Umjesto da odbacite staro donje rublje, razmislite o istraživanju mnoštva kreativnih mogućnosti koje proizlaze iz rezanja dijela. Pretvorite jednostavne gaćice u veličanstven i raskošan komad odjeće. Stjecanjem temeljnih tehnika i vi možete s lakoćom postići ovaj cilj. Kako biste učinkovito izvršili zadatak koji imate pred sobom, upotrijebite ovaj jednostavan priručnik s uputama.

  • Slijedite detaljne upute na YouTube kanalu “sori fashion”. Metoda: Započnite postupak oprezom dok delikatno dijelite donje rublje preciznim rezovima duž bočnih rubova. Nastavite izvođenjem preciznog reza na najnižoj točki, učinkovito dijeleći entitet na dva nedvosmisleno različita dijela.

Uzmite svoju mjernu vrpcu i upotrijebite je za precizno mjerenje opsega, osiguravajući točnu izmjeru od točnih 16,51 cm. Upotrijebite kredu za stvaranje vidljive indikacije. Izvršite rez u obliku trokuta. Pažljivo uklonite sve preostale tragove materijala kako biste izradili trake. Koristite duljinu bijele tkanine kao smjernicu, čineći oznaku od 18 inča. Ustrajte s rezom.

  • Da bismo nastavili, naša sljedeća radnja uključuje pričvršćivanje čipke na gornji dio. Istovremeno, dok šivamo čipku, pričvrstit ćemo i naramenice. Dodatno, čipku ćemo pričvrstiti za donji dio košulje prošivanjem po cijelom obodu. Kako bismo zajamčili čvrstu vezu između topa i košulje, mi ćemo pažljivo ušiti čipku sve do točke spajanja.

Na sličan smo način dovršili posljednji korak drugog dijela hlača, što pokazuje da je došao trenutak da nastavimo s postupkom povezivanja dva dijela. Poravnajte suprotnu stranu i zašijte po obodu kako biste spojili dva dijela. Nakon što su naneseni posljednji detalji, profinjena košulja je sada dovršena i spremna za trenutnu upotrebu. Za sveobuhvatne upute pogledajte priloženi video za detaljne upute.

BONUS TEKST

Ako primijetite izraslinu u žlijezdi koja se nalazi na vratu, preporučljivo je odmah potražiti liječničku pomoć. Ljudsko tijelo sadrži složen sustav od oko 500 do 600 limfnih čvorova, od kojih se otprilike polovica nalazi u predjelu vrata. Kada se ti čvorovi povećaju, to se naziva limfadenopatija, što označava nepravilnost u veličini, količini ili teksturi čvorova.

Ova pojava može razumljivo uzrokovati uznemirenost pacijenta. Doktorica Anđelina Živanović, stručnjakinja interne medicine i subspecijalistica hematologije u zdravstvenom sustavu Medi group, govori nam o slučajevima kada stanje ne predstavlja prijetnju i kada postaje presudno obratiti se zdravstvenom djelatniku kako bi se otkrio uzrok.

U početku nas liječnik upoznaje s kliničkom klasifikacijom limfadenopatije, koja je dijeli na lokalizirani i generalizirani oblik. Povećanje limfnih čvorova u dvije ili više regija karakterizira generaliziranu limfadenopatiju. Suprotno tome, lokalizirana limfadenopatija prevladava u oko 75% bolesnika, pri čemu je najčešća cervikalna limfadenopatija koja čini 50% slučajeva.

Vrijedno je napomenuti da benigna stanja čine 80% slučajeva cervikalne limfadenopatije kod osoba mlađih od 30 godina, dok je 40% slučajeva kod osoba starijih od 50 također benigno. Povećani limfni čvorovi u području vrata mogu biti uzrokovani raznim čimbenicima. To uključuje submandibularne, prednje i stražnje cervikalne, preaurikularne, postaurikularne, okcipitalne i supraklavikularne regije limfnih čvorova na vratu.

Povećanje cervikalnih limfnih čvorova može se pripisati različitim čimbenicima, kao što je reakcija limfnih čvorova na antigensku stimulaciju tijekom bakterijskih i virusnih infekcija, limfadenitis (infekcija limfnih čvorova) i abnormalna proliferacija stanica limfnih čvorova.

Cervikalna limfadenopatija može se pripisati različitim čimbenicima, uključujući infektivne agense poput bakterija, virusa, mikobakterija i parazita, kao i autoimune i maligne bolesti. Ispitivanjem rasporeda limfnih čvorova može se zaključiti o potencijalnom uzroku ovog stanja.

Besplatno