kada se više omekšivača dopusti da ostane u tkanini, miris će se pojačati. Unatoč tome, budite oprezni jer ostaci omekšivača koji doprinose pojačanom mirisu mogu izazvati iritaciju kože. Glossy preporučuje oprez i odabir bioloških omekšivača kako biste zaštitili od alergijskih reakcija i pospješili opću dobrobit.