Isprobajte ovo jeftino i učinkovito gnojivo za kućne biljke. Biljke koje cvjetaju nakon njega lijepo će cvjetati, a druge će rasti bujno. Sve što trebate učiniti je skoknuti do kuhinje i pronaći ova dva jeftina sastojka.

  • Kako bi naše kućne biljke brzo procvjetale, sve što trebamo učiniti je pomiješati jednu žlicu sode bikarbone s jednom žlicom morske soli. Ovo gnojivo povećava broj cvjetova, sprječava sušenje lišća i potiče rast korijena. U videu ispod naučite kako napraviti ovo jednostavno gnojivo za sobne biljke:

BONUS ČLANAK:

“Šetao sam s djevojkom te noći. Sve je bilo u redu dok nisam sreo bivšu…” Šetao sam s djevojkom te večeri. Tako je sve bilo u redu dok nisam upoznala bivšu (četiri godine kasnije) i njenog dečka koji me prevario. Noge su mi bile odsječene. Zamolio sam djevojku da sjedne na obližnju klupu.

Tada sam primijetio da je i ona stala i sjela s dječakom preko puta nas. Stalno nas je gledala i u jednom trenutku mi se tužno nasmiješila. Jače sam zagrlio djevojku i otišli smo. Međutim, te noći nisam mogao stati, razmišljao sam o svemu, bio sam jadan, tužan i pijan zbog nje. Te noći sam dobio poruku od nje, moje bivše. Pisalo je: “Bila je prekrasna. Nadam se da im je stalo do tebe koliko i meni. Želim da znaš da mi je žao. Ljubav nikada ne prestaje.”

U NASTAVKU NEKOLIKO ZANIMLJIVOSTI O CVIJEĆU…

Cvijeće je važan dio biljnog svijeta, poznato po svojoj ljepoti, raznolikosti i simbolici. Cvjetovi su reproduktivni dijelovi cvjetnica (angiospermi) i imaju ključnu ulogu u procesu oprašivanja i razmnožavanja.

Evo detaljnog uvoda u cvijeće: 1. Anatomija cvijeta 1.1.Osnovni dijelovi cvijeća Cvijet (cvat): Skupina cvjetova na stabljici. Držak: Peteljka koja nosi cvjetove ili cvatove. Čašični listići (čaška): vanjski zaštitni listići, obično zeleni, štite pupoljak prije nego što se otvori. Latice (Corolla): Šareni unutarnji listići koji privlače oprašivače. Prašnici: Muški reproduktivni dio cvijeta koji proizvodi pelud.

Sastoji se od prašnika i niti. Tučak: ženski reproduktivni dio cvijeta, koji sadrži žig, nastavak i jajnik. Jajna stanica se nalazi u jajniku. 1.2.Proces oprašivanja Oprašivanje je prijenos peluda s prašnika (muški dio) na tučak (ženski dio) cvijeta. To se može dogoditi na više načina: Vjetar (bolesti koje prenosi vjetar): Pelud se prenosi vjetrom.

Kukci (entomofilija): Pelud šire kukci kao što su pčele, leptiri i kornjaši. Ptičje (ptice): Pelud šire ptice, poput kolibrića. Voda (hidrofilna): Pelud se prenosi vodom. 2. Vrste cvijeća 2.1.Godišnjak Opis: Biljke koje prežive jednu vegetacijsku sezonu. Na primjer: neveni, petunije, suncokreti. 2.2. Dvogodišnje biljke (dvogodišnje biljke) Opis: Biljke koje završavaju svoj životni ciklus za dvije godine.

Na primjer: lisianthus, digitalis, maćuhica. 2.3.Višegodišnje biljke Opis: Biljke koje žive više od dvije godine. Na primjer: ruža, lavanda, iris. 3. Simbolično značenje cvijeća Cvijeće je bogato simboličkim značenjem koje varira ovisno o kulturi i povijesnom razdoblju. Neki uobičajeni simboli uključuju: Ruže: ljubav, strast (crvene ruže), prijateljstvo (žute ruže), čistoća (bijele ruže).

Ljubičasta: Odanost, poniznost. Lotos: Prosvjetljenje, duhovni rast. Suncokret: sreća, odanost. Orhideja: luksuz, moć. 4. Korištenje cvijeća 4.1. Dekorativna uporaba Hortikultura: cvijeće se koristi za ukrašavanje vrtova, parkova i drugih zelenih površina. Cvjetni aranžmani: buketi, girlande, dekoracije za posebne prigode (vjenčanja, proslave). 4.2. Medicinske svrhe Ljekovite biljke: Mnoge cvjetnice koriste se u tradicionalnoj i modernoj medicini. Primjeri uključuju kamilicu (umiruje) i ehinaceu (podržava imunološki sustav). 4.3.Kuhanje Jestivo cvijeće:

Neki se cvjetovi koriste kao ukrasi ili sastojci u kuhanju, poput nevena, lavande, ruža i nasturcija. 4.4. Parfemi i kozmetika Eterična ulja: destilacijom cvjetova dobivaju se eterična ulja koja se koriste u parfemima, sapunima i kozmetici. 5. Održavajte cvijeće 5.1. Sadnja i uzgoj Tlo: Većina cvijeća preferira tlo koje je dobro drenirano i bogato organskom tvari. Sunčeva svjetlost:

Većina cvijeća treba puno sunca, ali neka vole djelomičnu sjenu. Voda: Redovito zalijevanje je ključno, ali je važno izbjegavati prekomjerno zalijevanje, koje može dovesti do truljenja korijena. 5.2.Održavanje Gnojivo: Koristite pravo gnojivo kako biste osigurali da vaše biljke dobiju sve potrebne hranjive tvari. Orezivanje: Redovito uklanjajte ocvale cvjetove kako biste potaknuli biljku na rast novih. Kontrola štetočina i bolesti: Koristite prirodne ili kemijske metode za kontrolu štetočina i bolesti.

Besplatno