Pranje veša treba shvatiti ozbiljno jer se ne isplati loše prati ili oštetiti odjeću i onda kupovati nove komade u ova skupa vremena. Mnogi trikovi postoje koji nam mogu olakšati dosta stvari kod pranja rublja. Danas vam otkrivamo jedan interesantan trik.
- Vlažne mrlje na leđima ili ispod pazuha, uz nepoželjan miris, mogu biti prilično neugodne; ipak, ono što najviše zabrinjava je to što ti neugodni mirisi i žute mrlje često ostaju na odjeći, čak i nakon pranja.
Odjeća u svjetlijim nijansama posebno je osjetljiva na mrlje, a standardne metode čišćenja često ne uspijevaju. Srećom, i na ovo pitanje postoji jasan odgovor. Za ovaj trik potrebno vam je: 1 dl alkoholnog octa, 2 vrećice sode bikarbone, 1 žličica soli, 1 žličica hidrogen peroksida i 2 šalice tople vode.
U dubljoj zdjeli pomiješajte ocat s toplom vodom, a zatim u smjesu uronite odjeću. Pomiješajte sodu bikarbonu, sol i vodikov peroksid, miješajući sastojke dok ne formiraju glatku pastu. Izvadite tkaninu iz smjese, ocijedite višak tekućine, zatim ovu pastu rasporedite po mrlji i ostavite da odstoji minimalno 20 minuta. Nakon što se odjeća namoči, operite je na uobičajeni način i sve mrlje i neugodni mirisi bit će eliminirani.
DODATNI TEKST
Apiterapija je bitan aspekt prirodne medicine koji uključuje korištenje pčelinjih proizvoda za rješavanje određenih zdravstvenih problema, zajedno s njihovom integracijom u svakodnevnu prehranu za poboljšanje dobrobiti i sprječavanje bolesti kod ljudi i životinja.
Primjena pčelinjih proizvoda u apiterapiji nadilazi puko oralno uzimanje; obuhvaća ciljane tretmane kao što je lokalna primjena meda za pomoć u zacjeljivanju rana koje sporo zacjeljuju, korištenje otopina propolisa u borbi protiv gljivičnih infekcija stopala i herpesa, terapeutska upotreba pčelinjeg otrova za reumatska stanja i uključivanje matične mliječi u kreme protiv starenja, među razne druge aplikacije.
Bitno je naglasiti da za razliku od sintetičkih proizvoda, tijelo nije u stanju odoljeti pčelinjim proizvodima. Zamršen sastav i sinergistička svojstva ovih pčelinjih proizvoda čine ih ključnima za održavanje zdravlja i liječenje niza bolesti. Pripravci koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ sve su popularniji zbog povoljnog djelovanja na organizam.
- Kvaliteta meda i određeni biljni izvor iz kojeg dolazi igraju ključnu ulogu u određivanju njegove ljekovite učinkovitosti. Zahvaljujući svom jedinstvenom sastavu, med posjeduje važna antimikrobna i antioksidativna svojstva.
Osim toga, djeluje kao lako probavljiva hrana koja brzo vraća izgubljenu energiju, a redoviti unos može poboljšati fizičku izdržljivost i psihičku ravnotežu. Fitonutrijenti koji se nalaze u sirovom medu i propolisu obećavaju u prevenciji raka.
Štoviše, u kombinaciji s drugim lijekovima, sinergistički učinci flavonoida koji se nalaze u medu, propolisu i peludi značajno utječu na prevenciju i liječenje tumora. Istraživanja su pokazala da redovita konzumacija meda podiže razinu korisnih antioksidansa u krvi, koji imaju antibakterijska svojstva.
- Tradicionalna medicina odavno priznaje ljekovita svojstva meda u ublažavanju simptoma prehlade i gripe. Sveobuhvatne studije su čvrsto pokazale da je med idealan prirodni zaslađivač za osobe s dijabetesom tipa 2 i visokim razinama kolesterola.
Med se može pohvaliti širokim rasponom ljekovitih prednosti, poboljšavajući apsorpciju i učinkovitost lijekova, a također detoksificira tijelo uklanjanjem štetnih tvari. Njegova terapeutska upotreba obuhvaća liječenje brojnih bolesti, poput gastritisa, čira na želucu i crijevnih infekcija, uz pomoć u regulaciji proizvodnje želučane kiseline i čišćenju jetre.
Med je učinkovit u liječenju ginekoloških problema, ublažavanju jutarnjih mučnina i liječenju respiratornih bolesti, uključujući kronični bronhitis, bronhijalnu astmu, rinitis, alergijski rinitis, faringitis, sinusitis i laringitis. Osim toga, pomaže kod anoreksije ili smanjenog apetita, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pomaže kod hemoroida.