Umjesto da odbacite svoje staro donje rublje, razmislite o odrezivanju komada i otkrivanju kreativnih mogućnosti koje ono može ponuditi! Pretvorite obične gaćice u zapanjujući i luksuzni komad donjeg rublja. Uz nekoliko temeljnih vještina, također možete uspješno obaviti ovaj zadatak.

  • Isprobajte ovaj jednostavan vodič. Pridržavajte se smjernica navedenih na YouTube kanalu Sori Fashion ispunjavanjem navedenih koraka. pristup: Najprije nježno skinite gaćice zarezujući sa strane. Zatim nastavite s rezom u donjem dijelu, čime ćete podijeliti predmet na dva odvojena dijela. Uzmite metar i izmjerite duljinu od točno 16,51 cm. Uzmite komad krede i povucite crtu. Izrežite ga u obliku trokuta.

Ostatke materijala izrežite na trake. Uzmite bijelu tkaninu i izmjerite 18 inča duž njezine duljine. Nastavite s rezom. Zatim ćemo nastaviti s pričvršćivanjem čipke na gornji dio. Dok šivamo čipku, istovremeno pričvršćujemo i naramenice. Nadalje, čipku pričvrstimo na donji dio košulje prošivši je do kraja uz rub.

  • Također ćemo pričvrstiti čipku na mjesto gdje smo spojili gornji dio s košuljom. Na isti način smo završili posljednji dio drugog dijela hlača, a sada je vrijeme da krenemo naprijed sa spajanjem oba dijela. Da biste spojili dva dijela, spojite pogrešne strane i zašijte uz rub. Elegantna košulja je gotova i pripremljena za nošenje. U priloženom videu otkrit ćete detaljne upute.

BONUS TEKST

„Gospođa na korizmenu slavu – udar na sveca. Došlo je vreme slavlja, a jesen sa sobom donosi i najzastupljenije srpske slave: Mitrovdan, Aranđelovdan i Nikoljdan. Prema riječima o. Predraga Popovića, jedna obitelj obilježava godišnjicu primanja kršćanstva. Na ovaj značajan dan u pripremi trpeze i prinošenju kurbana sudjeluju svi članovi obitelji, napominje Popović. Naglašava da se na proslavi mijesi domaći slavski kolač, a ne kupovni u pekarnici. Osim toga, ove se fešte održavaju kod kuće, a ne u restoranu, a kolač se ne konzumira tijekom posta, što smatra da ne poštuje svog sveca.

  • Otac Predrag Popović napominje da se u srpskoj povijesti slave vežu za određeni dan ili vrijeme kada je neka obitelj primila kršćanstvo. Popović objašnjava: “Ako je obitelj prihvatila kršćanstvo na neki značajan dan, najstariji član bi po prihvaćanju vjere preuzeo ime sveca. Slavlje Mihovila je spomen na dan kada je ta obitelj primila kršćanstvo. Zato se i naziva kao krsna slava, jer su članovi obitelji kršteni na taj dan.

Otac Popović napominje da običaji i vjerovanja vezana uz slavlje ističu svečevu ulogu kao čuvara doma i zagovornika pravoslavnih kršćana u njihovim molitvama Bogu. „Sadašnji crkveni obredi, kako ih sada prepoznajemo, potječu od beogradskog mitropolita Mihajla 1862. godine, a također su spoj narodnih tradicija“, pojašnjava govornik. „Gospođa na korizmenu slavu – ubod na sveca. Otac Predrag Popović ističe važnost zajedničkog obroka s najmilijima uz slavljenje i poštovanje prošlosti.

  • Popović kaže: „Ako liturgija predstavlja kraljevstvo nebesko i Isus Krist je prisutan među nama, onda slava služi kao prikaz liturgije. Navodi da bi za vrijeme blagdana svećenici trebali tražiti oprost uz zajednicu. Prema riječima Popovića, “čin lomljenja slavskog kolača sa svećenikom od strane domaćina odražava obrede koji se obavljaju u crkvi”. To ukazuje da se radi o obliku liturgije, koji uključuje posluživanje žita i vina, nakon čega slijedi objed.

Ističe da se varijante stolova, posnih ili bogatih, shvaćaju prema vremenu slavlja krsne slave, a savjetuje da se u korizmi ne miješa meso. – Kao da je netko udario njihovu svecu. Pater Popović naglašava da kada vjernici u božićnom postu na Nikoljdan poslužuju svinjetinu, tvrdeći da gosti neće doći ako im daju posni obrok, odgovor je jednostavan: tko neće doći po ribu neka ne očekuje da će doći po ribu. ni slava. Novi dodaci su svečana torta iz pekare i stol za blagovanje u restoranu.

Odgovarajući na pitanje kako poštovati postignuća u današnjem ubrzanom društvu, u kojem se mnogi odlučuju za naručivanje hrane umjesto za pripremu slavljeničke torte i postavljanje stola, jerej Predrag Popović ističe da se ovom trendu treba oduprijeti. “Odmah smo se pretvorili u generaciju – i domaćice i domaćine – koji kao da su zalutali. U pekari se upravo sprema slavski kolač.

  • Uz to, slavski kolač treba zamijesiti svetom vodom. Ova vrsta Kolač, bez obzira na oblik, simbolizira našu žrtvu ‘Sveta voda se ne smije rasipati’, ističe Popović. Govornik se također ne slaže s idejom slavljenja slave u restoranima, smatrajući da bi priznanje trebalo biti skromno iu kućnom okruženju. “Istovremeno, pojedinac koji traži slavu mora izdržati teškoće i žrtvovati se.”

To uključuje domaćina, domaćicu i cijelu obitelj. Ipak, ako se netko nađe bez mjesta za slavlje, odlazak u restoran postaje nužan; u konačnici, mjesto proslave manje je važno od načina na koji se ona provodi. Pušenjem, tučnjavom ili raspravljanjem o politici zarad slave promašuje se bit. Ono što je, u biti, bitno je okupljanje obitelji i širenje tog kruga”, navodi Popović. Što je s nasljeđem za muško potomstvo?

  • Prema riječima oca Predraga Popovića, tradicija da muška djeca nasljeđuju obiteljsku čast jednostavno je stvar konsenzusa članova obitelji. “U tradiciji je dugo postojalo vjerovanje da muška djeca nasljeđuju slavu. To je slično kao i s prezimenima… Žena ima mogućnost zadržati svoje djevojačko prezime ili uzeti ime bilo kojeg sveca. Npr. Moja supruga je izabrala da poštuje Svetu Petku“, rekao je otac Predrag Popović u intervjuu za RTS.
Besplatno