Briga o biljkama složenija je nego što se čini, a kako bi cvijeće bujalo i zračilo, potrebno je nekoliko tehnika. Najučinkovitiji pristup je prirodna njega cvijeća, jer lijekovi napravljeni od različitih sastojaka mogu uvelike koristiti biljkama.

Evo nekoliko savjeta o hranjenju biljaka. Slijedeći ove prijedloge, vaše će cvijeće obilno cvjetati i ostati živopisno.Gotovo sve biljke uživaju u šećeru, a posebno ga vole kaktusi. Prije zalijevanja možete posuti 1 žličicu šećera po zemlji u posudi ili možete pomiješati 1 žličicu šećera u 1 čaši svježe vode za zalijevanje biljke.

  • Kako biste održali ljepotu i sjaj svog fikusa, možete ga jednom mjesečno zalijevati zaslađenom vodom, koja se sastoji od 1 žličice šećera pomiješane u 1 litru vode. Osim toga, brisanje lišća mlijekom poboljšat će izgled biljke.Usput, mlijeko je vrlo korisno za biljke. Neke domaćice koriste štrcaljku za ubrizgavanje mlijeka izravno u stabljiku biljke.

Korištenje ricinusovog ulja kao gnojiva daje izvrsne rezultate za biljke.U litru vode koja je odstajala nekoliko dana dodajte 1 žličicu ricinusovog ulja. Čvrsto pričvrstite bocu i dobro je protresite. Važno je osigurati da je ricinusovo ulje potpuno otopljeno i pomiješano s vodom kako bi se spriječilo bilo kakvo oštećenje korijena biljke. Nakon što protresete i ulje ispliva na vrh, odmah nastavite zalijevati cvijeće.Jednokratno hranjenje je dovoljno za biljku koja cvjeta godišnje. Međutim, za biljku koja kontinuirano cvjeta, potrebno je mjesečno hranjenje.

3. Čudesan lijek postoji i za najočajnije cvijeće.Za izradu ovog rješenja potrebni su vam samo voda i ljuske jajeta. Jednostavno prekrijte ljuske jaja vodom i ostavite ih na sobnoj temperaturi 5 do 7 dana. Obavezno povremeno promiješajte. Nakon isteka vremena, ovom otopinom zalijte svoje cvijeće.Prskanje otopinom aspirina (andola) značajno jača imunitet sobnih biljaka.

Jednu tabletu od 300 mg otopite u 1 litri vode. Kada to učinite, raspršivačem nanesite otopinu na biljke. Osim toga, ovom otopinom možete zalijevati biljke.Skinite koru s nara ili bilo kojeg citrusa i uronite ga u vodu. Ostavite da odstoji preko noći. To je to! Hranjiva otopina za zalijevanje vaših biljaka je pripremljena.Ako ste primijetili da vaše biljke počinju venuti iz nejasnih razloga, problem bi mogli biti sitni štetnici ili mušice koje je teško otkriti bez pažljivog pregleda.

  • U ovoj situaciji, trik naveden u nastavku može biti od pomoći: da biste ga izveli, trebat će vam samo nekoliko standardnih podudaranja. Samo ubacite glavice u zemlju, pozicionirajući ih 5 cm od ruba posude, a zatim zalijte biljke. Nakon dva dana zamijenite šibice svježima i u roku od dva dana mušice će nestati.

Ubuduće, nema potrebe za korištenjem insekticida za zalijevanje sobnih biljaka. Mješavina glave šibice sadrži fosfor i sumpor koji prodiru u tlo i učinkovito eliminiraju neželjene nametnike s biljaka.Da biste izbjegli gljivice, koristite bakrene novčiće. Stavite nekoliko novčića u tlo oko biljke i bakar će ukloniti sve gljivične spore.

BONUS TEKST:

U NASTAVKU TEKSTA VAM SLIJEDI NEŠTO VIŠE O KUKURUZU

Kukuruz (Zea mays) je jedna od najvažnijih kulturnih biljaka na svetu, poznata po svojoj svestranosti i širokoj upotrebi. Potekao je iz Srednje Amerike i tokom vekova se proširio širom sveta. Osim što se koristi kao osnovna hrana, kukuruz igra ključnu ulogu u industriji stočne hrane, bioenergiji i različitim prehrambenim proizvodima.

Osnovne Karakteristike-Kukuruz je jednogodišnja biljka koja može narasti do visine od 2 do 3 metra. Ima široke, duge listove i klipove na kojima se razvijaju zrna. Postoji nekoliko različitih vrsta kukuruza, uključujućiSlatki kukuruz: Obično se konzumira svež, zamrznut ili konzerviran, poznat je po svojoj slatkoći.Zeleni kukuruz: Koristi se kao stočna hrana.Kukuruz za brašno: Obično se melje u brašno za pripremu raznih jela.

Uzgoj-Kukuruz zahteva topla i sunčana područja za optimalan rast. Uzgaja se u različitim klimatskim uslovima, ali najbolje uspeva u umjerenim i tropskim regijama. Preporučuje se plodored kako bi se održala plodnost tla. Berba se obično vrši u kasno leto ili ranu jesen, kada su klipovi potpuno zreli.

Korišćenje-Kukuruz se koristi u raznim oblicimaPrehrambeni proizvodi: Kukuruzna brašna, tortilje, kokice, i slatki kukuruz su samo neki od proizvoda.Stočna hrana: Kukuruz se koristi kao stočna hrana za stoku, što ga čini ključnim u poljoprivredi.Industrijska upotreba: Koristi se za proizvodnju etanola, sirupa od kukuruznog šećera i drugih hemikalija.

 

Besplatno