Nekad nam se čini kako poznate ličnosti žive sjajne živote, kao iz bajke, ali zapravo većina njih duboko u sebi pati. Neki jednostavno ne znaju da se nose sa svime što taj posao zahtjeva od njih, te nažalost odluče da se povuku sa scene ili da okončaju svoj život.

Jonathan Brandis, koji je nekoć bio jedan od najistaknutijih idola tinejdžera u Hollywoodu, tragično si je oduzeo život u studenom 2003. u dobi od 27 godina, nakon pada u karijeri. Bilo je ogromno iznenađenje saznati da je Jonathan Brandis prerano preminuo. U dobi od 27 godina, ovaj bivši srcolomac imao je obećavajuću glumačku karijeru pred sobom, što njegovu smrt čini još tragičnijom.

Tijekom 1990-ih, tranzicija ove osobe iz dječjeg modela u holivudskog glumca privukla je značajnu pozornost kako tinejdžerskih publikacija tako i novinskih kuća za slavne osobe. Brandis je duže vrijeme nosio cijenjenu titulu najistaknutije tinejdžerske zvijezde Hollywooda. Nakon niza profesionalnih neuspjeha, Brandis si je tragično oduzeo život u svojoj rezidenciji u Los Angelesu.

Formativne godine mladog izvođača u industriji zabave Dana 13. travnja 1976. u Danburyju, Connecticut, na svijet je došao Jonathan Brandis. Njegovi su roditelji, poput mnogih američkih obitelji, pripadali srednjoj klasi. Majka mu je bila zaposlena kao odgajateljica, a otac kao vatrogasac. Od trenutka kada je Brandis došao na svijet, njegova neosporna ljepota zapela je za oko agencijama za dječje modele, što je dovelo do njegovog prvog prodora u industriju u dobi od dvije godine kao zaštitno lice cipela Buster Brown.

Kako je vrijeme prolazilo, Brandis je bez napora prešao u sferu televizijskih reklama, osvajajući publiku svojim šarmom i talentom. U dobi od šest godina, Brendis je dobio priliku tumačiti lik Kevina Buchanana u popularnoj televizijskoj seriji “Jedan život za život”. Kad je Brandisu bilo samo devet godina, njegova se obitelj preselila u Los Angeles u potrazi za boljim glumačkim izgledima, au tom je gradu dječakova karijera uistinu počela cvjetati.

Glumeći lika Lukasa Volenčaka u seriji “SeaQuestDSV” Stevena Spielberga iz devedesetih bila je njegova najvažnija uloga. Njegovo portretiranje Lukasa tijekom tri sezone u seriji katapultiralo ga je do statusa omiljenog idola tinejdžera. Nakon prekida emitiranja serije pojavio se niz izazova dok je njegova karijera krenula nizbrdo.

Bio je potisnut u sporedne uloge u filmovima, s ograničenim vremenom pred ekranima, što je uvelike utjecalo na njegovo opće ponašanje. Nesretna smrt Jonathana Brandisa u mladosti Oko 23.40 sati. u studenom 2003. pratilac Jonathana Brandisa ušao je u glumčevu rezidenciju u Hollywoodu. Na tom je mjestu Brandis otkriven kako visi u hodniku. Čim je prijatelj svjedočio incidentu, odmah su kontaktirali policiju, što je dovelo do brzog dolaska timova hitne pomoći koji su potom Brendisa prevezli u obližnji hitni centar.

Unatoč naporima bolničkog osoblja, Brendisove ozljede pokazale su se preteškima zbog kojih je prerano preminuo 12. studenog 2003. godine, točno u 14.45 sati. Obeshrabrujuća je činjenica da nam je Brendis, u dobi od 27 godina, uzet. Nakon ispitivanja dokaza prisutnih na lokaciji, policija Los Angelesa utvrdila je da je Brandisova smrt bila posljedica samoubojstva.

Iako glumac iza sebe nije ostavio nikakve eksplicitne naznake svojih namjera, časopis People izvijestio je da se Jonathan Brandis navodno povjerio drugima o svojoj želji da si oduzme život. Osim toga, tijekom razdoblja koje je prethodilo njegovoj smrti, Brandis je bio poznat po tome što je prekomjerno konzumirao alkohol i osjećao se izolirano i malodušno zbog svoje nezadovoljavajuće profesionalne putanje.

Samo nekoliko dana prije smrti iznenadio je svoje roditelje neočekivanim posjetom. Prema izvješću “Newstimesa”, njegova majka je izrazila da ima snažnu želju biti u našoj prisutnosti. Bili smo svjesni da nešto nije u redu, jer je pokazivao znakove nevolje, iako nam je težina i priroda njegovih problema ostala nepoznata. Poražavajuća vijest o Brandisovoj smrti duboko je pogodila one koji su mu bili bliski, uključujući njegove prijatelje, obitelj i obožavatelje.

U svjetlu kontroverzi oko Jonathana Brandisa, njegov se otac osjećao ponukanim pozabaviti se tim problemom, priznajući mogućnost da se njegov sin borio s problemima mentalnog zdravlja. Prema Gregu Brandisu, koji je razgovarao s časopisom People, Jonathan je posjedovao iznimnu inteligenciju, ljubaznost i vječno opušteno držanje.

  • Tragično, vjerojatno je imao bipolarni poremećaj, a njegova smrt ne može se pripisati pritiscima industrije zabave. Osvrćući se na Jonathanove mlade godine, postaje očito da je pokazivao znakove manične depresije. Moja je iskrena želja da pojedinci koji prolaze kroz slične probleme potraže potrebnu pomoć i podršku. Ostavština Jonathana Brandisa ovjekovječena je predanošću nebrojenih obožavatelja koji su koristili platforme društvenih medija za uspostavljanje stranica obožavatelja njemu u čast.

Prepoznavanje znakova duševnog bola ili nelagode kod vašeg djeteta, prijatelja ili voljene osobe je ključno. Pružanje podrške u takvim situacijama je od iznimne važnosti. Odbacivanje ili podcjenjivanje njihovih briga može dovesti do ozbiljnih posljedica.

Besplatno