Radmila Živković ispričala je svoje emotivno iskustvo snimanja uz Ljubišu Samardžića, prepričavši trenutak koji joj je izmamio suze i bol. Tijekom gostovanja u “Sceniranju” iznijela je neočekivane detalje vezane uz nastajanje filma “Naiva”, za koji je rekla da ima neobično snažnu scenu. Naime, nezaboravni trenutak Ljubiše Samardžića nije se trebao dogoditi na ovaj način.

  • Iako je publika scenu obrane u filmu doživjela tek kao scenaristički trenutak, stvarnost iza toga bila je daleko zlokobnija. Glumica je otkrila koliko je sve išla ne bi li se osvetila svojoj kolegici. U originalnom filmu “Naiva” slikar ju je trebao prikazati na umjetničkom djelu s otkrivenim grudima. Imala je bluzu izrađenu od šantunga, teške i grube svile. Unatoč preciznoj izvedbi tijekom proba, počeo je otkopčavati i pokušavati skinuti svoj kostim čim su se kamere počele vrtjeti.

Objema je rukama čvrsto zgrabila bluzu, ne mogavši ​​zaustaviti snimku. Kad je scena završila, bluza je bila povučena tolikom žestinom da se poderala, što je rezultiralo krvlju koja je prekrila njezina ramena. – Plakala sam, ali ne pred njima – priznala je glumica. Ipak, Radmila Živković čekala je dva desetljeća tražeći svoju osvetu. Nakon dvadeset godina ponovno smo se okupili na projektu. U tom trenutku sam ga udarao kišobranom dok nije pao u nesvijest.

  • Upozorio sam kolegu da ne prekida jer sam bio iskreno spreman da ga udarim. Dok ga je Zoran Cvijanović štitio, moja je pažnja bila isključivo na Ljubiši Samardžiću. Iako ga neke pristalice iz crnačke zemlje podržavaju, to je evoluiralo u priču koju vrijedi ispričati, ispričala je glumica za Kurir TV. Bitno je naglasiti da do susreta Ljubiše Samardžića, kojeg se mnogi sjećaju, nije smjelo doći na ovakav način.

Tijekom scene obrane u filmu, glumica je primijetila da je publika sve doživjela kao scenarizirano, no stvarnost je bila daleko zlokobnija. “Tražila sam osvetu svojoj kolegici. U originalnom filmu ‘Naiva’, umjetnik me namjeravao prikazati s portretom s otkrivenim grudima. Dala sam bluzu izrađenu od šantunga, debele i grube svile. Na probi je sve savršeno izveo; međutim, kad je došlo vrijeme za snimanje, čvrsto sam je uhvatio objema rukama kako bih je izbjegao prekinuti dok je skidala bluzu.

  • Od napora je bolno istegla ramena, ali ne u njihovoj prisutnosti – ispričala je glumica. Nakon dva desetljeća iščekivanja odmazde, ponovno smo se okupili radi suradnje u Osveti Radmile Živković. U jednoj konkretnoj sceni sam ga nekoliko puta udario kišobranom sve dok nije izgubio svijest. Savjetovao sam kolegi da se suzdrži, jer sam planirao sam izvesti značajne udarce. Moji udarci bili su usmjereni prema Ljubiši Samardžiću, dok ga je Zoran Cvijanović štitio. Glumica je za Kurir ispričala da možda utjehu traži u sjeni, ali to je preraslo u priču.

DODATNI MATERIJAL

Šampinjoni, znanstveno poznati kao Agaricus bisporus, među najpoznatijim su i najkorištenijim gljivama u svijetu. Njihov blag i ugodan okus, uz njihovu svestranost u brojnim receptima, čini ih visoko cijenjenima u kulinarstvu. Iako se u njima svakako može uživati ​​svježe, tipično ih je pronaći sušene, smrznute ili konzervirane, što jamči pristup ovim gljivama tijekom cijele godine.

  • Izvorno pronađene u Europi i Sjevernoj Americi, gljive se danas uzgajaju diljem svijeta zbog lakoće uzgoja i široke popularnosti. U svom izvornom okruženju, ove gljive obično uspijevaju u tlima koja obiluju hranjivim tvarima, posebno u regijama s visokim sadržajem organske tvari poput šuma i pašnjaka. Suprotno tome, komercijalni uzgoj gljiva odvija se u kontroliranim uvjetima, što omogućuje proizvodnju tijekom cijele godine.

Obično se gljive uzgajaju u zatvorenom prostoru posebnim tehnikama, koristeći kompost obogaćen organskim tvarima poput slame, stajnjaka i raznih biljnih ostataka. Kada šampinjoni dobiju optimalne uvjete temperature, vlage i svjetla, mogu dati značajan prinos u kratkom vremenskom roku. Ovi čimbenici povećavaju privlačnost uzgoja gljiva za uzgajivače, jer zahtijeva malo prostora i omogućuje brz povrat ulaganja.

  • Gljive nisu samo bogate vitaminima; također osiguravaju značajne količine minerala poput kalija, fosfora i selena. Kalij je neophodan za održavanje ravnoteže tekućine i promicanje zdravlja srca, dok selen djeluje kao antioksidans, štiteći stanice od oštećenja. Nadalje, ove gljive su među ograničenim biljnim izvorima vitamina D, osobito kada se uzgajaju na svjetlu, te pomažu u održavanju čvrstih kostiju.
Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here