U skoro svakom domu na Balkanu domaćice uzgajaju ukrasno bilje koje uljepšava prostor. Međutim postoje i neke vrste cvjetova za koje se smatra da donose sreću,bogatstvo i blagostanje u dom.

  • Obavezno prigrlite ove tri zadivljujuće biljke u svom stanu dok se Nova godina približava, jer se smatra da pozivaju na ljubav, blagostanje i radost. Uzgajajući ove tri prekrasne feng shui biljke, povećavate svoje izglede za ljubav, bogatstvo i sreću. Osim svoje sposobnosti privlačenja sreće, ove biljke će također podići vizualnu privlačnost vašeg doma.

Bambus

Briga o sretnom bambusu jednostavan je zadatak, a feng shui stručnjaci tvrde da izvlači pozitivnu energiju. Uvijeni oblik stabla bambusa označava prosperitet; stoga se osobama koje traže ispunjenu romansu i čvrst brak savjetuje da stave dvije stabljike bambusa u jednu vazu. Za povećanje prosperiteta i bogatstva u domu, predlaže se postavljanje tri ili devet biljaka bambusa, po mogućnosti smještenih u lijevom dijelu kuće, dalje od glavnog ulaza.

Orhideja

U feng shuiju, zadivljujući cvijet orhideje služi kao alat za uspostavljanje novih romantičnih veza. Ako osjetite usamljenost, možete razmišljati o privlačnoj prisutnosti orhideje tako da je postavite na noćni ormarić u spavaćoj sobi.

Zlatni bršljan

Zlatni bršljan izuzetna je dekorativna biljka koja skladno uljepšava svaki dom, a istovremeno je učinkovita u otklanjanju negativne energije. Feng shui stručnjaci sugeriraju da su “mrtvi” kutovi u stanu ili prazne police idealna mjesta za zlatni bršljan, jer se smatra da odbija negativnost i privlači svjetlost.

 

Dodatni materijal:

Nikoljdan, koji se obilježava 19. prosinca, ima veliku važnost u pravoslavnoj tradiciji. Ovom prigodom odaje se počast svetom Nikoli, visoko cijenjenoj osobi u kršćanstvu, slavljenoj po svojim dobročinstvima, čudesnim djelima i potpori najranjivijim pojedincima u društvu. Slavlje je u svim hramovima Srpske pravoslavne crkve, gdje se okupljaju brojne obitelji, posebno one koje Svetog Nikolu smatraju svojom krsnom slavom, sa svojim najmilijima da odaju počast ovom svecu.

Rođen u Patari, koja se nalazi u Liciji, današnja Turska, sveti Nikola je od mladosti pokazivao izuzetnu pobožnost i suosjećanje. Njegovo postojanje odlikovalo se brojnim dobročinstvima, kao što su pomoć siromašnima, njegovanje bolesnih, oslobađanje robova i činjenje raznih čuda. Poznat po svojim čudesnim djelima tijekom biskupovanja u Miri, nakon njegove smrti puk ga je častio kao zaštitnika svih potrebitih, što uključuje pomorce, siromahe i djecu.

Posljedično, Sveti Nikola ima značajno simboličko značenje, a pravoslavni kršćani obilježavaju 19. prosinca kao dan sjećanja na njegov život i doprinose. Blagdan svetog Nikole tradicionalno se obilježava obredima koji uključuju duhovnu pripremu i razmjenu darova. Pristaše svetog Nikole upriliče radosni stol okićen svečanom tortom, svijećom i molitvom posvećenom svecu. Ovaj dan tradicionalno poziva na obustavu rutinskog rada, omogućavajući obiteljima da se okupe u slavlju, sudjeluju u molitvama, sudjeluju u obrocima i uživaju u zajedničkoj sreći.

U brojnim domovima postoji običaj darivanja djece, simbolizirajući duboku ljubav koju je Sveti Nikola gajio prema njima, jer se vjeruje da je posebno čuvao i darivao mlade. Narodna tradicija kaže da se na blagdan Svetog Nikole djeca često dobivaju poslastice poput oraha, lješnjaka, jabuka i slatkiša koje im domaćini stavljaju u cipele ili na prozorske daske, vjerujući da će im Sveti Nikola podariti sreću i sreću. Osim toga, uobičajeno obilježavanje vezano uz Dan svetog Nikole poznato je kao “vodena slava”.

Budući da je svetac zaštitnik pomoraca, uvriježeno je mišljenje da pomorci na taj dan trebaju izbjegavati putovanja. Ovaj običaj duboko je ukorijenjen u pomorsku tradiciju, a mornari su kroz povijest vjerovali da Sveti Nikola pomaže na moru i štiti ih od opasnosti. Osim što je zaštitnik pomoraca, Sveti Nikola štuje se i kao zaštitnik putnika; stoga se brojni vjernici odlučuju suzdržati se od putovanja na ovaj dan, smatrajući da je pametnije ostati kod kuće i sudjelovati u molitvi.

Besplatno