Mnogo je žena koje žele da se ostvare kao majke, ali nekada nije lako zatrudniti. Postoje razni faktori koji utiču na to. Danas vam otkrivamo neke neobične načine da zatrudnite ako vam je to cilj.
U današnje vrijeme žene koje ne mogu boraviti u drugoj državi sada imaju priliku koristiti usluge surogat majke. Nažalost, žene slabijeg imovinskog stanja nemaju tu mogućnost. Međutim, ako je netko odlučan i nepokolebljiv u svom nastojanju, postoji mogućnost da doživi radost poroda. U carstvu mašte postoji sedam iznenađujućih metoda pomoću kojih žene mogu zatrudnjeti, prkoseći konvencionalnim očekivanjima.
Dr. Mary Jane Minkin, renomirana ginekologinja, u svom se profesionalnom iskustvu susrela s raznim autentičnim i nepredviđenim situacijama vezanim uz trudnoću o kojima je otvoreno govorila. Neophodno je odbaciti zabludu da analni odnos može poslužiti kao pouzdan oblik kontracepcije. Iako se neki parovi možda drže pogrešnog uvjerenja da upuštanje u ovaj određeni čin isključuje svaku mogućnost trudnoće, ključno je priznati da čak i male količine sperme mogu pronaći svoj put do anusa.
- Zbog neposredne blizine rektuma i vagine, postoji mogućnost da spermatozoidi zaobiđu i dođu do vagine, osobito u slučajevima prolapsa tkiva. Iznenađujuće, značajan dio pojedinaca, otprilike jedna trećina, nesvjesno koristi zube za otvaranje zaštitnog pakiranja, što dovodi do ozljeda koje se možda neće odmah primijetiti.
Ovaj nedostatak opreza potencijalno može potkopati učinkovitost zaštitnih mjera koje se provode radi sprječavanja trudnoće. Sudjelovanje u intimnim aktivnostima uz nošenje donjeg rublja nosi nižu razinu rizika u usporedbi s izravnim kontaktom koža na kožu koji uključuje penis i genitalije. Međutim, važno je priznati da još uvijek postoji mogućnost prijenosa sperme putem odjeće. Ako ta tekućina dođe u dodir s vaginalnim otvorom, ostaje mogućnost trudnoće.
Superfetacija, rijetka pojava u medicinskom području, nastaje kada žena zatrudni s dodatnim fetusom dok ga već nosi. Ovaj izvanredni fenomen događa se kada žensko tijelo oslobodi i oplodi dodatno jajašce tijekom postojeće trudnoće. Iako je superfetacija vrlo neuobičajena, često dovodi do komplikacija. Dok kontracepcijska pilula značajno smanjuje vjerojatnost trudnoće, nije sigurna u svojoj sposobnosti da spriječi začeće.
- U određenim slučajevima, unatoč dosljednoj i pravilnoj upotrebi pilule, postoji mogućnost da žena ostane trudna. Učinkovitost štitnika može biti ugrožena zbog nepravilne instalacije ili nedovoljnog prostora za glavu, što može dovesti do izlijevanja. Kada se uljni lubrikant i zaštita koriste zajedno, postoji rizik od oštećenja zaštitne barijere, čime se povećava vjerojatnost trudnoće.
Ovi primjeri naglašavaju važnost točne uporabe kontracepcije i vođenja računa o mogućim rizicima, čak i u situacijama koje se mogu činiti nevjerojatnima. Područje perinatologije, koje se naziva i perinatalna medicina, interdisciplinarno je i znanstveno područje koje obuhvaća suvremeno opstetriciju. Primarni cilj je pružiti cjelovitu zdravstvenu skrb za majku i dijete tijekom cijele trudnoće i poroda. Perinatalna medicina obuhvaća područja opstetricije, koja je usmjerena na očuvanje zdravlja majke i ploda tijekom trudnoće, te neonatologiju.
- Ova grana medicine pokriva cijeli razvoj embrija od začeća do rođenja, kao i brigu o novorođenčadi tijekom prvog tjedna života. Neonatologija, specijalizirano područje unutar pedijatrije, posvećeno je pružanju sveobuhvatne skrbi za novorođenčad od rođenja do kraja prvog mjeseca života.
Opstetricija, područje koje ima korijene u drevnoj praksi primaljstva, oblikovano je osnivanjem primaljskih škola u 19. stoljeću. Izvorno su se primalje, pretežno žene, oslanjale na svoja osobna iskustva, a ne na formalnu obuku. Međutim, uvođenjem strukturiranog obrazovanja primalje su postale službeno kvalificirane pomoćnice pri porodu. U složenijim slučajevima komplikacija poroda, liječnici opće prakse i kirurzi preuzeli su brigu o sigurnosti trudnica.
Tek početkom 20. stoljeća pojavili su se specijalisti opstetričari, specijalizirani za zbrinjavanje komplikacija trudnoće i poroda. Posljedično, došlo je do značajnog porasta u pojavnosti priznatih komplikacija u trudnoći, što je potaknulo usvajanje strukturiranog pristupa praćenju trudnica. One koje imaju komplikacije identificiraju se i odmah primaju u bolnice prije poroda, gdje se podvrgavaju rigoroznom nadzoru zdravlja majke i fetusa, zajedno s planiranim porodom.