Jučer sam, nakon osam godina braka, prevarila muža. Bilo je to s kolegom s posla, a nakon što se dogodilo, osjećala sam se jako loše. Jednostavno nisam takav tip žene, ali dogodilo se. Mislila sam da će grižnja savjesti nestati.

Ali nije. Ili bolje rečeno, postalo je gore. Zato sam odlučila da ću reći mužu da sam ga varala, pa neka bude. Danas, poslije ručka, sve sam mu ispričala, sve do jednog, a on mi je samo rekao: … …

Zato sam odlučila mužu priznati nevjeru, pa što bude. Danas sam mu poslije ručka priznala sve, sve, a on je samo rekao: “Baš je lijepo danas vani… Hoćemo li prošetati?” Mislim, smrznuo sam se — milijun emocija preplavilo me. Kako je dobar, i ja sam mu ovo napravila. On mi je oprostio, ali ja sebi nikad neću oprostiti taj propust. Mogu li vratiti vrijeme???

BONUS TEKST

Bez obzira jeste li tek počeli voziti bicikl ili imate već nekoliko stotina kilometara iza sebe, vjerojatno ste iskusili neke od manje ugodnih učinaka ove aktivnosti. Otkrivamo kako se osloboditi nekih od najčešćih neugodnosti pri vožnji bicikla. Vožnja bicikla, bilo na cesti ili na sobnom biciklu, ima mnogo pozitivnih učinaka na zdravlje.

Vožnja bicikla u zatvorenom može povećati razinu krvnog tlaka, pravilno držanje i aerobni kapacitet pojedinca: dokazi iz studije objavljene u časopisu Medicina u kolovozu 2019. Prema drugom radu objavljenom u časopisu JAMA Internal Medicine u rujnu 2021., za osobe s dijabetesom vožnja bicikla može povećati njihov životni vijek jer smanjuje šanse za kardiovaskularne bolesti i druge povezane probleme koji bi mogli skratiti životni vijek.

Iritacija kože. Trenje i vlaga mogu izazvati iritaciju kada se koža trlja o samu sebe ili o odjeću. Medicinski izraz za ovo upalno stanje kože je intertrigo, koji se može razviti u preponama, u kožnim naborima i na dlanovima. Trenje kože nastaje zbog niza čimbenika, a najčešći su kvaliteta materijala sportske opreme i položaj tijekom vožnje; stoga se savjetuje promjena položaja, odnosno kretanje naprijed ili natrag na biciklu ili prebacivanje težine s jedne strane tijela na drugu, a povremeno naginjanje prema naprijed pomaže podizanju stražnjice barem na nekoliko sekundi.

Žuljevi su čest problem uzrokovan trenjem. Kada se vanjski sloj kože odvoji od unutarnjih slojeva i ispuni tekućinom, to je poznato kao mjehur. Tekućina unutar mjehurića može biti krv, plazma, serum, gnoj ili limfa. Još gore od iritacije kože je razvoj kvržica ili bula na stražnjici ili unutarnjoj strani bedra, stanje koje pogađa i početnike i iskusne vozače. Iako ovaj problem može nastati samo od trenja, znoj je također faktor koji se nakuplja u korijenu dlake, što također dovodi do infekcija – manje su male poput prištića, a druge velike poput mjehurića, što može biti vrlo bolno.

Ne treba ih puno ignorirati jer se daljnjim zanemarivanjem i vožnjom mogu povećati i pogoršati. Najbolje bi rješenje bilo kupiti biciklističke hlače koje dobro pristaju; postoje i kreme koje smanjuju trenje i samim tim smanjuju ovu pojavu. Ako ne možete čekati da se problem riješi prije nego što ponovno prijeđete na sic, pokušajte stajati svakih 10 minuta—to će smanjiti pritisak na stražnjicu.

Ne morate prestati voziti, ali nastavite stajati nekoliko minuta tijekom vožnje. Ako se problem ne riješi sam od sebe za dan-dva, potrebno je javiti se liječniku kako bi vam on prepisao neku dobru kremu. Utrnulost između nogu Utrnulost u genitalnom području vrlo je česta pritužba kod jahača na duge staze, a češća je kod žena. Prema studiji objavljenoj u Sexual Medicine 2021., vožnja bicikla povećava rizik od mikro trauma ženskog genitalnog područja kao rezultat pritiska na zdjelicu i perigenitalne dijelove, što može uzrokovati ne samo utrnulost već i kompromitirati seksualnu funkciju, napominju autori. .

Ova informacija nije iznenađujuća jer je druga studija povezala obamrlost koja se može osjetiti nakon vožnje bicikla s erektilnom disfunkcijom; ovo potvrđuje da muškarci nisu imuni na ova stanja. Kao i kod prethodna dva problema, ovaj se može izbjeći korištenjem kratkih biciklističkih hlača, čestim mijenjanjem položaja i povremenim zaustavljanjem tijekom vožnje, baš kao i redovitim odmorima tijekom vožnje. svrbež To se može dogoditi u mnogim sportovima, posebno u onima gdje se jedan pokret stalno ponavlja.

Kad se tijelo zagrije, postoji veća cirkulacija krvi kroz tijelo, posebno kroz noge – prema dr. Lili Adelzadeh, dermatologinji s Berman Institute for Skin California – kad se kapilare prošire, više krvi teče u mišiće, što može dovesti do pregrijavanja živaca. Dakle, iako vam izgleda kao svrbež, ono što osjećate zapravo je živčana reakcija, objasnio je liječnik. Drugi čimbenik može biti alergijska reakcija na deterdžent za pranje rublja ili sapun, budući da pojačano znojenje uzrokuje širenje pora na koži.

To može biti problematično ako proizvodi koje koristite za pranje rublja imaju jak miris, koji je glavni krivac za kontaktni dermatitis, pa ono što osjećate nije svrbež nego živčana reakcija na podražaj, kaže dr. Adelzadeh.

Što više vozite bicikl, manja je vjerojatnost da će se ovaj problem dogoditi i s vremenom će nestati. Conditionar el sistema cardiovascular con la conducción habitual tiene como base que optimarás la regulación del flujo sanguíneo y de los nervios, por lo que este problema ocurrirá menos a menudo. Ali za svaki slučaj, prijeđite na neki deterdžent za pranje rublja bez mirisa.

Besplatno